Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Przekładnia do silnika dla kierownicy arduino. Gdzie kupić zębatki/tryby.

zenon003 20 Oct 2021 12:37 168 2
    zenon003
    Level 6  
    Witam. Zebrałem się za budowę kierownicy na bazie arduino leonardo i enkodera optycznego. Kwestię szkieletu dla kierownicy, samej kierownicy, łożysk, wgrania programu oraz odczytu obrotów za pomocą enkodera mam już za sobą. Do zrobienia kierownicy wykorzystałem krążący po internecie kod EMC oraz program EMC lite. Teraz przyszła kolej na zrobienie force feedback. Początkowo miałem silnik z drukarki który od razu odrzuciłem po zobaczeniu jego gabarytów. Od znajomego dostałem jakiś silniczek z wkrętarki, pozostałe zębatki z przekładni oraz jakiś pasek i plastikową zębatkę która jest z solidnego plastiku. Niestety koszyka/szkieletu przekładni z tej wkrętarki nie ma. Kierownica jest zamontowana na 14mm szpilce i 2 łożyskach które zapewniają swobodny obrót bez żadnych luzów. Teraz pytanie gdzie mogę w rozsądnej cenie kupić jakieś większe tryby/zębatki żeby wykorzystać ten silnik i przenieść moment obrotowy na szpilkę gdzie jest kierownica. Raczej nie będzie problemu z umocowaniem trybu na szpilce. Myślałem też nad wykorzystaniem zębatek z kasetki rowerowej, ale wtedy pozostaje problem montażu najmniejszej zębatki na silniku. Dodaję zdjęcia tego co mam. Większy silnik to ten z wkrętarki.
    Do you have a problem with Arduino? Ask question. Visit our forum Arduino.
  • Helpful post
    sigwa18
    Level 39  
    A przekładni z wkrętarki nie masz?