Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Prośba o pomoc w zintegrowaniu, bramy wjazdowej, garażowej, alarmu, oświetlenia.

gustdelf 17 Oct 2021 19:06 222 4
lampy.pl
    gustdelf
    Level 11  
    Witam wszystkich.

Po 10 latach od rozpoczęcia budowy i 3 latach od zamieszkania nadszedł czas wykończenia garażu u zintegrowania elementów z tym związanych przy zapewnieniu możliwie maksymalnej wygody. Biorąc pod uwagę rozciągnięcie inwestycji w latach niektóre urządzenia to już zabytki.

Posiadam napęd do bramy garażowej wiśniowski optimum eko, napęd do bramy wjazdowej nice robus 600 i alarm jablotron ja-83k. Czy jest możliwe aby jednym pilotem otwierać obie bramy i rozbroić alarm? Dodatkowo chciałbym dodać załączanie z tego samego pilota oświetlenia garażu niezależnie od tego czy brama garażowa jest otwierana czy nie. Żeby już nie komplikować załączenie oświetlenia nie musi działać krzyżowo z zainstalowanym wyłącznikiem klawiszowym. Tzn jeśli już mam pilota w rękach i nim załączę oświetlenie to mogę nim je wyłączyć. I tak samo z wyłącznikiem klawiszowym w wiatrołapie, jeśli nim załączę oświetlenie w garażu to nim też mogę je wyłączyć. Jakie konkretnie rzeczy dokupić i jak to połączyć w sensowną całość.
  • lampy.pl
  • Helpful post
    Marek J.
    Moderator of Property Security
    Jest taka możliwość. Wystarczy dokupić odpowiednie odbiorniki w jednym systemie kodowanie (najlepiej i najkorzystniej nice lub wiśniowski - wtedy nie musisz dokupować odbiornika do bramy wjazdowej lub garażowej). Odbiorniki do bram (bramy) muszą dawać bezpotencjałowy impuls zwierny. Np. taki:
    https://www.proxima.pl/produkt/sterownik-nmx/
    W przypadku Nice musisz wybrać taki system jaki masz czyli FLOR lub SMILO.
    Do oświetlenia musisz mieć również w wybranym systemie np taki odbiornik:
    https://www.proxima.pl/produkt/sterownik-ln_l/
    lub taki:
    https://www.proxima.pl/produkt/sterownik-ln-lt/
    Do tego piloty czterokanałowe (lub dwukanałowe gdy będziesz używał biklika - czyli jedno wciśnięcie uruchamia jedno urządzenie, a dwa wciśnięcia drugie).
    Co do alarmu to kategorycznie jestem przeciwny rozbrajaniu go za pomocą pilota. Jeżeli już to ostatecznie zrobić możliwość uruchomienia pilotem czasowego bypass-u linii wejściowej.
  • lampy.pl
    gustdelf
    Level 11  
    Dzięki, pisząc bypass masz na myśli rozbrojenie czasowe tak jak przy otwarciu drzwi wejściowych?
    Marek J.
    Moderator of Property Security
    Tak. Bo bywają sytuacje że ustawiona zwłoka na rozbrojenie czasem jest zbyt krótka aby zdążyć do manipulatora...
    gustdelf
    Level 11  
    Jest to do zrobienia, gdyż przewód do kontraktonu drzwi wejściowych, na którym jest ustawiona zwłoka idzie przez garaż i nie jest za tynkowany, tylko czy jest możliwość zaprogramowania tego tak, że centrala rozpozna które otwarcie nastąpiło i odpowiednio wydłuży czas przy bramie garażowej, czy też wydłużyć ten czas w systemie. Ewentualnie czytnik breloka w garażu lub prosta klawiatura, też jest taka możliwość bo mam wolny przewód z centralki. Muszę tylko zapoznać się z możliwościami centralki bo dwie klawiatury już są podpięte.

Właśnie doczytałem, że centrala jablotrona ma już rozróżnianie z którego kontraktonu jest nastąpiło wejście. I ustawienie następuje jednym parametrem przykładowo zaprogramowanie na wejście numerem 4 powoduje przemnożenie wejścia przez drzwi razy 5s a przez brame razy 30s, więc fajnie się składa.

Jeszcze raz dzięki za pomoc jakoś sobie to już w głowie poukładałem.

Temat do zamknięcia.