Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polonez Truck 1,6 96r. + gaz

30 Paź 2005 21:19 1599 3
  • Poziom 2  
    Wiatm
    Właśnie stałem się szczęśliwym posiadaczem poloneza :D autko ma przebieg 200tys. mam pytanie jaki remont na starcie byście zrobili (mam na myśli silnik) oraz ewentualny koszt tych napraw. dzięki
    Pozdrawiam
  • spec od auto-elektro
    jesli wszystko jest ok to nigdzie lapek nie wkladaj. zobacz jak zawieszenie itd.
  • Poziom 2  
    o stan nadwozia jest bdb oraz inne części blacharskie natomias martwi mnie silnik czy może zmiane zrobić lub coś innego? coś taiego zeby czyć że jest oki i nic się z nim nie dzieje.
  • Poziom 15  
    Witam!

Jeżeli chcesz posprawdzać to i owo to zmierz sobie na początek napięcie akumulatora na zgaszonym silniku potem na pracującym a na końcu powłączaj wszystkie odbiorniki żeby maksymalnie obciążyć instalację.
    Napięcie nie powinno spaść poniżej 13.5V.
    Dalej - PODSTAWA pasek rozrządu, jeżeli nie znasz jego faktycznego przebiegu to wymień profilaktycznie (nie więcej niż 60tyś.km.dla nowego paska). Wymiana oleju i filtra na taki sam, ale nie chodzi o markę tylko o klasę (syntetyk na syntetyk; półsyntetyk na półsyntetyk; mineralny na mineralny). Można przechodzić z oleju wyższej klasy na niższą nigdy odwrotnie, ale to jest podyktowane zasobnością portwela lub częściej stanem silnika (silnik pobiera olej).Wymiana filtrów paliwa i powietrza (wskazane to pierwsze przed zimą). Podjechać do jakiegoś warsztatu aby zmierzyć stan płynu hamulcowego i chłodzącego, (zdarza się zamrożenie silnika bo ktoś sobie dolał wody do chłodnicy)
    Jeszcze spryskiwacz szyb - wymień płyn bo Ci zamarźnie.
    Jak to wszystko zrobisz to jeszcze pozostaje diagnostyka zawieszenia, hamulcy, układu kierowniczego, oraz poziom oleju w skrzyni biegów i tylnym moście. Pomijam takie rzeczy jak stan ogumienia bo to jest oczywiste (jedyny kontakt z ziemią więc musi być pewny).
    Trochę tego się nazbierało, ale to wszystko jest po to abyś mógł zawsze dojechać bezawaryjnie i nie narzekać na polski przemysł motoryzacyjny.
    Apropo elektryki to rozłącz akumulator oczyść klemy posmaruj wazeliną techniczną lub innym środkiem do tego przeznaczonym (profilaktyka).
    Możesz jeszcze sprawdzić organoleptycznie bezpieczniki czy wszystko jest OK

Pozdrawiam
    A.G.

Ps.
    Daj znać jak Ci poszło