Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak dodać pilot alarmu centralnego zamka daewoo matiz z 2003 roku?

danielix2008 05 Oct 2021 20:34 492 13
    danielix2008
    Level 8  
    Witam. Jak dodać pilota do centralki jak w temacie. Piloty to ELVAT5C. Oryginalne jakie dostałem kupując samochód. Jeden działa , w drugim dioda sygnalizuje wysyłanie sygnału ale centralka nie reaguje. Centralka nie mam pojęcia jakiej firmy. Moduł nie ma żadnego przycisku.
  • Helpful post
    spinacz
    Level 41  
    Kolego pierwsza rzecz to taka że ten alarm to tragedia, wywal go i wstaw coś nowszego i działającego, jak widzę te piloty nerki to aż mną rzuca chyba jeden z najgorszych alarmów jaki wychodził.
    Po drugie to Ty odnalazłeś moduł centralnego zamka ale on nie ma modułu radiowego to tylko centralka która steruje z zamka kierowcy resztą drzwi.
    Gdzieś indziej jest ukryta centralka alarmu i to jej poszukujesz.
    danielix2008
    Level 8  
    Amervox z ostatniego zdjęcia to tylko syrena? Wchodzą do niej 4 kable. Ten MZE 512 jest ukryty pod komputerem silnika. A gdzie może być moduł alarmu? Wszystko działa więc nie mam zamiaru zmieniać alarmu. W razie awari działającego pilota muszę dograć drugi który jest niewidoczny dla modułu.
    spinacz
    Level 41  
    Jak dla mnie to to sama syrena a ma cztery przewody bo ma wbudowane własne zasilanie.
    Proponuje wymianę ze względu na to że ten alarm to samo zło, przynajmniej za każdym razem jak miałem z nim do czynienia nigdy nie szło ani dodać pilotów ani naprawić tym bardziej że działały jak chciały.
    danielix2008
    Level 8  
    Jutro poszperam po kablach od diody i syreny. Może namierzę moduł alarmu. Koreańczycy przecierz jakoś programują te alarmy- działa już 18lat. Więc chyba nie jest taki zły. Tylko pilot się wysypał. Na pilocie jest znak AMX więc to może PRESTIGE alarm. Tylko jaka wersja? Jak 5 razy szybko włączę i wyłączę zapłon to mogę prawdopodobnie wpisać kod serwisowy za pomocą diody. Ale nie wiem jaki jest. Prawdopodobnie dwie liczby od 1 do 15.
  • Helpful post
    CameR

Moderator of Vehicle Security
    Takie piloty były stosowane w starych centralach Prestige.
    Bez względu na model centralki, musisz odszukać centralę alarmu i zweryfikować jaki model.
    Instrukcje do kilku modeli Prestige'a znajdziesz tutaj:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=1192809#1192809
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic474774.html
    http://www.autoelectric.ru/autoalarm/prestige/m-prestige.html
    milejow
    Level 43  
    Te systemy pracują bardzo stabilnie, nedyne mankamenty wynikają najczęściej z zamontowanych czujników dodatkowych, niechlujnego montażu lub grzebaniu w instalacji przez niekompetentne osoby
    Ten alarm nie jest fabrycznym modułem w aucie więc z koreą nie ma nic wspólnego, Amervox jest od makaronów
    Digi-Tech
    Level 16  
    AMERVOX sprzedawał alarmy pod marką Prestige, a alarm pochodzi od nie istniejącego już polskiego producenta STER.
    danielix2008
    Level 8  
    Oki. Wiem że jest to model AMX-G. A czy wie ktoś jaki jest tu kod serwisowy. Bez niego nie dopiszę pilota. Ten model nie ma wyłącznika serwisowego. Pozostaje sterowanie zapłonem. Dezaktywowałem zabezpieczenie pompy paliwa. W razie awari ostatniego pilota mam możliwość uruchomienia pojazdu. Ale chcę aby wyjec pozostał i sterowanie centralnym zamkiem też.
    danielix2008
    Level 8  
    Jak zobaczysz moje poprzednie zdjęcie to jest tak że największa kostka to k1 i to się raczej zgadza. Mała biała kostka - przewód zielony i czerwony to sygnały wyjścia na zamknięcie i otwarcia drzwi. Sprawdziłem odłączając tę kostkę. Mała czerwona kostka to mikrofon czujnika zbicia szyby. W obudowie jest dostęp do potencjometru ustawienia jego czułości. Nie zrobię teraz dokładniejszego zdjęcia bo właśnie złożyłem samochód. A jak z dodaniem pilota?
  • Helpful post
    CameR

Moderator of Vehicle Security
    danielix2008 wrote:
    jak z dodaniem pilota?

Potrzebny dedykowany programator lub PIN do centralki.

wprowadź kod serwisowy według wcześniej opisanej procedury
    po wejściu w stan serwis w ciągu 3 sekund załącz szybko 2.5 razy stacyjkę samochodu (załącz-wyłącz, załącz-wyłącz, załącz) stacyjka samochodu pozostanie w stanie załącz.
    czekaj około 3 sekundy aż syrena wygeneruje jeden impuls i dioda LED zacznie mrugać. Autoalarm czeka na kody pilotów
    naciśnij dwa razy duży klawisz pierwszego pilota. Syrena jednym impulsem potwierdzi wgranie pierwszego pilota
    naciśnij dwa razy duży klawisz drugiego pilota. Syrena jednym impulsem potwierdzi wgranie drugiego pilota
    naciśnij dwa razy duży klawisz trzeciego pilota. Syrena jednym impulsem potwierdzi wgranie trzeciego pilota
    naciśnij dwa razy duży klawisz czwartego pilota. Syrena jednym impulsem potwierdzi wgranie czwartego pilota
    syrena potwierdzi dwoma impulsami koniec wgrywania pilotów
    wyłącz stacyjkę samochodu. Piloty zostaną zapamiętane.
    Jeśli wgrywamy dwa piloty to po wgraniu drugiego pilota wyłączamy stacyjkę. Zapamiętanie pilotów zostanie potwierdzone dwoma impulsami syreny.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic402432.html
    danielix2008
    Level 8  
    Problem rozwiązany. Pomocna jest instrukcja AMX G+. U mnie kod serwisowy to 33. Instrukcja wgrania pilotów przebiega następująco. Szybko 5 razy włączamy i wyłączamy zapłon. Dioda miga 3 razy, załączamy i wyłączamy zapłon, dioda miga 3 razy, załączamy i wyłączamy zapłon. (Jesteśmy w ustawieniach serwisowych.)

Szybko załącz, wyłącz, załącz, wyłącz, załącz zapłon (pozostawiamy na załączonym) - możemy wgrywać piloty. Teraz 2 razy wciskamy duży przycisk pierwszego pilota, następnie 2 razy wciskamy duży przycisk drugiego pilota (możemy tak wgrać do 4 pilotów) i wyłączamy zapłon.
    Piloty zostały wgrane.
    Dziękuję za zainteresowanie moim tematem i pozdrawiam.
    Temat uznaję za zamknięty.