Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

PragmatIC uzyskuje 80 milionów dolarów na budowę fabryki w Wielkiej Brytanii

ghost666 22 Oct 2021 00:02 411 0
Fluke Kamera Termowizyjna
 • PragmatIC uzyskuje 80 milionów dolarów na budowę fabryki w Wielkiej Brytanii
  System produkcyjny FlexLogic.
  Firma PragmatIC Semiconductor zapewniła sobie finansowanie w wysokości 80 milionów dolarów na budowę drugiej fabryki FlexLogIC o możliwościach produkcyjnych pięciokrotnie większych niż istniejąca fabryka, aby zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na tanie elastyczne układy scalone (IC) dla systemów Internetu Rzeczy (IoT).

  W wywiadzie wyjaśniającym uzasadnienie dla budowy nowej fabryki i intencje firmy, Scott White, dyrektor generalny PragmatIC Semiconductor (na zdjęciu po prawej poniżej), powiedział: "Pierwsza fabryka została zbudowana już kilka lat temu, a popyt na jej produkty jest bardzo wysoki. Spodziewamy się, że wkrótce osiągniemy pełne moce produkcyjne; nowa planowana fabryka będzie większą wersją istniejącej. Druga fabryka będzie również 'szablonem' do oferowania klientom w przyszłości fabryki na miejscu, fabryki, która będzie modułowa i mało wymagająca".

  System produkcyjny FlexLogIC to skalowalny model produkcyjny do produkcji wielkoseryjnej, osiągany przy rzędach wielkości mniejszych inwestycjach kapitałowych i przy redukcji kosztów operacyjnych w porównaniu z tradycyjną fabryką krzemowych układów scalonych. Szczegółowe receptury materiałów, kompleksowe przepływy procesów, monitorowanie jakości na linii i pętle sterowania w sprzężeniu zwrotnym są implementowane w sprzęcie i oprogramowaniu do automatyzacji, aby zapewnić niezawodną produkcję bez interwencji operatora. Fabryka obsługuje czas cyklu produkcyjnego krótszy niż jeden dzień, w porównaniu z kilkoma miesiącami w przypadku typowej fabryki elektroniki krzemowej. Ze względu na kompaktowe rozmiary i samodzielną konstrukcję, FlexLogIC można umieścić w dowolnym miejscu na świecie, umożliwiając sprawną produkcję układów scalonych dokładnie wtedy, gdy są potrzebne.

  Zapytany o moce produkcyjne fabryk, zarówno dla istniejącej, jak i nowej, White powiedział, że obecna fabryka jest wykorzystywana do połączenia badań, rozwoju i produkcji. Obecnie produkuje do pół miliarda sztuk obwodów RFID. "Nowa fabryka będzie w pełni poświęcona produkcji, więc będzie działać 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, a zatem będzie miała około pięć razy większą wydajność niż obecna placówka. Obecnie finalizujemy wybór nowej lokalizacji i planujemy pozyskać miejsce na kolejne pięć do sześciu fabryk w ciągu najbliższych kilku lat". Fabryka będzie znajdować się w hrabstwie Durham w północno-wschodniej Anglii, a White powiedział, że obecnie negocjują w zakresie tej przestrzeni, mając nadzieję, że oficjalne informacje będą mógł być podane w ciągu najbliższych kilku tygodni.

  White powiedział, że nowa fabryka ma być prekursorem oferowania fab-as-a-service (fabryka jako usługa), a także dedykowanej produkcji w zakładach klientów, co znacznie przyczyni się do sprostania wyzwaniom łańcucha dostaw, z którymi coraz częściej boryka się branża półprzewodników.

