Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Serwis elektroniki (czasopismo) - co się z nim stało?

coberr 14 Oct 2021 11:52 2781 20
    coberr
    Level 19  
    Nie wiem gdzie umiescic ten temat - więc umieszczam tutaj.
    mam pytanie - kiedyś prężnie działala bodajże firma APROVI - wypuszczająca czasopismo "serwis elektroniki".
    Obecnie nie widze juz ani strony internetowej ani informacji o tej firmie.
    czy samo czasopismo jest jeszcze wydawane? Zaś sama firma funkcjonuje? Czy może juz wszystko tam padlo?
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    ^ToM^
    Level 39  
    coberr wrote:
    Nie wiem gdzie umiescic ten temat - więc umieszczam tutaj.
    mam pytanie - kiedyś prężnie działala bodajże firma APROVI - wypuszczająca czasopismo "serwis elektroniki".
    Obecnie nie widze juz ani strony internetowej ani informacji o tej firmie.
    czy samo czasopismo jest jeszcze wydawane? Zaś sama firma funkcjonuje? Czy może juz wszystko tam padlo?

Upadło dawno temu ale zostały jakieś gruzy tu i ówdzie:
    Link
    Telo
    Service technician RTV
    Witam

Bardzo ciekawa była pozycja nie ma nie istnieje umarła w dobie internetu nie miała powodzenia a było ciekawie wytłumaczone działanie podzespołów i były też dodawane schematy do sprzętów z tego co wiem tez było czasopismo z zakresu agd.
    coberr
    Level 19  
    bardzo dziękuję za odpowiedź.

Wielka szkoda, że to wszystko "padło".
    Trzymali przez lata naprawde wysoki poziom (niczym pierwsze numery Audio Video) w latach 80-tych.

Fakt, ze juz od lat nie kupowalem casopisma - jednak jeszcze chyba rok czy dwa lata temu mozna bylo wejsc na ich stronę i pobrać sobie np. zestawienia artykulow, scalaków czy chassis - a dzisiaj akurat tak patrzę i pusto... Ni ma chyba śladu po wydawnictwie.
    WIelka szkoda bo ceniłem sobie zwłaszcza potworną - wręcz na niewyobrażalnym poziomie wiedzę pana Karola Świerca oraz wszelkie Jego artykuły...

Całe szczęscie kilka lat temu zrobiłem porzadek ze wszystkimi swoimi czasopismami AV (nie wyrzucając ich) - jak również z wkładkami schematowymi.
    To jest nawet dzisiaj kawał świetnej lektury - która prawdopodobnie będzie aktualna jeszcze przez lata (wbrew pozorom).
    Co do linka kol. ^ToM^ - własnie juz dzisiaj wczesniej natrafiłem na tę stronę.

Ściągac- poki jest wszystko jak wlezie - bo o drugą taką pigułę wiedzy przekazaną w tak przystępnym języku będzie bardzo cięzko - zwłaszcza , że coraz bardziej durne czasy nadchodzą...
    ^ToM^
    Level 39  
    coberr wrote:

WIelka szkoda bo ceniłem sobie zwłaszcza potworną - wręcz na niewyobrażalnym poziomie wiedzę pana Karola Świerca oraz wszelkie Jego artykuły...

Nie przesadzajmy. Wiele osób ma wiedzę na takim poziomie.
    Pan Karol nadal pisuje, z tym że od dawna czytam jego artykuły w Elektronice dla Wszystkich wyd. AVT.

Pozdrawiam!
    coberr
    Level 19  
    ^ToM^ wrote:

Nie przesadzajmy. Wiele osób ma wiedzę na takim poziomie.

Pozdrawiam!

nie przesadzajmy - w dzisiejszych czasach juz coraz ciężej o takich ludzi :)
    ale zgadza sie - nie tylko on mial dobre artykuły w SE.
    PZ IX
    Level 34  
    Temat przypomniał mi, że jeszcze kilka lat temu w Aprovi kupiłem kilka numerów Serwisu Elektroniki.
    A teraz widzę, że ani czasopisma ani chyba sklepu nie ma? Nie mogę już ich w internecie namierzyć.

