Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

veris derby 100 problem

30 Paź 2005 14:00 1758 5
  • Poziom 11  
    Witam. Mam problem z w/w telefonem praktycznie od nowości. Gdy podnieść słuchawkę to czasami jest sygnał a czasami mówi mi, że "nie ma takiego numeru". Czasami jest sygnał a po kilku sekundach "nie ma takiego numeru".
    Poza tym w słuchawce słychać różnego typu zakłócenia, trzeszczenie jakieś piski (jakby ładowanie kondensatora??), które występują cały czas. Zauważyłem że jak wezmę przewód słuchawki w dłoń to trzaski i piski są wyraźnie głośniejsze. Próbowałem zmienić przewód ale to nie przyniosło zmian.
    W trybie głośnomówiącym tych zakłóceń nie ma. Druga sprawa to, że muszę bardzo głośno mówić pomimo że telefon jest w odległości max 50cm. Czy da się jakoś poprawić czułość mikrofonu w trybie głośnomówiącym?
  • Poziom 26  
    Jeśli jest taka możliwość to zainstaluj w nim baterie(klapka pod spodem, dlatego tak piszę bo nie określiłeś precyzyjnie modelu), to odnośnie pierwszego problemu. Jesli chodzi o zakłócenia to wymień mikrofon w słuchawce. Tryb głośnomówiący w tego rodzaju aparatach taki niestety jest ze wzgledu na konstrukcję, oczywiscie mozna podnieść czułość mikrofonu ale niezbyt dużo ponieważ grozi to sprzężeniem z głośnikiem.
  • Poziom 11  
    jest to veris DERBY 100 Caller ID

Baterie w telefonie mam wsadzone.
  • Poziom 11  
    Zmiana mikrofonu nic nie dała (zmieniałem na 2 różne). Zauważyłem że jak odlutować mikrofon i podłączyć telefon bez mikrofonu to ginie problem z tym, że po podniesieniu słuchawki zamiast sygnału było "nie ma takiego numeru". Ale pomimo wylutowanego mikrofonu dalej słychać było trzaski i piski (modulowane).
  • Pomocny dla użytkowników
    Piszesz, że w trybie głośnomówiącym nie ma problemów. Z tego wniosek, że winę ponosi za to przełącznik "widełkowy". Spróbuj go przemyć specjalnym preparatem lub w ostateczności wymień go na inny.

Ps. oczywiście może być jeszcze inna przyczyna, ale spróbuj najpierw tego co wyżej napisałem.
  • Poziom 12  
    Moim zdaniem jest uszkodzony tranzystor 2SC8050 nie pamietam który. Inną ewentualnościa możę być kondensator w obwodzie mikrofonu najczęsciej elektorlit. Jeśli chodzi o głośne mówienie to tak juz musi być bo mozna zwiększyć czułość ale sprzężenie z głośnikiem będzie za duże.