Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Zlecę] Projekt przetwornicy napięcia

lgrzelakpl 28 Oct 2021 14:13 1809 43
Altium Designer Computer Controls
    aaanteka
    Level 40  
    wesolyyyy wrote:
    W każdym razie porządny tego typu zasilacz kosztuje około 240 pln.
    -i tu mamy meritum sprawy- tyle faktycznie kosztuje zasilacz, ale właśnie 60W-80-, może czasem 120W. Zasilacze 250W są znacznie droższe. Do tego umiejętne z nich korzystanie polega na ich ustawieniu poprzez port USB.
    Contact the author of the topic by Private Message (PM icon).
  • Altium Designer Computer Controls
    Janusz_kk
    Level 34  
    wesolyyyy wrote:
    Sam złożyłem ofertę wykonania, jako że normalnie tego typu projekt to jest może dzień roboty i ofertę za wykonanie złożyłem poniżej tysiąca złotych

Acha czyli w tym koszcie i czasie mieści się projekt, płytki, wykonanie prototypu i przetestowanie parametrów?
  • Altium Designer Computer Controls
    aaanteka
    Level 40  
    wesolyyyy wrote:
    Ale jeżeli to 2 szafy Raspbery Pi, z których każdy ma mieć osobny zasilacz, to tego typu rozwiązanie wydaje się jedyną możliwością.
    To również nie tędy droga, bo urządzenie ma w założeniach pracować, czy ulegać awarii?

Dodano po 13 [minuty]:

wesolyyyy wrote:
    Oczywiście jest to sprzęt do zasilania komputera, i trzeba spełnić normy ATX. Spełnić, a nie na siłę robić certyfikaty i inne pierdoły. Wystarczy że po zmontowaniu układ będzie miał parametry napięcia wyjściowego zawierające się w limitach.
    Całość ma mieć max 2.1cm wysokości (grubości), pozostałe wymiary bez znaczenia ale lepsze mniejsze.
    Sam złożyłem ofertę wykonania, jako że normalnie tego typu projekt to jest może dzień roboty i ofertę za wykonanie złożyłem poniżej tysiąca złotych (tutaj pozdrawiam Kolegę piszącego o 35k).
    Jakś mitomania i abstrakcja. Do tego zaprzeczenie samo w sobie w jednym zdaniu. Jeden dzień to nie wystarczy nawet na zapoznanie się z obecną ofertą produkowanych i dostępnych elementów w obrocie towarowym, a co dopiero do zaprojektowania i poprawnego przetestowania układu.
    Podesłanie za jakieś 800-900zł schematu stworzonego na podstawie not aplikacyjnych producenta to nie projekt, a zarys możliwej opcji wykonania projektu.
    Układ do pracy ciągłej 24/7 a więc sama próba prototypu powinna być wykonana długotrerminowo w rzeczywistych warunkach środowiskowych oraz sprawdzona chociażby pobieżne w warunkach ekstremalnych, które mogą w czasie eksploatacji wystąpić.
    User removed account
    Level 1  
    aaanteka
    Level 40  
    wesolyyyy wrote:
    Idealnym przykładem, nawet tematycznie, są zasilacze ATX od bodajże SPC. Możesz kupić model z certyfikatem sprawności, a możesz kupić taki bez certyfikatu.
    Kolego mylisz pojęcia i strasznie wszystko mieszasz. Jak również tak ma wyglądać projekt to współczuję zleceniodawcy.
    Zdaje się że pochopnie chcesz zastosować sobie jedynie poznane już rozwiązanie i wcześniej stosowane w innych aplikacjach. Nie zawsze to działa w rzeczywistości.

A warto spisać umowę u notariusza dokładnie czego dotyczy umowa zakupu/zlecenia z wyszczególnieniem odpowiedzialności cywilnej zastosowania produktu finalnego, bo karną w razie czego i tak stwierdza odpowiedni organ.
    User removed account
    Level 1  
    aaanteka
    Level 40  
    Kolego nie widzisz różnicy pomiędzy jednostkowym amatorskim wykonaniem urządzenia dla siebie lub kolegi, a urządzeniem jak w temacie z założenia mającego zastosowanie w instalacji urządzeń podlegającym normom i wymaganiom prawnym w związku dopuszczeniem ich do użytku przez osoby trzecie/postronne.
    Wprowadzanie produktu do obrotu nawet w ilościach jednostkowych, niskoseryjnych jest dopuszczone pod ściśle określonymi warunkami.

