Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Viessmann Vitodens 050 - optymalne ustawienie (strownik salus 091Fl)

karbek 19 Oct 2021 22:20 657 1
    karbek
    Level 10  
    Dzień dobry

Chciałbym uzyskać pomoc w optymalnym ustawieniu temperatury grzewczej w mieszkaniu przy użyciu pieca kondensacyjnego Viessmann Vitodens 050 (24 kW). Piec jest sterowany przy pomocy regulatora Salus 091Fl.

Mieszkanie o metrażu 47m². W dwóch pokojach grzejniki + duża drabinka w łazience. Wszystkie mają termostat ustawiony na max. wartość. Mieszkanie znajduje się w starej kamienicy bez dodatkowej izolacji. Oczekiwana temperatura to 21°C w ciągu dnia i ok. 20°C w nocy.
    Temperaturę wody użytkowej mam ustawioną na 45°C, ale to chyba nie ma większego znaczenia dla tematu.
    Znalazłem informacje, że temp. pieca powinna być ustawiona na 55C, ale nie wiem czy to jest uniwersalne i odpowiednie dla wymienionej konfiguracji.
    ewoo
    Level 29  
    Na sterowniku ustawiasz taka temp. Jaką chcesz mieć w dzień i w nocy. Na kotle ustaw jak najmniejszą "im mniejsza tym lepsza sprawność kotła" ale musi być na tyle duża by kocioł dogrzał pomieszczenia. Im będzie na zewnątrz zimniej tym ta temp na kotle będziesz musiał podnosić. Nie ma uniwersalnych wartości. Każdy dom jest inny i każda instalacja też.