  PragmatIC uzyskuje 80 milionów dolarów na budowę fabryki w Wielkiej Brytanii
  Scott White
  "Udana runda finansowania serii C jest świadectwem potencjału naszej technologii w zakresie tworzenia bilionów inteligentnych produktów i realizacji kluczowych celów zrównoważonego rozwoju ONZ. Nasza fabryka FlexLogIC-002 zapewni znacznie wyższą wydajność niż nasza pierwsza linia, zachowując jednocześnie nasz charakterystyczny ultra-niski koszt produkcji, krótki czas cyklu produkcyjnego i minimalny ślad węglowy. Oprócz wspierania naszego ciągłego rozwoju komercyjnego, zapewni ona szablon do rozwijania rozproszonej globalnej sieci systemów FlexLogIC, oferując fab-as-a-service (FaaS) do dedykowanej produkcji w głównych zakładach klientów, aby umożliwić wydajne i bezpieczne dostawy półprzewodników" tłumaczy White. "Jednym z powodów, dla których inwestorzy byli podekscytowani, jest to, że nasz model biznesowy zmienia zależność od istniejącego łańcucha dostaw i wyzwań logistycznych, ponieważ fabryka może znajdować się blisko miejsca, w którym produkt jest używany lub potrzebny" dodaje.

  Inwestycja pozwoli firmie rozwinąć się ze 115 osób obecnie do planowanych ponad 250 osób w przyszłym roku. W rundzie inwestycyjnej nie uczestniczyli inwestorzy wiodący, a grupa wysoko wykwalifikowanych wyselekcjonowanych inwestorów przemysłowych i indywidualnych z dużym doświadczeniem w branży półprzewodnikowej. White powiedział, że powodem jest ograniczona liczba inwestorów w Wielkiej Brytanii, którzy byliby w stanie poprowadzić tak dużą rundę finansowania.

  Opakowania dla FMCG i gospodarka o obiegu zamkniętym napędzają popyt

  Zapytany o największy dotychczasowo rynek i możliwości produkcji elastycznych układów scalonych, White powiedział, że opakowania dla FMCG (szybko rotujące towary konsumpcyjne - tzw. towary szybkozbywalne, jak np. warzywa czy pieczywo) były największym obszarem zastosowań ich układów, podobnie jak systemy związane z gospodarką o obiegu zamkniętym. "Tematem, który rozwinął się w ciągu ostatniego roku, jest oferowanie konsumentom lepszej komunikacji w zakresie informacji na temat produktów, a także informacji o ponownym użyciu i recyklingu, które można śledzić, umożliwiając uzyskanie tych informacji".

  White podał jeden przykład: kontrakt o wartości 1,3 miliona funtów, który firma otrzymała na początku tego roku od brytyjskiego rządowego funduszu zrównoważonych innowacji na najnowocześniejszy program recyklingu oparty na technologii NFC firmy PragmatIC. W ramach inicjatywy o nazwie kodowej SPRITE (innowacja w zakresie zrównoważonego recyklingu tworzyw sztucznych poprzez elektroniczne oznaczanie), butelki PET (politereftalan etylenu) i opakowania wielokrotnego użytku otrzymają unikalne identyfikatory cyfrowe w celu wsparcia ich automatycznej identyfikacji i recyklingu. Program ma na celu wykorzystanie etykiet NFC jako drogi do bezproblemowego zaangażowania konsumentów w recykling, a w szczególności umożliwienie stworzenia i wprowadzenia opakowań wielokrotnego użytku do zastosowań w branży FMCG.

  White powiedział, że inne aplikacje, w których obserwuje się popyt na układy spółki, obejmują opiekę zdrowotną, szczególnie w zakresie identyfikowalności próbek i szerzej, w celu wbudowania inteligencji w codzienne rzeczy. Zostało to powtórzone przez Dipesha Patel, dyrektora ds. technologii w ARM, który powiedział: "Miliardy przedmiotów codziennego użytku mogłyby skorzystać na byciu częścią Internetu Rzeczy, ale aby kontynuować skalowanie w sposób zrównoważony, musimy zbadać nowe podejścia do osadzania inteligencji w przedmiotach codziennego użytku. Elastyczna elektronika może rozszerzyć zakres tego, co jest obecnie możliwe; widzimy ogromny potencjał do kreatywnego wykorzystania jej przez ekosystem ARM, prowadząc do innowacji o globalnym zasięgu".

  Źródło: https://www.eetimes.com/pragmatic-semi-gets-80m-for-fab-in-uk/

  Cool? Ranking DIY
  Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
  About Author
  ghost666
  Translator, editor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 wrote 10693 posts with rating 9012, helped 157 times. Live in city Warszawa. Been with us since 2003 year.
 • Fluke Kamera Termowizyjna