Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Niedogrzanie silnika Honda Accord

30 Paź 2005 20:40 4773 7
 • Poziom 2  
  Co może być przyczyną niedogrzania silnika.Mam hondę accord 2.2 i v-tec z 1997 roku.W lecie wskazówka temperatury była gdzieś w połowie skali a teraz jest dwie grubości wskazówki niżej.Ma klimę.
 • Poziom 24  
  Bardzo częstą przyczyną takich objawów jest uszkodzony termostat.
  Od tego proponował bym zacząć. Zimny powinien być szczelnie zamknięty, powinien się otwierać przy temp. która jest napisana na obudowie (zwykle 80 -90 stopni, gorąca woda w garnku i testuj).
  A może czujnik temperatury oszukuje? posiada nieprawidłową rezystancje w zależności od temperatury. Jeśli to termostat to niezauważyłeś przypadkiem wzrostu zużycia paliwa?
 • Poziom 2  
  odpowietrz układ
 • Poziom 10  
  Dokładnie, zrób to co napsał arekczesiek. Pewnie wymieniałeś na zimę płyn chłodzący i masz zapowietrzony układ. Nie zauważyłeś że masz słabe ogrzewanie?
 • Poziom 22  
  Chyba jakby byl zapowietrzony to silnik by sie przegrzewal a nie niedogrzewal.
 • Poziom 2  
  Spalanie w normie.Płynu nie wymieniałem.A czy możliwe jest że niedogrzanie spowodowane jest jakością płynu chłodzącego, lub jego długa eksploatacją.
 • Poziom 22  
  W lecie powietrze chłodzące układ ma 30 stopni a teraz 5 stopni i stąd ta różnica. Przysłoń trochę chłodnice to wzrośnie. Przy uszkodzeniu termostatu(otwarty) to i tak z czasem by się nagrzał tylko dłużej to trwa a jeśli zamknięty to chłodnica jest zimna a wskażnik pokazuje 100 stopni, przy zapowietrzeniu to tak jak już pisali kolega krzysiek40 by się przegrzewał lub nawet zagotował.(czyli przeważnie przegrzany)

  Płyn też nie ma takiego znaczenia bo na zwykłej wodzie będzie podobne zachowanie. To są normalne objawy spadku temperatury na dworze.
  Pozdrawiam