BTW od niedawna zresztą zaopatruję się tylko na Allegro, szkoda czasu i nerwów na jeżdżenie po Trójmieście w szczycie. Sklepy elektroniczne jeszcze pewnie przetrzebi, ocalałe potem staną się chyba już tylko "sklepikami".
    Preskaler
    Level 39  
    To są właśnie te ujemne strony scalania się z UE. Najpierw padają ciekawe pisma a potem handel i na końcu serwis. To zjawisko doskonale widoczne jest np. w Londynie. Jeszcze kilka lat temu (3 - 4) istniały sklepy z drobnicą elektroniczną. W ubiegłym roku w lutym już nie spotkałem żadnego w miejscach, gdzie były wcześniej.
    radiogaga
    Service technician RTV
    Mała dygresja Londyn nie jest już w Unii:)To Ekonomia.Zmniejszony popyt na części do serwisu powoduje nieopłacalność handlu jako efekt końcowy zmian.Jak mówią filozofowie "Tylko jedna rzecz jest stała na świecie-ZMIANY"
    maksar
    Level 31  
    Preskaler wrote:
    To są właśnie te ujemne strony scalania się z UE.

A ja myslałem, że Tuska. :D
    Preskaler
    Level 39  
    radiogaga wrote:
    Mała dygresja Londyn nie jest już w Unii:)To Ekonomia.Zmniejszony popyt na części do serwisu powoduje nieopłacalność handlu jako efekt końcowy zmian.Jak mówią filozofowie "Tylko jedna rzecz jest stała na świecie-ZMIANY"

Sklepy zostały zlikwidowane kiedy jeszcze Anglia była w UE i to raczej nie jest ekonomia bo ta zawsze była, tylko polityka ekonomiczna czyli rynek producenta. Taka jest właśnie sytuacja w kapitalistycznej gospodarce.
    DIORADIO
    Level 30  
    Serwis Elektroniki oddałem na makulaturę, ale zostały mi wkładki, czy będzie chętny na nie?
    kaem
    Level 28  
    Mam jeszcze prawie wszystkie numery, w których były opisy przestrojeń UKF. Te, których nie mam, to mam ściągnięte w PDF-ach. W jednym z numerów wydrukowano mój obszerny list.
    ^ToM^
    Level 39  
    coberr wrote:
    ogolnie kiedy dokładnie zaprzestano publikacji? i kiedy zniknęła firma APROVI?

Z 10-15 lat temu przestali wydawać SE. To już prehistoria.
    jedrus25
    Level 23  
    Bez przesady. Mam jeszcze ich numery z 2016r.
    Citizen75
    Level 13  
    ^ToM^ wrote:
    Pan Karol nadal pisuje, z tym że od dawna czytam jego artykuły w Elektronice dla Wszystkich wyd. AVT.
    Elektronikę dla Wszystkich też "wywrócono do góry nogami" począwszy od kwietnia 2022 roku. Temat wprowadzonych zmian poruszany jest w tym temacie.
    PZ IX
    Level 34  
    Preskaler wrote:
    Sklepy zostały zlikwidowane kiedy jeszcze Anglia była w UE i to raczej nie jest ekonomia bo ta zawsze była, tylko polityka ekonomiczna czyli rynek producenta. Taka jest właśnie sytuacja w kapitalistycznej gospodarce.

Internet też swoje robi.
    Zresztą jak mam jeździć po Trójmieście po części to wolę zamówić, mniej czasu i w asortymencie sprzedawców można przebierać do woli :)
    coberr
    Level 19  
    PZ IX wrote:
    Zresztą jak mam jeździć po Trójmieście po części to wolę zamówić, mniej czasu i w asortymencie sprzedawców można przebierać do woli

przebierać mozna - zwłaszcza w cholernych chińskich malowankach...
    wczoraj wlasnie zakupilem śliczne układy 74HC367...
    Ledwo wyrabiają 3V w stanie wysokim bez obciążenia na swoich wyjściach... cyrk...
    ale nieważne bo sie offtop zrobi :)
    kris8888
    Level 35  
    coberr wrote:
    kiedy zniknęła firma APROVI?

Firma Aprovi jako stacjonarny sklep elektroniczny chyba jeszcze istnieje. Zmienili swoją siedzibę, sklep powierzchniowo znacznie się przy tej okazji skurczył, asortyment też pomniejszył.
    Pewności nie nam bo ostatni raz byłem w tej nowej lokalizacji jakieś dwa lata temu, natomiast w starej często bywałem. To był swego czasu chyba najlepiej zaopatrzony sklep elektroniczny w Trójmieście.
    Aż z ciekawości podjadę tam w najbliższym czasie sprawdzić czy nadal jest i coś przy okazji kupię.
    PZ IX
    Level 34  
    coberr wrote:
    przebierać mozna - zwłaszcza w cholernych chińskich malowankach...
    wczoraj wlasnie zakupilem śliczne układy 74HC367...

Nie no, półprzewodniki to zdecydowanie moim faworytem zawsze było TME i mam nadzieję, że wciąż niezmiennie. :)
    Allegro - głównie elementy pasywne i to nie najtańsze, zazwyczaj to co w TME trzeba hurtem zamawiać.
    To tak na zakończenie OT. ;)