Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zakup projektora z wejściem HDMI - budżet ~500 zł

swiercm 22 Oct 2021 09:35 843 8
    swiercm
    Moderator on vacation ...
    Cześć wszystkim.

Jak w temacie.
    Zastosowanie główne - sala konferencyjna bez możliwości całkowitego zaciemnienia.
    Sporadycznie czeluści domowe do TV, YT, CDA, Player itd.
    Budżet ~500 zł.
    Podłączenie - laptop z wyjściem HDMI.

Za wszelkie porady będę wdzięczny.
    konsum
    Level 27  
    Ostatnio trochę posiedziałem nad oglądaniem testów projektorów z niskiej półki właśnie do 500zl.
    Nie będę pisał modelów tylko zajrzyj na Media Expert, tam do 500zl będą dwa philipsy, to jedyne warte uwagi w tym budżecie.
    Od tego Overmax co ma wszystko trzymaj się z dala, jak dla mnie pieniądze wyrzucone w błoto.
    swiercm
    Cześć.

Dzięki.
    Ale czy czegoś w rozdzielczości wyższej nie znajdę?
    640x480 czy ciut większa może być po prostu za mało.

Jeśli trzeba do budżetu dorzucić trochę, to jasne że dorzucę.
    zadam64
    Level 39  
    Ja koledze znalazłem Epsona, a drugiemu Hitachi z HDMI i najwyższą rozdzielczością i w marę dobrej kondycji lampa . Chociaż z Hitachi ja sam, nie jestem za bardzo zadowolony, bo ze wzrostem jasności wentylator robi się dość głośny. Ale Epson zachowuje się poprawnie
    swiercm
    Znalazłem cos co by mnie bardziej interesowało:
    https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/p...tradycyjne/projektor-led-overmax-multipic-4-1
    Projektor OVERMAX Multipic 4.1
    Nie znam marki. Gwarancja jest, ale "krótka" jak na moje potrzeby.
    "Sesje" będą sporadycznie i w ciągu roku kilka razy przewiduje go użyć.

Ktoś mógłby się wypowiedzieć na jego temat?

Na Allegro jest taki jegomość:
    https://allegro.pl/oferta/rzutnik-projektor-led-full-hd-1920x1080-150-cali-9829713586
    Projektor LED DexXer SD30 srebrny
    konsum
    Level 27  
    W pierwszym poście pisałem właśnie o tym Overmaxie, ale tańszym, krawędzie zamazane, oglądać tylko w ciemnych pomieszczeniach i bardzo głośny.
    Przy tym co Ty znalazłeś też widzę opinie negatywne podobne, lecz lepsza jakość przy krawędziach.
    Na YT możesz zobaczyć jak wygląda z niego obraz.

Ten z Allegro, a Overmax to jednak przepaść, Overmax ma 4000 lampę, a z allegro 2600, to na pewno idzie odczuć zwłaszcza w pomieszczeniach nie do końca zaciemnionych.
    Zaryzykował bym z tym Overmaxem, taki typowy chińczyk ma wszystko jeśli chodzi o gadżetarstwo, przetestujesz jak będzie lipa to odeslesz, jedynie koszta to za przesyłkę bo w Media Expert trzeba płacić za zwrot 14 dniowy.
    swiercm
    konsum wrote:
    pisałem właśnie o tym Overmaxie

Ano zmieniłeś post. Ale dobrze, bo sam nie kojarzę tych marek i szczerze, to wolałbym uniknąć czegoś, z czego nie będzie to rozsądne. Budżet jeśli trzeba - zwiększę. To ma być na lata, czasem przenoszone, nie stacjonarnie.
    Deadline jakiś mam, ale "ciśnienia" na to też nie ma jakoś specjalnie.
    To musi po prostu być czytelne dla odbiorcy.
    Nie chce mi się każdego wołać do laptopa, by coś pokazać.;)
    Acha - jednak wolałbym stacjonarnie to kupić w razie "W". Jasne, że jak trzeba będzie podjechać do 3miasta czy Grudziądza to nie ma problemu.
    konsum
    Level 27  
    swiercm wrote:
    Ano zmieniłeś post.

Miałem to wczoraj zrobić i mi wyleciało, nie wiem skąd wziąłem tego Opticuma 🥴
    swiercm wrote:
    Acha - jednak wolałbym stacjonarnie

Wątpię, żeby mieli stacjonarnie, ale jak zamówisz on-line z odbiorem w sklepie, to prawie jak stacjonarnie taki plus, że podlega się pod 14 dniowy zwrot.
    Jak mają na stanie w sklepie stacjonarnymi i także zamówisz on line z odbiorem za godzinę to także zmienia się sposób zakupu podlegający pod 14 dniowy zwrot.
    Ja oglądając recenzję i testy, to podobała mi się jakość w marce Sanyo.
    Sorry, że nie potrafię konkretnie pomóc, ale moja wiedza na dzień dzisiejszy jest tylko teoretyczna i nie bierz jej za bardzo pod uwagę 😌