Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Prośba o pomoc w zintegrowaniu, bramy wjazdowej, garażowej, alarmu, oświetlenia.

gustdelf 17 Oct 2021 19:06 222 4
lampy.pl
 • #1
  gustdelf
  Level 11  
  Witam wszystkich.

  Po 10 latach od rozpoczęcia budowy i 3 latach od zamieszkania nadszedł czas wykończenia garażu u zintegrowania elementów z tym związanych przy zapewnieniu możliwie maksymalnej wygody. Biorąc pod uwagę rozciągnięcie inwestycji w latach niektóre urządzenia to już zabytki.

  Posiadam napęd do bramy garażowej wiśniowski optimum eko, napęd do bramy wjazdowej nice robus 600 i alarm jablotron ja-83k. Czy jest możliwe aby jednym pilotem otwierać obie bramy i rozbroić alarm? Dodatkowo chciałbym dodać załączanie z tego samego pilota oświetlenia garażu niezależnie od tego czy brama garażowa jest otwierana czy nie. Żeby już nie komplikować załączenie oświetlenia nie musi działać krzyżowo z zainstalowanym wyłącznikiem klawiszowym. Tzn jeśli już mam pilota w rękach i nim załączę oświetlenie to mogę nim je wyłączyć. I tak samo z wyłącznikiem klawiszowym w wiatrołapie, jeśli nim załączę oświetlenie w garażu to nim też mogę je wyłączyć. Jakie konkretnie rzeczy dokupić i jak to połączyć w sensowną całość.
 • lampy.pl
 • Helpful post
  #2
  Marek J.
  Moderator of Property Security
  Jest taka możliwość. Wystarczy dokupić odpowiednie odbiorniki w jednym systemie kodowanie (najlepiej i najkorzystniej nice lub wiśniowski - wtedy nie musisz dokupować odbiornika do bramy wjazdowej lub garażowej). Odbiorniki do bram (bramy) muszą dawać bezpotencjałowy impuls zwierny. Np. taki:
  https://www.proxima.pl/produkt/sterownik-nmx/
  W przypadku Nice musisz wybrać taki system jaki masz czyli FLOR lub SMILO.
  Do oświetlenia musisz mieć również w wybranym systemie np taki odbiornik:
  https://www.proxima.pl/produkt/sterownik-ln_l/
  lub taki:
  https://www.proxima.pl/produkt/sterownik-ln-lt/
  Do tego piloty czterokanałowe (lub dwukanałowe gdy będziesz używał biklika - czyli jedno wciśnięcie uruchamia jedno urządzenie, a dwa wciśnięcia drugie).
  Co do alarmu to kategorycznie jestem przeciwny rozbrajaniu go za pomocą pilota. Jeżeli już to ostatecznie zrobić możliwość uruchomienia pilotem czasowego bypass-u linii wejściowej.
 • lampy.pl
 • #3
  gustdelf
  Level 11  
  Dzięki, pisząc bypass masz na myśli rozbrojenie czasowe tak jak przy otwarciu drzwi wejściowych?
 • #4
  Marek J.
  Moderator of Property Security
  Tak. Bo bywają sytuacje że ustawiona zwłoka na rozbrojenie czasem jest zbyt krótka aby zdążyć do manipulatora...
 • #5
  gustdelf
  Level 11  
  Jest to do zrobienia, gdyż przewód do kontraktonu drzwi wejściowych, na którym jest ustawiona zwłoka idzie przez garaż i nie jest za tynkowany, tylko czy jest możliwość zaprogramowania tego tak, że centrala rozpozna które otwarcie nastąpiło i odpowiednio wydłuży czas przy bramie garażowej, czy też wydłużyć ten czas w systemie. Ewentualnie czytnik breloka w garażu lub prosta klawiatura, też jest taka możliwość bo mam wolny przewód z centralki. Muszę tylko zapoznać się z możliwościami centralki bo dwie klawiatury już są podpięte.


  Właśnie doczytałem, że centrala jablotrona ma już rozróżnianie z którego kontraktonu jest nastąpiło wejście. I ustawienie następuje jednym parametrem przykładowo zaprogramowanie na wejście numerem 4 powoduje przemnożenie wejścia przez drzwi razy 5s a przez brame razy 30s, więc fajnie się składa.

  Jeszcze raz dzięki za pomoc jakoś sobie to już w głowie poukładałem.

  Temat do zamknięcia.