Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Bosch SPV50E00EU- świeci kranik

artfik 18 Oct 2021 20:10 924 9
Bosch
 • #1
  artfik
  Level 25  
  Witam,
  Elementy posprawdzałem, uszkodzony był zawór płaszcza wodnego 320 V, po wymianie nie idzie zresetować zmywarki, kranik dalej mruga. Może źle resetuję?
  :arrow: Poprawiłem na SPV50E00EU TONI_2003
 • Bosch
 • #2
  Jakubserwis
  Level 23  
  Kranik odpowiada za dopływ wody, zobacz czy styropianowy pływak nie jest wygięty jeśli nie ma wody w ociekaczu zmywarki. Podstawowe pytanie czy pompa wylewająca cały czas pracuje, nawet po otwarciu drzwi? Zmywarka ma białe dno czy szare (dwa Elektrozawory blisko siebie) czy jak? Kranik to albo wyciek wewnętrzny albo brak poboru wody. Musisz dać więcej szczegółów.
  :arrow: Poprawiłem TONI_2003
 • #3
  artfik
  Level 25  
  Witam,
  Jak napisałem w skrócie wszystko posprawdzałem pompa sprawna, grzałka, pompka wylewowa i nie cieknie, a zawór pobierający też sprawny. Zmywarka w ogóle nie rusza tylko mruga kranik, a moduły wizualnie dobre. Nie można zresetować.
  :arrow: Poprawiłem TONI_2003
 • Bosch
 • #4
  Robo-technical
  Home appliances specialist
  Po pierwsze to napisz prawidłowy model
  Po drugie wklej zdjęcie panela sterującego (tego z przyciskami i wyświetlaczem)

  Pozostaje pytanie czy dobry zawór kupiłeś. Są na 230V AC i na 300V DC. Są to 2 różne elementy, przy zastosowaniu niewłaściwego ten może się spalić a nawet moduł uszkodzić
 • #6
  Robo-technical
  Home appliances specialist
  artfik wrote:
  w pierwszym poście napisałem, że zawór na 320V i taki założyłem


  Przepraszam, nie doczytałem. Zamieść zdjęcie przycisków to zobaczę czy u Ciebie nie trzeba czegoś resetować lub czy nie ma trybu serwisowego
 • #7
  artfik
  Level 25  
  Ze zdjęciem jest problem dopiero jutro ale jak mógł byś wejść to w internecie są zdjęcia jest to zmywarka pod zabudowę .Z lewej strony wył główny póżniej kontrolki nastawienia czasowego następnie 2 przyciski ustawienia czasu dalej kontrolki programów ,2 przyciski ustawienia programów kontrolki sól kranik i po prawej przycisk start stop
 • #8
  alekt77
  Level 38  
  artfik wrote:
  Elementy posprawdzałem, uszkodzony był zawór płaszcza wodnego 320 V, po wymianie nie idzie zresetować zmywarki, kranik dalej mruga.

  A moduł sterujący naprawiony czy wymieniony na nowy. Niestety uszkodzony zawór uszkadza elementy nim sterujące na module elektronicznym.
  artfik wrote:
  a moduły wizualnie dobre

  Elementy sterujące zaworem sprawdza się multimetrem a nie wizualnie, zresztą podejrzewam że nawet "wizualnie" będzie można stwierdzić uszkodzenie modułu. Daj dobrej jakości zdjęcie od strony elementów.
  artfik wrote:
  jak mógł byś wejść to w internecie są zdjęcia jest to zmywarka pod zabudowę

  Kolego, jak wygląda z zewnątrz ta zmywarka to raczej wiemy, ważne jest jak wygląda moduł sterujący w TWOJEJ zmywarce jeśli chcesz uzyskać pomoc.