Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Jak odczytać dysk wyjęty z rejestratora THD0401-A5

jarzeb8883 07 Oct 2021 11:47 357 9
    jarzeb8883
    Level 10  
    Wyjąłem dysk z rejestratora i włożyłem do komputera - komputer nie widzi go.
    Po ponownym włożenie do rejestratora pojawia się tylko pytanie o formatowanie.
    Proszę o podpowiedzi co mogę zrobić, żeby odczytać dysk?
    JZ
    DJCheester
    Level 24  
    Witam odczytać dysk gdzie na komputerze czy na rejestratorze ?

W pierwszym przypadku prawdopodobnie dysk jest zabezpieczony i nie da się nic z nim zrobić (są firmy które potrafią) ale w domowych warunkach dostępnym oprogramowaniem mi bynajmniej się nie udało takiego dysku przywrócić do życia, jest zablokowany poprzez programy do partycji nie można nic usunąć lub stworzyć nowych.

Natomiast w rejestratorze możliwe że trzeba ponownie sformatować i rejestrator zobaczy dysk ale niestety dane na nim zawarte będą usunięte. A jeśli komputer zostawił na tym dysku jakiś ślad w postaci wpisu przy próbie odczytania to wtedy możliwe że rejestrator już nie przyjmie tego dysku

Producenci w różny sposób zabezpieczają się przed podmianami dysków. Parują z płytami głównymi itp.

Pozdrawiam....
    jarzeb8883
    Level 10  
    Samo podłączenie do komputera przez przejściówkę na USB musiało coś zmienić, bo żadnego pytania nie było.
    Dysk daje się odczytać programem Partition Recovery i pokazuje dużo plików z rozszerzeniem MP3
    Niestety nie dają się odczytać pod Playerem.
    Może jeszcze jakieś pomysły?
    Pozdrawiam JZ
  • Helpful post
    DJCheester
    Level 24  
    Czyli jak podłączyłeś pod kompa i uruchomiłeś Partiom Recovery to przy odczycie z tego dysku program zostawił prawdopodobnie jakieś wpisy które nie są teraz rozpoznawalne w rejestratorze. Stąd pytanie o formatowanie. Program zapisał coś w sektorach przypisanych partycjom lub rejestrator inaczej tworzy partycje.

W rejestratorze raczej już danych nie ujrzysz moim zdaniem, jedynie pozostaje wpiąć spowrotem do kompa i przenieść plik na HDD kompa i spróbować programem media info ustalić w jakim faktycznie formacie są te pliki czyli kontener wideo i audio. Jeśli się uda zmienić rozszerzenie na takie jak wskazuje program media info.

Jak zagrasz dane pozostaje włożyć dysk do rejestratora i sformatować aby urządzenie znów zaczęło poprawnie pracować i na przyszłość nie próbować w taki sposób odczytywać dane.

Pozdrawiam....
    jarzeb8883
    Level 10  
    https://mediaarea.net/MediaInfoOnline - daje taki rezultat jak poniżej - czym ten plik można odczytać?

General
    Complete name : plik 00848.mp3
    Format : HEVC
    Format/Info : High Efficiency Video Coding
    File size : 2.00 GiB
    FileExtension_Invalid : hevc h265 265

Video
    Format : HEVC
    Format/Info : High Efficiency Video Coding
    Format profile : Main(malpa)L3.1@Main
    Width : 1 280 pixels
    Height : 720 pixels
    Display aspect ratio : 16:9
    Color space : YUV
    Chroma subsampling : 4:2:0
    Bit depth : 8 bits
    Color range : Full
    Color primaries : BT.709
    Transfer characteristics : BT.709
    Matrix coefficients : BT.709
    jarzeb8883
    Level 10  
    Pomysł z mediainfo był trafiony.
    Ustalenie formatu pozwoliło pójść dalej.
    Spróbowałem przekonwertować plik na mp4 (online niestety free tylko do 100MB) - powiodło się.
    Potem jeszcze próbowałem zainstalować różne playery i zmieniłem MP3 na HEVC.
    WM i MPC otwierają te pliki.
    Dziękuję za pomoc, teraz walczę z playerem, żeby przewinąć do przodu bo pliki są 2GB i nie chce się przesuwać.
    Pozdrawiam
  • Helpful post
    DJCheester
    Level 24  
    Zainstaluj darmowy program Any Video Converter do ściągnięcia z dobreprogramy tam możesz konwertować do woli za free.

Program potrafi też łączyć wiele plików wejściowych do jednego wyjściowego.

Pozdrawiam...
    jarzeb8883
    Level 10  
    Zainstalowałem program Any Video Converter. Konwertuje na mp4, dziękuję
    Pozdrawiam
    jarzeb8883
    Level 10  
    Zainstalowałem program Any Video Converter. Konwertuje na mp4, dziękuję
    Pozdrawiam

Dodano po 12 [minuty]:

Zapisane pliki na dysku są w formacie hevc/h265, dają się odczytać po odzyskaniu "Partiom Recovery".
    Przeglądanie w oryginalnych plików zacina mi się przy próbie przesunięcia lub przyspieszenia.
    Jedyny sposób jaki znalazłem to konwersja na inny format (mp4).
    Pozdrawiam
    JZ