Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] 4G Play modem e3372, router Asus rt-ac51u

n0r 14 Oct 2021 16:36 576 26
    n0r
    Level 9  
    taki problem:
    czasami błąd ze nie czyta wszystkich stron,
    np. czyta www.google.pl a nie czyta www.aliorbank.pl (to tylko przykład).
    czasami pomaga reset fabryczny modemu, czasami nie...
    czasami ręce opadają....
    Macie jakieś pomysły ?
    NOWY987654321
    Level 25  
    A co w tym dziwnego, to żadna nowość Asus i modem E3372 to jedno wielkie nieporozumienie, temat znany od lat, ten router miał i ma problemy ze wspólpracą z tym modemem i chyba w wersji bez HiLink niedoczytywał stron. Rozwiązania router USB+ modem LTE to były dobre 6-7 lat temu.
    n0r
    Level 9  
    to jakie dobre rozwiazanie na dzisiaj ? na internet z 4g i potem wifi ?
    NOWY987654321
    Level 25  
    Jaki operator, oferta i przede wszystkim lokalizacja? Jakie prędkości na tym archaicznym modemie teraz ale bez routera tylko umieszczonym w USB komputera?
    n0r
    Level 9  
    zasięg LTE
    siec PLAY
    szybkosc pobierania ok. 45Mb/sec na netflix
    parametry na teraz.

Dodano po 1 [minuty]:

oferta to stary RedBullMobile pakiety po 100GB
    n0r
    Level 9  
    4G Play modem e3372, router Asus rt-ac51u

Dodano po 6 [minuty]:

w sieci ok. 9 urzadzen.
    tv, wieza, telefony, glosniki, 2 kompy
    budzet jak najmniejszy ;-)
    NOWY987654321
    Level 25  
    A po co sam speedtest , zresztą słaby. Dobór sprzętu w ciemno kończy się tak jak z tym zestawem co masz. Aplikacja na telefonie pokazuje niezbedne dane i co oznacza najmniejszy budżet ?
    NOWY987654321
    Level 25  
    Brak screena z aplikacji na telefonie więc nie ma podstaw aby doradzić konkretny sprzęt, a co do ceny to wszystko zalezy od tego jaka to stacja bazowa Play i pasma na niej, tani sprzęt z reguły jest też słaby a oszczędności pozorne.
    n0r
    Level 9  
    Ale co maja parametry bazowe do zrywania połączeń dla wybranych stron internetowych.
    Jakość fizyczna połączenia to jedno. Dzisiaj jest taka, jutro być może będzie inna.
    Jakość logiczna jest tu ważniejsza.

Mogę mieć mniejsza prędkość, nie przeszkadza to mi. Ważniejsze dla mnie jest otwieranie wszystkich stron.
    A to nie zależy raczej od warstwy fizycznej tylko logicznej.
    NOWY987654321
    Level 25  
    Skoro znasz się lepiej ode mnie to po co w ogóle tu pytasz ? Korzystasz z tragicznego zestawu router+ modem USB , masz problemy a mimo to nie chcesz współpracować. Dla mnie to bułka z masłem, podajesz dane, pokazujesz testy i dostajesz na tej podstawie profesjonalne wsparcie, kilka wariantów sprzetu do wyboru zależnie od budzetu. To tak nie działa jak sądzisz, pasma LTE, parametry sygnału na nich, stacja bazowa i obciążenie sektora na niej składają się na całokształt w tym jakość i prędkość internetu.
    95% ludzi robi jak ty , idzie do salonu i w abonamencie za niby 1 zł sprzedają im konsultanci w ciemno elektrośmiecia a potem płaczą. Ja sam mam u siebie praktycznie wszystkie dostępne routery i CPE LTE /5g więc je testuję i polecam wg. potrzeb konkretnych ludzi.
    Na RBM Siema PL najlepiej teraz korzystać z tych 100GB ale ja mam odpalone na kilkudziesięciu kartach z taryfą Play odNowa , startery kupione po 3-4 zł sztuka więc internet jest za grosze, co pozwala zainwestować w normalny sprzęt. Taki który pozwala na takie prędkości https://www.speedtest.net/my-result/a/7794428664 i komfortowe korzystanie z internetu.
    NOWY987654321
    Level 25  
    Napisałem wcześniej na czym i w jaki sposób wykonać testy, pokazujesz screena z aplikacji NetMonster na telefonie, który pokaze potrzebne dane. Na forum sa tysiace takich tematów ja twój i pokazane wyniki takich testów więc łatwo można się zapoznać jaki maja wpływ na wybór operatora i sprzetu w konkretnej lokalizacji.
    n0r
    Level 9  
    mam stara karte sim -> rbm za 5 (wtedy był transfer za free) sprzed kilku lat i nie ma wielkosci micro. nie mam jak do tel wsadzic.
    nie ma innych programów ?
    NOWY987654321
    Level 25  
    I ty płacisz po 40 zł za pakiet 100GB na RBM5 ? Ja to mam na pre-paidzie Play z taryfą odNowa za 4 zł. Kup sobie starter odNowa za 5 zł, zarejestruj dodaj do aplikacji P24 na telefonie i uruchom 100GB za darmo. Z tej promocji korzysta się od 16 m-cy, karat odNowa ma wszystkie wymiary. Ilość kart ile chcesz, ja zuzywam nawet 1-2TB co m-c na 10-20 sztukach, kupuję hurtowo startery po 3-4 zł sztuka, rejestruję on line na Play24 i uruchamiam na nich po 100GB za darmo, teraz tak korzysta się z Play na pre-paidach, to powrót do dawnych sposobów za free na RBM5.
    n0r
    Level 9  
    no ja Ciebie rozumiem, ale ja wykorzystuje tylko wcześniej wpłacone środki. i mam jeszcze ze 200 zł do wykorzystania.
    kiedyś było 50 zł za 100 dni bez limitu transferu. wiec dla mnie jest teraz za darmo ... kasa została po prostu.

