Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć WEBASTO Thermo Top C?

pablotaxi 03 Gru 2019 15:54 441811 1342
    manisław
    Poziom 11  
    przecież zegar webasto (jajko) ma sterowanie i cyfrowe i analogowe wystarczyło założyć taki zegar za 200pln
  • IGE-XAOIGE-XAO
    audiobeats
    Poziom 8  
    Znalazłem u siebie piec i mam numery z pieca ale narazie oryginalne audi .
    Czy jest ktoś w stanie mi powiedzieć co to jest czy dogrzewacz czy ogrzewanie.

Oraz mam pytanie czy jak urządzenie będzie całkowicie padnięty to czy będzie widoczne w VCDS w urządzeniach ?
    hagio
    Poziom 11  
    audiobeats napisał:
    Znalazłem u siebie piec i mam numery z pieca ale narazie oryginalne audi .
    Czy jest ktoś w stanie mi powiedzieć co to jest czy dogrzewacz czy ogrzewanie.

Oraz mam pytanie czy jak urządzenie będzie całkowicie padnięty to czy będzie widoczne w VCDS w urządzeniach ?

Zuheizer czyli dogrzewacz. Jesli elektronika oraz bezpiecznik ok. to powinno być widoczne urządzenie w vcds. adres 18.
  • IGE-XAOIGE-XAO
    anchilos
    Poziom 28  
    hagio napisał:
    Zuheizer czyli dogrzewacz.

Jak najbardziej.
    Tylko co robi pompka obiegowa i gdzie jest elektrycznie podłączona?
    Może być przeróbka na postojowe.
    hagio
    Poziom 11  
    anchilos napisał:
    hagio napisał:
    Zuheizer czyli dogrzewacz.

Jak najbardziej.
    Tylko co robi pompka obiegowa i gdzie jest elektrycznie podłączona.
    Może być przeróbka na postojowe.

pompka przy dogrzewaczu jest po to żeby po zgaszeniu auta pompka jeszcze przez jakiś czas toczyła ciecz by uniknąć przegrzania agregatu. Podłączona jest bezpośrednio do sterownika.
    dla przykładu nr.2 z ogłoszenia
    https://m.ebay.pl/itm/Webasto-Thermo-Top-C-St...ug-connector-/122362419703?_mwBanner=1&_rdt=1
    anchilos
    Poziom 28  
    hagio napisał:
    Podłączona jest bezpośrednio do sterownika.

Czyli to jest ogrzewanie postojowe.
    Dogrzewacze mają obieg wymuszony pompą silnika.

Czyż bym się mylił.

Sprawdź moc elektryczną dogrzewacza i postojowego,
    zwykle 26 i 42W (różnica mocy pompki).

Jaki problem, żeby dogrzewacz z pompką obiegową, pracował jako postojowe ?

Oczywiście jeśli nie potrzebuje jakiegoś wymyślnego sygnału do startu.
    hagio
    Poziom 11  
    anchilos napisał:
    hagio napisał:
    Podłączona jest bezpośrednio do sterownika.

Czyli to jest ogrzewanie postojowe.
    Dogrzewacze mają obieg wymuszony pompą silnika.

Czyż bym się mylił.

Sprawdź moc elektryczną dogrzewacza i postojowego,
    zwykle 26 i 42W (różnica mocy pompki).

Jaki problem, żeby dogrzewacz z pompką obiegową, pracował jako postojowe ?

Oczywiście jeśli nie potrzebuje jakiegoś wymyślnego sygnału do startu.

Mylisz się. VW Touran fabryczny dogrzewacz-ZUHEIZER (wpisz sobie w translator)ma dodatkową pompkę obiegową.Sterowanie po szynie CAN jeśli był montowany fabrycznie. Te piece nie mają podanej mocy w Watt. wygogluj po nr 4L0815071H
    anchilos
    Poziom 28  
    hagio napisał:
    .Sterowanie po szynie CAN jeśli był montowany fabrycznie.

Na zasadzie, że nie ma głupich pytań, etc.
    Zapytam.

Czy z CAN, wychodzi zawsze jakaś "enigma"?

Czy może być to 12V lub W-bus?
    hagio
    Poziom 11  
    anchilos napisał:
    hagio napisał:
    .Sterowanie po szynie CAN jeśli był montowany fabrycznie.

Na zasadzie, że nie ma głupich pytań, etc.
    Zapytam.

Czy z CAN, wychodzi zawsze jakaś "enigma"?

Czy może być to 12V lub W-bus?