Opowiadasz bajki i nic więcej.

Nie da się wykonać porównywalnego urządzenia z produkowanym seryjnie w kwocie mniejszej niż jego cena na rynku.
    User removed account
    Level 1  
    aaanteka
    Level 40  
    Jest różnica poza amatorską zabawą, a projektem przemysłowym z opracowaniem technologicznym( a o taki pisał autor tematu na początku), ale dla ciebie to jest nie do odróżnienia.
    wesolyyyy wrote:
    Wielokrotnie dowiodłem, że się da, bo spora część urządzeń ma cenę podyktowaną nie przez koszt podzespołów i pracy, a przez koszt papierków, certyfikatów i znaczek producenta na produkcie.
    ale ty jesteś w stanie wykonać w końcu, czy nie porównywalne urządzenie w jeden dzień i w koszcie 800-900zł lub mniej? Bo można się już pogłubić z twoimi stwierdzeniami? Jasna zwięzła odpowiedź wystarczy.
    User removed account
    Level 1  
    aaanteka
    Level 40  
    to ze tak zapytam dla pewności co zaoferowałeś autorowi:
    wesolyyyy wrote:
    Sam złożyłem ofertę wykonania, jako że normalnie tego typu projekt to jest może dzień roboty i ofertę za wykonanie złożyłem poniżej tysiąca złotych (tutaj pozdrawiam Kolegę piszącego o 35k).

Czy tylko sobie tak napisałeś dla samego zabrania głosu nic nie wnoszącego do dyskusji poza chaosem, bo w tej samej wypowiedzi stwierdziłeś:
    wesolyyyy wrote:
    Niestety, nie ma w sprzedaży już dostępnych większych ilości sterowników przetwornic wielofazowych buck, oczywiście obsługujących jednocześnie klucz górny i dolny. Dlatego z oferty się wycofałem, robię to hobbystycznie i nie chce mi się dłubać dniami i szukać części które by się nadawały, żeby mi klient po tygodniu truł tyłek że "sterowniki niedostępne" i pomóż.

To co było przedmiotem oferty? Zgaduję wyobrażenie o konstrukcji.

Nadlal nie widzisz różnicy?
    Nadal nie wiesz co kosztuje i musi kosztować w przytoczonej przez ciebie ofercie?
    User removed account
    Level 1  
    lgrzelakpl
    Level 4  
    aaanteka wrote:
    wesolyyyy wrote:
    Ma to byś zasilacz do serwera, coś w stylu PicoPSU.
    -to chyba dla wszystkich zaawansowanych w temacie było od początku dość oczywiste , chociaż nikt nie pisał ("mówił") tego głośno w temacie.

wesolyyyy wrote:
    Problem w tym że te PicoPSU mają bardzo niską moc,
    Wystarczajacą według podanych tu parametrów z postu pierwszego. Są też na rynku inne podobne produkty, nawet z parametrami dwa razy większymi.

wesolyyyy wrote:
    W racku serwerowym autor ma zasilacz o wyjściu 12V 500A, i potrzebuje wielu takich PicoPSU do wielu maszyn
    Jest zdaje się jedno z najgorszych rozwiązań jakie można zastosować w urządzeniach mających pracować 24H/7d.

No i tu się mylisz, niby dlaczego uważasz, że to najgorsze rozwiązanie? Dlaczego Facebook i google właśnie stosują takie coś u siebie? Dlaczego w ogóle jest OCP, które właśnie tak zasila urządzenia w szafie? Niby co jest najgorszym według Ciebie?

Tzn pytam retorycznie - bo ty także uparłeś się na rozwiązanie swoje z certyfikatami oraz tym, że to nie tak jak sobie zaplanowałeś - tak jak i Tobie pisałem już na forum - narazie potrzebuje PoC, później mogę pomyśleć o większej skali.