Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skoda Octavia I 1.9 TDI 110 KM - Dobór właściwej kostki ISO do radia.

slaw777 21 Oct 2021 20:16 441 13
    slaw777
    Level 11  
    Witam wszystkich. Pytanie jest takie jak dobrać kostke ISO do radia mam stare radio JVC i chciałem równie stare kupić też JVC, ale trochę wpadłem w konsternację. Czy do danej marki tu np. JVC jest kilka kostek ISO, nie ma jakiegoś standardu...Mam taki problem w radio, że przy wiekszej głośności słychać tylko zakłucenia i chcialem kupic jakieś używane radio by grało w pełnym zakresie głośności. Nie wiem czy na schemacie radia sprawdzić gdzie jest złącze plus i sprawdzić czy radio kupowane będzie miało ten sam układ konektorów. Mam JVC KD-G332
    a chciałem cos takiego JVC KD-G502. Sprawdzałem na próbę nowego chińczyka VK 1049 i grało na wszystkie głośniki na pełnej mocy, nie wiedziałem wtedy ze musi być określona kostka ISO, a moze się myle? widziałem na alledrogo mają rózne kostki jak piszą pod ta samą markę radia.?
    Dzięki z góry za wszelkie sugestie.
    Ireneo
    Level 42  
    ISO jest iso.Jak jvc nie ma iso to kup kostkę jvc na iso.
    slaw777
    Level 11  
    Mam kostkę iso podłączone mam na nią JVC KD-G332 i sprawdzane było na chińczyku Voice Kraft VK 1049. Włąsnie wprowadziło mnie w bład na aukcjach internetowych piszą, że dana kostka obsługuje taki a takie oznaczenie radia tego samego producenta i to mnie zmyliło a wolalem zapytać niż w ciemno podłączać.
    piachu1994
    Level 38  
    slaw777 wrote:
    Mam kostkę iso podłączone mam na nią JVC KD-G332 i sprawdzane było na chińczyku Voice Kraft VK 1049. Włąsnie wprowadziło mnie w bład na aukcjach internetowych piszą, że dana kostka obsługuje taki a takie oznaczenie radia tego samego producenta i to mnie zmyliło a wolalem zapytać niż w ciemno podłączać.

Zrób zdjęcia złącz w radiach do których potrzebujesz przejściówki.
    slaw777
    Level 11  
    Nie mam jeszcze tego radia, jak go kupie to juz bym chciał wiedzieć, ze da rady podpiac do mnie na moje ISO. Mam teraz JVC KD-G332 (gniazdo radia ma ma 8 pinów w dwóch rzędach) a chciałem podpiąć JVC KD-G502 lub JVC KD-G501.
    Na allegro np . maja przejsciówki, podłaczysz radio JVC KD-G332 a juz modelu JVC KD-G502 lub JVC KD-G501 na tej przejściówce już nie podłączysz i dlatego chciałem to sprawdzic czy tak jest na pewno?
    Tu dla przykładu link https://allegro.pl/oferta/zlacze-jvc-kd-g321-kd-g322-kd-g332-kd-g431-iso-7245491618
    slaw777
    Level 11  
    Kto mi powie, czy do złacza ISO jakie mam w samochodzie ( mam podpięte radio JVC KD-G332) a chciałem pod to złącze wpiąć JVC KD-R453. Ewentualnie przychodz mi do głowy aby to łopatologicznie sprawdzic przewód po przewodzie i porównać z tymi dwoma odbiornikami.
    Dzięki z góry za wszelkie sugestie, odwdzięcze sie oczywiście punktowo.
    Najgorsze, że na tym radio JVC KD-R453 nie ma naklejki ze schematem rozmieszczenia przewodów.
  • Helpful post
    Ireneo
    Level 42  
    Masę sprawdź czy pasuje to wtedy reszta też powinna.
    slaw777
    Level 11  
    Ściagam instrukcje jednego i drugiego radia i porównam schematy podłączenia. Nie moge znależć instrukcji podłączenia w tym radio co mam obecnie zamontowane czyli JVC KD-G332. Mam tylko instrukcje ściągniętą z radio tego co kupiłem czyli JVC KD-R453 ( ono ma masę oznaczona na wtyczce jako A8 - przewód czarny), musiał bym porównać z kostka, którą mam fizycznie w aucie.
    user64
    Level 26  
    Muszę powiedzieć, że strasznie sobie kolega życie utrudnia. Weź to na tzw. chłopski rozum. Masz JVC i chcesz inne JVC. Idę o zakład, że kostka ze starego radia będzie pasowała. Prawda jest taka, że wszystkie radia danej marki mają tak samo rozmieszczone sygnały, a nawet różne marki jak Sony i Kenwood mają tak samo i te same kostki. JVC nie wiem, bo ja preferuję Sony akurat. ;)
    Także podłączaj i ciesz się radiem, zamiast szukać w sumie nie wiem czego.
    slaw777
    Level 11  
    Nie wiem już, zmylił mnie jeden gość z alledrogo, który sprzedaje różne kostki ISO do JVC i pisał, że akurat ten model co chce podłączyć to wymaga innej kostki i nie wiem czy w to wierzyć, czy nie, mówię, że najlepiej sprawdzić przewód po przewodzie czy akurat tak będzie, albo jak tu kolega wyże pisał sprawdzić rozmieszczenie masy i dodatkowo jeszcze bym sprawdził rozmieszczenie przewodu plusowego.
  • Helpful post
    Ireneo
    Level 42  
    Toż to takie proste... Miernik i obudowa radia - sprawdzisz który pin to masa. Potem bezpiecznik w radio i pin który jest plusem. Porównujesz z kostką. Reszta jeżeli to JVC powinna pasować.
    slaw777
    Level 11  
    user64 wrote:
    Muszę powiedzieć, że strasznie sobie kolega życie utrudnia. Weź to na tzw. chłopski rozum. Masz JVC i chcesz inne JVC. Idę o zakład, że kostka ze starego radia będzie pasowała

Kolego przegrałeś zakład - kostka ma 2 rzędy pinów po 8 jak moja, ale jest węższa ( i pin masowy w moim radio JVC KD-G332 jest po prawej stronie a w radio kupionym JVC KD-R453 pin masowy jest po lewej stronie.
    user64
    Level 26  
    Poproszę fotki, bo to jedyny znany mi przypadek.
    slaw777
    Level 11  
    Co nie wierzysz, że tak jest...? wtyczka od mojego radia nie pasuje, jest za szeroka, nawet jakby pasowała to piny minusowe są po dwóch różnych stronach gniazda, sprawdzane miernikiem. Zdjęcie moge zrobić tylko tego mojego radia bo tamto mam juz spakowane.

Te 3 zdjęcia powyżej dotyczą radia, które mam zamontowane w aucie.

Natomiast kupione radio ma węższe gniazdo, wtyczka z mojego nie pasuje i jak juz napisałem ma inne rozmieszczenie pinów minusowych, zdjęć nie miałem jak zrobić, gdyż mam spakowane do wysyłki, musisz kolego uwierzyć na słowa:).