Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Citroen Xsara Picasso - Kontrolka świateł mijania nie świeci, pozostałe działają

Malinowa1888 17 Oct 2021 18:51 780 2
    Malinowa1888
    Level 3  
    Hej. Mam problem z kontrolką świateł mijania. Światła świecą, ale nie świeci kontrolka. Jak zmienię na światła postojowe to kontrolka świeci normalnie. Wiecie w czym jest problem? Myślałam o bezpieczniku ale wtedy chyba żadna kontrolka by nie świeciła... a ja nie bardzo znam się w temacie. Pomoże ktoś? Pozdrawiam
  • Helpful post
    Andrzej Ch.
    Level 32  
    Jeśli dobrze sprawdziłeś żarówkę czy jest sprawna i czy jest dobry kontakt w gnieździe licznika, to możesz mieć przypadek taki jak miałem ja, że przerabiając z żarówek na LED bardzo lichej jakości przez nieuwagę zrobiłem ową diodą LED zwarcie na stykach żarówki w tablicy kontrolek (liczniku), w efekcie uzyskałem dokładnie to co Ty, czyli po włożeniu nowej żarówki nie świeciła się w ogóle kontrolka, ale jak wsadziłem LED to świeciła ciągle (wiadomo mniejszy pobór prądu). Cały licznik poszedł na stół i do wymiany był ULN2003. Pamiętaj tylko że spotkałem się z kilkoma rodzajami liczników, które z zewnątrz wyglądały tak samo ale miały inne bebechy. Przed naprawą sprawdź co masz w środku licznika.

W Twoim przypadku, gdy masz w kontrolce żarówki, mogłeś np. zmieniać żarówki, lub kręcić żarówką w gnieździe przy włączonych światłach mijania. Wówczas mogło dojść do zwarcia jak u mnie, albo druga opcja to przepalająca się żarówka dokonała zwarcia, w efekcie uszkodził się sterownik ULN2003.
    Malinowa1888
    Level 3  
    Dziękuję za pomoc. Pozdrawiam