Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Citroen C3/1.4hdi/2003 - Gdzie są czujniki temperatury?

wldk 07 Oct 2021 13:30 621 11
    wldk
    Level 10  
    Czy ktoś wie, gdzie jest czujnik temperatury powietrza? Jeden jest w przepływomierzu, ale schemat pokazuje gdzieś drugi, z kablami o numerach 1366 i 1341. Nie znalazłem nic w lusterkach, jak ktoś kiedyś sugerował. Dzięki za wszelkie podpowiedzi.
    piotrekwoj1
    Level 40  
    Chodzi Ci czujnik temp. zewnętrznej?
    wldk
    Level 10  
    Tak. Czujnik temperatury zewnętrznej, oznaczony na schemacie jako jeden z dwóch czujników temperatury.
  • Helpful post
    piotrekwoj1
    Level 40  
    Moje schematy pokazują że powinien być w prawym lusterku ale skoro go tam nie ma to może ktoś coś grzebał lub wymieniał lusterko i jest od anglika. Rozbierałeś lusterko bo z wierzchu to tylko taki mały zaokrąglony łepek powinien wystawać.
    https://youtu.be/hqsNqQkojNs
    wldk
    Level 10  
    piotrekwoj1, pokazujesz film dla C3 II. Mój jest chyba C3 I. Temperatura zewnętrzna nie jest wyświetlana nigdzie na tablicy, przynajmniej mi się do tej pory nigdzie nie pokazała. Czyta ją chyba jednak tylko komputer. W lusterkach nic nie znalazłem. Gdzie indziej może to być? Schemat elektryczny pokazuje dwa czujniki temperatury (plus czujnik temperatury silnika).
  • Helpful post
    krzydan
    Level 17  
    Skoro na wyświetlaczu (środkowym)nigdzie ne masz wyświetlonej wartości temperatury zewnętrznej, to twoje auto nie ma czujnika.
    Takie masz wyposażenie.
    wldk
    Level 10  
    Dzięki. Czyli to znaczy, że nawet jeśli jest na schemacie elektrycznym, to nie musi istnieć w naturze? Mam dwa schematy, z dwóch różnych źródeł do tego auta. Na obu są dwa czujniki temperatury powietrza (jeden z nich w przepływomierzu).
  • Helpful post
    piotrekwoj1
    Level 40  
    Czemu tak się uparłeś na ten czujnik coś z nim nie tak?
  • Helpful post
    krzydan
    Level 17  
    Czujnik temperatury powietrza w przepływomierzu przekazuje temperaturę zasysanego powietrza do komputera silnika.
    Komputer na podstawie temperatury i przepływu oblicza masę powietrza i na jej podstawie ustala czas wtrysku paliwa. Ta temperatura nie jest wyświetlana na liczniku, czy w wyświetlaczu centralnym.
    Czy schemat masz po VINe pojazdu czy po modelu ?
    Prawdopodobnie masz po modelu, wiec wrysowane wszystkie elementy, które mogą występować, ale nie muszą.
    Schemat po vinie jest odpowiedni względem wyposażania.
    Jeżeli zależy ci na wyświetlaniu temperatury zewnętrznej dokup termometr z wyświetlaczem LCD - to najtańsza i najszybsza opcja.
    wldk
    Level 10  
    Schemat mam od modelu. W jaki sposób/gdzie znaleźć schemat mając VIN?
    piotrekwoj1
    Level 40  
    wldk wrote:
    Schemat mam od modelu. W jaki sposób/gdzie znaleźć schemat mając VIN?

Musiałbym dostać dokładne dane auta ( rok, model, typ silnika, jaka skrzynia, i jakie systemy bezpieczeństwa abs, esp,asr) oraz fotkę tabliczki na której masz napisane ciśnienie opon wtedy mogę sprawdzić.
    Ewentualnie kto ma obecnie dostęp do platformy citroena online.