Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wieża PC

30 Paź 2005 20:10 2382 8
  • Poziom 10  
    Co myślicie o próbie zrobienia komutera Media PC tylko do muzyki miniej więcej tak:
    -pilot na girdera
    -zamiast monitora zrobić wyświetlacz LCD
    -podłączyć to wszystko pod wzmacniacz i powinno nieźle dawać czadu.
    Oczywiście strasznie dużo roboty i pewnie sam bym sobie z tym nie poradził ale bardzo chciałbym mieć możliwość słuchania mp3 z dysku, CD itd. Innym sposobem byłoby kupienie wieży która ma wbudowany twardy dysk ale o takiej to nie słyszałem. Widzialem kiedyś wieże z wejściem USB , może możnaby podlączyć do tego dysk zewnętrzny na USB.

Może ktoś z was też kiedyś sie nad tym zastanawiał ?? A jak nie to byście polecali ?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Hmmm, to nawet nie jest takie trudne, na elektrodzie znajdziesz schemat jak podłączyć LCD do kompa i zgrać to z Winampem, do tego dobrze zaprogramowny Girder. winamp w autostart, wszystkie utwory w playliste i praktycznie wszystko już masz gotowe. Przez pewien czas używałem Pentiuma 233 jako takiej wieży, bez podłączonego monitora, jednak LCD już nie zrobiłem po utracie danych z girdera, a nie chciało mi się na nowo bawić w jego ustawianie. Co do CD to wystarczy w girderze zaprogramować zwykły windowsowy odtwarzacz CD pod odpowiednie przyciski w pilocie i to wszystko.
    Życze więcej wytrwałości niż moja i zapisz ustawienia z girdera gdzieś na FDD lub CD-R.

powodzenia.
  • Poziom 15  
    A gdyby tak jakis dosowy player mp3 ? wtedy nie trzeba by było instalowac windy, ale nie było by pilota :-//. Kiedyś gdzieś widziałęm jak w necie stary komp - pentium 233 lub nawet 75 bez systemu miał zainstlowany dosowego playera, podpiety LCD i pare przycisków aby mozna było zmieniac utwory itp. Jezeli ktos wie gdzie moge znaleźć projekt tego urzadzenia to był bym wdzięczny.
  • Poziom 10  
    Sprawa z pilotem to inna beczka bo pilot zuzywa troche mocy / mam girdera 3.0 na kompie Cel 2.4 256 MB i czasami komputer mi nieźle muli :|/ a najlepiej byloby wykorzystać jakiś starszy tani komputer , najlepiej z duronem powiedzmy 800 MHz. A już skonfigurować tego girdera to też czasami jest problem...
    Jeżeli chodzi o wyświetlacz to też zastanawialem się nad malym monitorem. Tylko że CRT zuzywają trochę prądu i nie zawszę sąza dokładne(np. z malych telewizorów za 50zł) a LCD takie male to trudno znaleźć i są drogie. Wtedy nie trzebabyłoby programować niczego tylko ustawić playera(np. winampa) tak żeby był zawsze na wierzchu i GRA :)
    Kwestje sterowania można w prosty sposób rozwiązać TAK:
    1. (ten sposób jest tak prosty że powiedzialbym nawet "chamski" ;) )
    W Winampie jest funkcjia klawiszy globalnych, wykorzystująć je można zawsze (nawet gdy winamp działa w tle) sterować programem.Jeżeli więc dobierzemy się perfidnie do klawiatury i zlutujemy odpowiednio klawisze i wyprowadzimy na zewnąrz klawiatury przyciski, potem zamontujemy je na obudowie kompa to będzie git. Należy to tak zrobić żeby klawiature dalej dzialała bo przyda sie do funkcji "jump to file" lub do jakichś tam czynności w Windowsie...
    2. Ten sposób też jest prymitywny :) :
    Jeżeli będzie pilot na girdera to: Bierzemy kupujemy 2 takie same pilotyy i jeden wykorzystujemy w celu jak Bóg przykazal czyli na odległość a drugi doczepiamy do klawiatury i lutujemy do niego inne przyciski którymi wlaśnie będziemy sterować kompem. BANAL :)

Co do DOSowego playerka to chyba przesada, bo ten komp mialby za moło funkcji, nie chcialbym żeby to TYLKO GRAŁO. A poza tym nie miało by możliwości rozbudowy z wiadomych powodów.Wykorzystanie Winampa dawalo by jakieś szanse na modernizacjie ,tu plug-inek tam poprawka bo Dobre jest tylko to co jest rozwijane niestety ;)

Hmmm... Jak sobie tak pomyślalem to chyba najlepszym sposobem byloby połączenie: monitorek CRT+sterownie z klawiatury(klawisze globalne)+Pilocik !
  • Poziom 10  
    Ale tamte projekty są jak zwykłe banany, a mój ma być jak chiquita :D
    Na razie poeksperymentuje troche z wyświetlaczem bo nie ma czasu jak sie trzeba do matury uczyć :| A i z kasą jest krucho, najpierw kupie sobie jakiś ampiltuner 5.1 żeby dźwięk byl dobry a po maturce spróbuje złożyć ten sprzęt. Na razie wieżę PC mogę tylko dopracowaywać teoretycznie w nielicznych wolnych chwilach.
    Może jakieś rady, ktoś kiedyś z was coś takiego robił ??
  • Poziom 10  
    W sumie to jednak pomysł zaczyna mi sie wydawać głupi bo głóną zaletą takiego DIY MediaPC była cena a teraz zczajłem że niezłą alternatywą jest X-Box MIcrosoftu. NIc z mojego wysiłku przy robieniu jak można wykorzystać coś glupków z Redmond ;)
  • Poziom 33  
    Mam wieże z wejściem mp3<- to odnośnie pierwszego postu. Da sie tędy podłączyć kompa i jakość muzyki jest deczko lepsza od tej na aux-ie przez jack<=>chinch... Niestety nie da sie tak podłączyć żadnego pen drive'a bo wieża nie ma funkcj przeglądania katalogów....
  • Użytkownik usunął konto