Dodano po 7 [minuty]:

NOWY987654321 wrote:
    Kup sobie starter odNowa za 5 zł, zarejestruj dodaj do aplikacji P24 na telefonie i uruchom 100GB za darmo

A trzeba doładować ? Za ile ?

... i tacka mi się urwała od karty sim i microsd. Kurde... :(
    jarek7714
    Level 25  
    n0r wrote:

... i tacka mi się urwała od karty sim i microsd. Kurde... :(
    Zastanawiam się co jeszcze spsocisz :), bo jak czytam pierwszy post i kolejne to błądzisz bez celu (co do tego Huawei i nie wczytywania niektórych stron-to problem był od zawsze na tych routerach z CPU Broadcom/niewłaściwy wybór routera do obsługi modemu). Teraz "do brzegu" -jaki chcesz przeznaczyć budżet na zakup sprzętu, ile danych GB zużywasz miesięcznie?
    n0r
    Level 9  
    4G Play modem e3372, router Asus rt-ac51u 4G Play modem e3372, router Asus rt-ac51u 4G Play modem e3372, router Asus rt-ac51u 4G Play modem e3372, router Asus rt-ac51u

Tyle dałem rade zrzucić....
    opcja jak najtańsza.

Kupiłem startera play i jakoś nie uwaliłem na razie telefonu bez tacki.
    Łomatko.
    ...juz nie moge zmienic karty.... uwalę telefon.

100-130gb miesiac
    4G Play modem e3372, router Asus rt-ac51u
    NOWY987654321
    Level 25  
    Stacja bazowa Play na terenie fabryki papieru przy Pułaskiego i agregacja 3 pasm pojemnościowych LTE1800+2600+2100, parametry sygnału dość słabe, ten test to na telefonie w domu czy na zewnątrz, brak też speedtestu z tej agregacji. Stacja 5GR działajaca na światłowodzie. Do takiej stacji optymalny router z agregacją 3/4 pasm LTE ale tanio za niego nie będzie.
    n0r
    Level 9  
    w domu test. tam gdzie modem
    NOWY987654321
    Level 25  
    W internecie mobilnym istotne sa parametry sygnału, dla LTE wyglada to następujaco https://jackiewiczowie.blogspot.com/2014/10/parametry-sygnau-lte.html , porównaj swoje w tym RSRP i SINR na pasmach pojemnościowych LTE1800/2100/2600 to zobaczysz ze masz bardzo słabe, LTE800 w Play działajace na 5MHz pasma się nie liczy bo jest i tak zapchane. Korzysta się z agregacji LTE2600+2100+1800 a na nich musisz uzyskać lepsze parametry sygnału stosując do routera antenę zewnętrzną ,
    n0r
    Level 9  
    Czyli jaki sprzęt konkretniej byłby dobry?
    jarek7714
    Level 25  
    n0r wrote:

100-130gb miesiac
    Przy takim zużyciu to ww E3372 może pracować "do końca świata" lub gdy operator ograniczy użycie, warunkiem-sygnał z anteny zewnętrznej/właściwe jego parametry na modemie.
    n0r wrote:
    Czyli jaki sprzęt konkretniej byłby dobry?
    Jaki budżet masz na ten cel? Modem LTE-A + zewnętrzny zestaw antenowy to minimum około 500zł.
    n0r
    Level 9  
    jarek7714 wrote:
    Jaki budżet masz na ten cel? Modem LTE-A + zewnętrzny zestaw antenowy to minimum około 500zł.

Te 500 może dam rade. Możesz jakiś konkret polecić ?
  • Helpful post
    jarek7714
    Level 25  
    Huawei B535, ZTE MF830 (zewnętrzny/kompakt, nie musisz stosować anteny-jest zintegrowana), ZTE MF286D.