Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak zmienić język w radiu RNEG2? W menu brak takiej opcji.

damian.kot1 11 Oct 2021 13:45 918 5
    damian.kot1
    Level 14  
    Witam!
    Dostałem do naprawy radio z Peugota RNEG 2. Ciemny ekran, próba załadowania płyty. Okazało się, że karta pamięci padła. Wymieniłem, wrzuciłem soft i niestety jest po czesku.....
    W menu nigdzie nie ma opcji zmiany języka więc jak go zmienić ?
    Miiisti
    Level 2  
    Podłączam się do pytania.
    Te same objawy. W radiu wymieniłem kartę pamięci wgrałem soft 2.86 z płyty i podczas aktualizacji było po angielsku ale jak już się włączyło jest po czesku. Nie działa rolka prawa. Plus do tego spalanie na ekraniku między zegarami (Peugeot 308) na luzie pokazuje 500-999,9l / 100km. Jak przyspieszam to spada.
    damian.kot1
    Level 14  
    Z językiem już sobie poradziłem ( mirascrypt) resztę pewnie też tym sposobem można ogarnąć.
    W załączniku masz gotowy skrypt, który dodaję dodatkową funkcję w ustawieniach do zmiany języka. U mnie to zadziałało, jak chcesz to próbuj - na własną odpowiedzialność.
    Zawartość wystarczy wrzucić na pena i do samochodu. Jak na ekranie pojawi się czy chcesz zapisać to kliknij tak ( po czesku to chyba "ano"...hehehe)

Mapy już wrzucałeś? bo u mnie nie widzi żadnych map na penie
    Miiisti
    Level 2  
    Cześć, dzięki za odzew. Właśnie udało mi się zmienić samemu język za pomocą miraskript tyle, że nie szło. Tego zmienić w aucie więc musiałem wyjąć kartę pamięci wsadzić w komputer i podmienić pliki zmienione w dataExplorer. Przypadkiem zmieniłem sobie jakąś opcje i radio wyło przerywanym dźwiękiem.
    Dlatego leci właśnie nowy soft na nową kartę pamięci. I na nowo podmienię pliki nie zmieniajac już tak dużo opcji w miraskript.

Jedyne z czym nie mogę sobie poradzić to zaprogramowanie rolki na padzie po prawej stronie. Inne przyciski działają ale rolka jakby była tylko ozdobą.

Do map jeszcze nie doszedłem. Widziałem gdzieś na chomiku mapy z 2020 roku pod RT6 ale puki nie będę miał dopieszczonego radia nie ruszam nic innego.

Dodano po 7 [godziny] 4 [minuty]:

Dobra jednak nic z tego. Radio dalej wyje bo nie zgadza się VIN. Jak wczytuje nowy VIN wpisany przez datExplorer to wszystko działa do momentu zgaszenia samochodu. Po odpaleniu auta odrazu wszystko gra, ale jak zostawię auto wyłączone na parę minut to radio się resetuje i znowu wyje.
    Tutaj się poddaje i wyczytałem na forach fr/UK, że to trzeba zakodować przed diagboxa PP22000 ale kosztuje on 400 zł. Na jednorazową potrzebę trochę dużo. :( dlatego poszukam w okolicy Krakowa speca co będzie umiał to zakodować za drobna opłatą.
    Natomiast aktualnie ratuje się tym, że jak odpalę samochód i radio wyje to wsadzam pendrive z user cofing na miraskrypcie zaczytuje na radiu user cofing z pendrive robię reboot i jest cisza do dłuższy ej przerwy w jeździe.
    Nie wiem czy coś więcej mogę zrobić sam.

Próbowałem podmienić też pliki na samej karcie pamięci z radia ale wtedy radio w ogóle się nie włącza. Szkoda, że na polskich forach nie ma dużo w tym temacie tylko człowiek musi błądzić samemu. Bo aso to szkoda mówić (od czwartku do mnie oddzwaniają), i są jakieś firmy magiczne w Polsce ale 500/800 zł to dużo za taką usługę.
    zuziek09
    Level 1  
    Skąd najlepiej pobrać Mirascript oraz czy da się zrobić kopię zapasową ustawień z samochodu, żeby w razie czego przywrócić ustawienia.
    Miiisti
    Level 2  
    zuziek09 wrote:
    Skąd najlepiej pobrać Mirascript oraz czy da się zrobić kopię zapasową ustawień z samochodu, żeby w razie czego przywrócić ustawienia.

Oczywiście, że się da tylko musisz wyjąć radio i kartę pamięci z radia, następnie wsadzić ją do czytnika kart microSD i skopiować całą kartę.
    Ale od razu mówię, że robisz to na własną odpowiedzialność.

W moim przypadku skończyło się na tym, że padło radio na amen. Radio wylądowało u fachowca, który naprawił radio, zaktualizował softa, mapy itp. Za stosowną opłatą.

Ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć, że jak się nie ma o czymś zielonego pojęcia to lepiej oddać do fachowca i zapłacić za usługę niż samemu się wkurzać i zastanawiać czy coś działa czy nie działa.