Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

MAN TGX Bj 2014 - komunikat błędu GDK / PDF 5 05531-01 AKTYWNY

harascho 21 Oct 2021 08:43 942 8
This content has been translated » The original version can be found here
    harascho
    Level 1  
    Cześć i dzień dobry

Przez kilka dni miałem komunikat "Usterka kontroli emisji". Po naciśnięciu OK komunikat zawsze znikał. Teraz widziałem w diagnostyce, że GDK/PDF 5 05531-01 jest AKTYWNY a lampka kontrolna silnika miga na żółto.

Na pytanie MAN odpowiedział, że jakość Adblue jest słaba. Nie potrafię sobie tego jednak wytłumaczyć, ponieważ wszystkie nasze 3 ciężarówki tankowane są z tego samego zbiornika IBC AdBlue.

Co mogę sprawdzić? Wczoraj spojrzałem na czujnik NOx wraz z kablem, który przynajmniej optycznie był w porządku. Nasz TGX 35 440 ma tylko 274 tys. km na liczniku.

Dziękuję bardzo
    Pozdrawiam
    Harald
    MAN TGX Bj 2014 - komunikat błędu GDK / PDF 5 05531-01 AKTYWNY
    TruckElectronica

Level 12  
    Sprawdzić jakość AdBlue, na komputerze wartości z Noxa oraz stan wkładu tłumika.
    matwiej28
    Level 12  
    W zbiorniku adblue masz czujnik jakości adblue tak zwany smok, często się psują, pokazuje wtedy 32.5%, wiem bo regeneruję takie.
    Pozdrawiam
    TruckElectronica

Level 12  
    Coś się koledze pomieszało. Od kiedy w euro 5 jest smok adblue? Pomiar jakości adblue? I jak już to co, 32.5 % to źle?
    matwiej28
    Level 12  
    Jeśli euro 5 to nie ma tematu, ja piszę o euro 6, 32,5% pokazuje komputer jak czujnik jakości jest uszkodzony.
    TruckElectronica

Level 12  
    32.5 % to normalna jakość a nie, że jest uszkodzony.
    matwiej28
    Level 12  
    Tak, taka jakość jest idealna, ale przy uszkodzonym czujniku cały czas pokazuje 32,5 nawet jak wody samej nalejesz.