Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mini Pupper - robot z RPi 4 do nauki ROS, SLAM, nawigacji i widzenia maszynowego

ghost666 06 Oct 2021 20:08 861 0
GoodRam konkurs
 • Mini Pupper - robot z RPi 4 do nauki ROS, SLAM, nawigacji i widzenia maszynowego
  Mini Pupper to robot-pies sterowany za pomocą Raspberry Pi 4. Jest on inspirowany czworonożnym robotem Stanford Pupper o otwartym kodzie źródłowym i zaprojektowany w "lekkiej współpracy" z Nathanem Kau, oryginalnym twórcą Stanford Pupper.

  Podobnie jak oryginalny projekt, Mini Pupper firmy MangDang jest oprogramowaniem typu open source, opartym na systemie Ubuntu i ROS (Robot Operating System) i przeznaczonym do edukacji robotyki w szkołach i domach entuzjastów robotyki. Zwłaszcza uczniowie mogą wiele się nauczyć, m.in. jak korzystać z ROS, SLAM, nawigacji i systemów widzenia komputerowego opartych o OpenCV poprzez kursy online, które zostaną dostarczone z robotem.

  Najważniejsze cechy i specyfikacje Mini Pupper:

  * Komputer jednopłytkowy – Raspberry Pi 4 Model B z 2 GB RAM.
  * Pamięć – karta microSD 2 GB.
  * Wyświetlacz – 320×240 LCD do animacji twarzy.
  * Kamera — wsparcie dla OpenCV AI Kit Lite.
  * 12 stopni swobody dzięki niestandardowym serwom MangDang.
  * Opcjonalny moduł LIDARowy dla SLAM (jednoczesnego lokalizowania się i mapowania otoczenia).
  * Bateria – 800 mAh.
  * Ładowarka – Napięcie wejściowe – 100-240V AC 50/60Hz.
  * Wymiary – mieści się w objętości 209 mm x 109 mm x 165 mm.
  * Waga – 560 gram.

  Mini Pupper - robot z RPi 4 do nauki ROS, SLAM, nawigacji i widzenia maszynowego


  Robot dostępny jest w różnych zestawach:

  * Research Basic Kit – Tylko niestandardowe części od MangDang, - resztę trzeba polutować lub wydrukować samodzielnie na drukarce 3D. Wymaga własnej baterii, ładowarki, kontrolera, Raspberry Pi i karty microSD.
  * Research Kit – Wszystko, co jest potrzebne, aby zacząć, bez kontrolera, Raspberry Pi, karty microSD.
  * Kompletny zestaw — wszystkie części i narzędzia do budowy i programowania robota, w tym Raspberry Pi 4B i karta microSD.
  * Full Mini Pupper – ten sam sprzęt co kompletny zestaw, ale w pełni zmontowany i z wstępnie zainstalowanym oprogramowaniem.

  Firma oferuje również jedno opcjonalne akcesorium, a mianowicie moduł Lidar LD06. Zaleca kamerę OpenCV OAK-D Lite 3D, chociaż standardowa kamera USB może wystarczyć na początek, jeśli nie chcemy korzystać z funkcji głębi.

  Oprogramowanie Mini Pupper opiera się na foorku opartego na ROS Champ Quadrupedal Frameworka, prowadzonym przez Juana Miguela Jimeno, który można również znaleźć w repozytorium na Github. Trwają prace nad obsługą ROS2.

  MangDang obiecuje publikować kursy online dotyczące mechaniki, sprzętu, ROS, SLAM, nawigacji, funkcji sztucznej inteligencji i innych, chociaż w tej chwili niewiele jest szczegółów na temat materiałów szkoleniowych.

  Otwarty robot Mini Pupper zebrał do tej pory ponad 300 000 dolarów na Kickstarterze na około 23 dni przed końcem akcji. Większość pozycji Super Early Bird już zniknęła wykupiona, więc stawki zaczynają się od 279 dolarów za podstawowy zestaw Research Basic, ale wciąż można otrzymać w pełni złożonego Mini Puppera za 564 dolary. Cena detaliczna kompletnego robota wyniesie 940 dolarów. Za dodatkowe 139 dolarów otrzymać można opcjonalny LIDAR. Wysyłka wyceniona jest na 25 dolarów na cały świat. Robot wydaje się być gotowy, ponieważ dostawy mają rozpocząć się w listopadzie, zaraz po zakończeniu kampanii.

  Źródło: https://www.cnx-software.com/2021/10/06/mini-pupper-raspberry-pi-4-robot-dog-education-ros-slam-navigation-computer-vision/

  Cool! Ranking DIY
  Do you have a problem with Raspberry? Ask question. Visit our forum Raspberry.
  About Author
  ghost666
  Translator, editor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 wrote 10592 posts with rating 8941, helped 157 times. Live in city Warszawa. Been with us since 2003 year.
 • GoodRam konkurs