Controller Area Network (CAN) czyli krótko pisząc dwa kabelki skręcone ze sobą, służą do komunikowania się sterowników w aucie poprzez bramkę GATEWAY .Od niej bym zaczął czy ogrzewanie jest na liście urządzeń. Kolejna sprawa jesli to Audi również trzeba w klimatronik sprawdzić kodowanie.Ten piec można zdiagnozować kabelkiem za ok.50pln. vagkkl z K-line lub dedykowanym z W-bus oba znajdziesz na aledrogo.np.https://allegro.pl/oferta/vag-kkl-ft232rl-obd2-obdii-usb-interfejs-diagnosty-6829265801?utm_medium=app_share&utm_source=facebook
    anchilos
    Poziom 28  
    Pytanie było proste.,
    Czy z CAN na ten podgrzewacz może wychodzić 12 V lub W-bus.
    Może odciąć się od CAN i załączyć przez 12V lub "jajco 1533 z W-bus , ewentualnie T91R"
    kkknc
    Poziom 43  
    Odpowiedź dostałeś Zapoznaj się teraz z protokołem CAN . Co to jest jak wysyła ramki itd. z analogowym napięciem nie ma nic wspólnego.
    HEINEKEN22
    Poziom 12  
    Poszukuję jakiś sprawdzony interfejs k-line do Termo Top C benzyna do mondeo mk3. Polecicie coś co będzie działać?
    anchilos
    Poziom 28  
    hagio napisał:
    Ten piec można zdiagnozować kabelkiem za ok.50pln. vagkkl z K-line lub dedykowanym z W-bus

kkknc napisał:
    Odpowiedź dostałeś

kkknc napisał:
    z analogowym napięciem nie ma nic wspólnego.

anchilos napisał:
    lub "jajco 1533 z W-bus , ewentualnie T91R"

Chyba nie dostałem.
    hagio
    Poziom 11  
    HEINEKEN22 napisał:
    Poszukuję jakiś sprawdzony interfejs k-line do Termo Top C benzyna do mondeo mk3. Polecicie coś co będzie działać?

spójrz parę postów wyżej, to nie boli...
    HEINEKEN22
    Poziom 12  
    hagio napisał:

spójrz parę postów wyżej, to nie boli...

Spojrzałem i nie znalazłem. Przejrzałem cały wątek i nic na ten temat nie znalazłem.
    Dobra już wiem z innego tematu co i jak. Zamówiłem viakena kkl.
    audiobeats
    Poziom 8  
    Oj widzę że z mojego pytania trochę burza się zrobiła;) .
    Mam takie urządzenie zamontowane . Ale ani w MMI ani w klimatroniku nie mam śladu po tym urządzeniu. Nawet jak podpisał VCDS brak jakiejkolwiek wzmianki. A wydaje mi się że jak było by uszkodzone to jak błąd w klimatroniku czy gdzieś indziej ?
    Jak zakodowac urządzenie w klimatroniku w MMI 3G ?
    conrad2
    Poziom 10  
    podłaczam sie pod temat, mam opla vivaro, webasto thermo top c, sterowane jajkiem, jednak po 30 minutach sie wylacza, chce to przerobic, na grzanie ciągle, jak to zrobic najprosciej?
    jakis inny sterownik?
    czy np wlacznik on/off, i termostat zalozony na dmuchawe?
    srednio sie znam na elektryce, oczywiscie webasto chce podpiac pod dodatkowy akumulator kabinowy żeby mi startowego nie rozladowywalo
    recha85
    Poziom 2  
    Witam, mam do szanownych użytkowników ogromną prośbę, otóż mam w domu kompletną instalację webasto thermo top e z roku 2003, która była zamontowana w renault clio II benzyna, zestaw bez zegara, a z pilotem on/off, i teraz zasadnicze pytanie... chciałbym to ogrzewanie zamontować w obecnym samochodzie renault megane 3 z 2014r. silnik benzyna, wszystkie przewody elektryczne mam opisane, ale w clio dwa przewody grube czerwony i czarny były podłączone w skrzynce bezpieczników w kabinie samochodu pod gniazdo bezpiecznika w którym na jednym pinie była masa ( to mnie zdziwiło) oraz +12 po załączeniu stacyjki, nadmienię, że od pieca wychodziły też kable do + 12 akumulatora oraz do masy. Pomożecie jak podłączyć te dwa przewody w megane 3?
    Pozdrawiam
    kkknc
    Poziom 43  
    recha85
    Poziom 2  
    Doszedłem co to za kable - plus i minus do wentylatora w clio II ale tam jest manualne ogrzewanie, czy ktoś z Was wie może jak podłączyć to megane 3 ph2 z klimatyzacją automatyczną?
    hagio
    Poziom 11  
    W meganie 2 potrzebny jest IPCU żeby wysterować wentylatory,możliwie że w trójce będzie podobnie.... Jak podłączyć WEBASTO Thermo Top C? Jak podłączyć WEBASTO Thermo Top C?
    recha85
    Poziom 2  
    A czy działało by to podając prąd bezpośrednio na dmuchawę przez przekaźnik?