Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Amica ZWM 636 WD - nie kończy mycia.

limerro 08 Oct 2021 18:11 2118 0
    limerro
    Level 13  
    Zmywarka: Amica ZWM 636WD LYP03138C0(X) WQP12-7601 (Midea M60BD-1406; Gorenje 581099)

Manual serwisowy:
    https://www.4kenwood.co.uk/images/mediator/90...%28wqp12-7627wqp8-7628%29%202015%206%2023.pdf
    Manual serwisowy + schemat sterownika:
    https://www.toshiba-lifestyle.com/dam/jcr:e58...DWS-22AVN(N,D,K)%20%20Service%20Manual(1).pdf
    Objawy: nie kończy mycia (nie kończy programu i dzieje się tak na każdym programie), ale myje naczynia (są czyste i odparowane); nie wypompowuje wody (na koniec programu na dnie pozostaje woda). W celu odpompowania wody trzeba ja zresetować ręcznie (trzy razy nacisnąć przycisk „Program”) i wtedy odpompowuje wodę.
    Serwisant wyczyścił pompę odprowadzającą wodę (jakaś kostka z kurczaka była), ale twierdzi, że sterownik (już jeden spec tak mówił o pralce Amica). Pompa działa skoro po resecie odpompowuje wodę. Skoro pompa działa to i przekaźnik w sterowniku. Dolanie wody (tyle ile się da) kiedy woda jest w zmywarce nie uruchamia pompy.
    Wstępnie zajrzałem do zmywarki - dostęp do:
    - modułu sterownika od dołu (osobna klapka na dwa wkręty);
    - główny dostęp do misy, pompy odpływowej, zawór węża dopływowego itd. od dołu pod duża zaślepką na zatrzaski;
    - do presostatu i pompy myjącej (prawy boczny panel);
    - płaszcz wodny i przekaźnik zasobnika zmiękczającego (lewy boczny panel).
    Wszystko wygląda jak nowe i czyste. Podstawa z czujnikiem aqua stop sucha i zakurzona. Jedyna wilgoć się pojawiła jak próbowałem odkręcić pompę odpływową, ale to chyba normalne, że wtedy o-ring lekko puszcza.
    Moduł sterujący LYP03138C0(X) WQP12-7601.D.1-1 V1.1: wizualnie OK (jak nowa z fabryki; brak nadpaleń; kondensatory elektrolityczne nie są spuchnięte a dwa z nich to nawet Rubycon).
    Inne zdjęcia tego modułu:
    Zmywarka Amica ZWM 636 WD - nie kończy mycia. Zmywarka Amica ZWM 636 WD - nie kończy mycia.
    Rezystancja zaworu przy zasobniku z żywicą (lewy panel): 4 kΩ
    Rezystancja zaworu dopływowego (lewy panel): 3.8 kΩ
    W płaszczu wodnym z lewej strony zmywarki widzę ciemny zator (kanał pod czarnym zaworkiem płaszcza). Nie demontowałem, ponieważ nie miałem opasek zaciskowych (czy można je założyć z powrotem???). Czy ten zator mieć wpływ na odpompowywanie wody pod koniec procesu zmywania?
    Lewy panel:
    Zmywarka Amica ZWM 636 WD - nie kończy mycia.Zmywarka Amica ZWM 636 WD - nie kończy mycia.Zmywarka Amica ZWM 636 WD - nie kończy mycia.
    Prawy panel: