Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot Satelis2 125 - Problem z immo, po odłączeniu aku ok do następnego razu

bigmichu 22 Oct 2021 09:53 561 3
    bigmichu
    Level 11  
    Witam. Mam taki problem ze skuterem Peugeot Satelis2 125 2014r.
    Co jakiś czas, około co 2 dni, skuter nie odpala. Zapala się wtedy czerwona kontrolka od immo . Nie słychać też wtedy po przekręceniu kluczyka na aby włączała się pompka paliwa. Próbowane na kluczyku z czarną i czerwoną wkładką.
    Po odpięciu aku na 5 sekund jest ok, skuter znowu odpala, kontrolka od immo się juz nie świeci. Co może być przyczyną? Czy między jakimiś elementami dochodzi do braku komunikacji i wywala bład na imo, bo jak imo by było uwalone całkowicie to by chyba w ogóle nie odpalał nawet po resecie aku. Może wystarczy rozebrać wszystkie wtyczki i połączenia poczyścić i zabezpieczyć, czy będzie to coś poważniejszego? Jest to trochę uciążliwe bo trzeba wywalić fotel kierowcy i odkręcać aku, oraz przestawiać godzinę na liczniku , a ten guziczek tak gównianie chodzi że chwile to zajmuje. Pozdrawiam Paweł
    rafik54321
    Level 29  
    bigmichu wrote:
    Może wystarczy rozebrać wszystkie wtyczki i połączenia poczyścić i zabezpieczyć, czy będzie to coś poważniejszego?

Najpierw zaczyna się od banałów. Drobiazgów. Bo jeśli nie możemy być pewni połączeń, to jak mamy stawiać jakiekolwiek diagnozy?
    Więc po prostu zacznij od tego. Wg niektórych wystarczy nawet po prostu przeczyścić sam kluczyk (nie wiem w czym to miałoby pomóc - podobno działa).

Jeśli to by nie pomogło to pierwszy by się nasuwał problem z samym pierścieniem przy stacyjce. I tam zacząłbym szukać usterek.
    bigmichu
    Level 11  
    w niedziele rozbiorę motorek i będę grzebał. Na jakimś innym forum doczytałem że opór pomiędzy pinami na pierścieniu powinien wynosić około 17 Ohm jeżeli jest ok. Czy taka rezystancja jest prawidłowa?
    rafik54321
    Level 29  
    Nie jestem na 100% pewny, ale sama rezystancja nie musi oznaczać prawidłowego działania pierścienia. Co do samej wartości - nie wiem. Nie mam w głowie serwisówki peugeota XD.