Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaką ofertę na telefon mobilny wybrać.

11 Oct 2021 16:09 258 9
 • #1
  Anonymous
  Level 1  
 • #2
  banmar_2005
  Level 28  
  Telefon na dwie karty sim. Jedna do rozmów a druga w Polsce do rozmów i internetu. Ustawiasz transmisje danych na drugą kartę sim. Wybierasz operatora na przykład OTVARTA Link wybierasz pakiet jaki chcesz.
 • #3
  Anonymous
  Level 1  
 • #4
  IC_Current
  Network and Internet specialist
  Obecnie jedyna oferta, gdzie nie masz FUP w roamingu to Orange Flex. W regulaminie wprawdzie jest FUP wpisane, jednak na ich czacie piszą, że jeszcze nigdy z tego nie korzystali (w apce do zarządzania nie ma nawet jak doładować środków na FUP). Potwierdzają to znajomi, którzy mają ofertę i mieszkają za granicą od dłuższego czasu.
  Masz tam 15GB za 25zł lub 30GB za 30zł, z tego ok 3GB w roamingu.
  Niestety tych 2TB nie ma jak przenieść do żadnej 9nnej oferty.
 • #5
  Anonymous
  Level 1  
 • #6
  banmar_2005
  Level 28  
  Dlatego ja po 20 latach najpierw w IDEI a potem ORANGE zrezygnowałem z ich usług i jestem 6 miesiąc jestem w sieci OTVARTA.
 • #7
  NOWY987654321
  Level 25  
  Ta i zrobiłeś interes zycia, masz w ogóle pojęcie o czym piszesz ? Zmiana operatora który korzysta z ponad 12 tysięcy stacji bazowych NetWorks na takiego który ma skansen na około 8 tys. BTS-ów śmiechu warta.
 • #8
  IC_Current
  Network and Internet specialist
  wesolyyyy wrote:
  Tylko właśnie, to tylko od Orange. A numer mogę przenieść do dowolnego operatora.

  Tylko że każdy operator liczy od 12zł w górę za GB danych w Unii, bo to tylko trochę więcej niż on płaci hurtowo.
  Orange i T-Mobile mają za to dobrze działający roaming przez swoje sieci firmowe. Na usługi Plus wiele osób narzekało, że w kraju tym albo tamtym po prostu coś nie działała (a że nietechniczni, to już nic sobie nie mogli poradzić). Operatorzy wirtualni mają zazwyczaj dobre stawki w kraju, ale w roamingu spore dopłaty. Play ma dziury zasięgu niestety jeszcze często w Polsce i nieprzewidywalne działanie dostępu do Internetu (raz jest super, a innym razem gorzej niż w Plus).
  Ja bym wybierał tylko między O i TM. W O Flex za 50zł jest 6GB (7GB wychodzi po dopłacie 12zł) a nie wiążesz się długoterminową umową jak w abonamencie.
 • #9
  Anonymous
  Level 1  
 • #10
  IC_Current
  Network and Internet specialist
  W TM GO jest za 40zł 4,7GB a potem dopłata po 17zł za 1GB. W Heyah też jest duża paczka danych w roamingu, ale tam są potem podobno problemy z zakupem dodatkowych pakietów a i na samą platformę ludzie sporo narzekają, np na nieprawidłowo pobrane środki z karty.
  Z tym roamingiem wewnątrznym w Niemczech to nie wiem nic na ten temat.
  W O Flex była też promocja trzy miesiące za 1zł, ale już chyba nieaktualna. Dalej działają kody polecające. Jeśli się zdecydujesz, na ofertę, to podeślę Ci kod na 30zł, ale musisz go wpisać zaraz po pobraniu aplikacji (przed wyborem metody płatności) lub najlepiej pobrać aplikację z linku polecającego.
  Dobrze by tez było podzwonic po operatorach i popytać o oferty dla biznesu, jeśli masz działalność, czasem można dostać fajne oferty na roaming i rozmowy międzynarodowe.