Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Po instalacji aktualizacji Windows nie działają ustawienia dźwięku

MarekMRB 13 Oct 2021 22:50 135 2
    MarekMRB
    Level 3  
    Witam
    Mam Della. Po ostatniej aktualizacji Windows (13.10.2021) - przynajmniej tak sądzę, że o to chodzi - przestał działać mikrofon podłączony na USB. Co gorsze, jeśli jest podłączony, w ogóle zawiesza się ekran dźwięku w ustawieniach - po prostu ustawienia przestają reagować na cokolwiek.
    Miał ktoś może taki problem?
    MarekMRB
    Level 3  
    Oto manager urządzeń po podłączeniu mikrofonu (strzałką zaznaczyłem mikrofon, o który chodzi):
    We właściwościach pokazuje, że wszystko jest OK:
    Uprzedzam pytanie: już go aktualizowałem, potem nawet parę razy odinstalowałem i zainstalowałem na nowo:

Jeśli mikrofon jest podłączony, przejście do ustawień dźwięku przez wybór z menu pod prawym przyciskiem myszki na ikonie głośnika kończy się wyświetleniem takiego ekranu i nie idzie dalej:
    Z kolei jeśli wybiorę "Ustawienia systemu" ==> "System", to nie mogę przejść do zakładki "dźwięk" (ani żadnej innej - ekran "stoi" na zakładce "ekran", wyraźnie zawieszony, choc podświetla się w menu napis "Dźwięk":

Próbowałem go "przechytrzyć" ;) - otworzyłem zakładkę "dźwięk" w ustawieniach przy nie podłączonym mikrofonie - ale wówczas po prostu przestaje reagować - nie działają żadne linki, listy wyboru itd:

Mikrofon jeszcze przedwczoraj działał bez zarzutu. Podłączony do innego komputera nadal działa bez zarzutu.
    Podłączyłem do mojego lapka inny mikrofon - i o dziwo, nie zawiesza ustawień dźwięku.