Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

paski na Sony Multiscan 17sfII

31 Paź 2005 01:12 870 3
 • Poziom 14  
  Pare dni temu kupiłem monitor jak powyżej - przed zakupem nie zauważyłem żadnych problemów, jadnak w domciu ukazały się cztery lekko odbarwione linie: dwie poziome, jedna pionowa parę cm. od prawej krawędzi, i jedna łukowata w okolicy środka monitora :( .. (w załączniku zrzut ekranu).
  Na tym forum znalazłem jeden temat nieco podobny do mojego, ale że jestem "zielony jak trawa na wiosnę" w temacie zaawansowanej elektroniki i boję się rozkręcać monitor nie wiedząc na co patrzeć - może ktoś mi podpowie od czego zacząć, na co zwracać uwagę??..
  Dzięki za wszelkie sugestie :) !!
 • Pomocny post
  Spec od monitorów
  Na tym zrzucie nic nie widać. Jeśli chcesz coś tą drogą pokazać to musisz zrobić zdjęcie aparatem cyfrowym. Pamiętaj o tym, że w trynitronach sony są dwa poziome ledwo widoczne paski podtrzymujące makownicę.
 • Poziom 14  
  Połowa zagadnienia, tj. poziome linie, została wyjaśniona dzięki Connor'owi MacLeod (niech żyje NIEŚMIERTELNY :) !!!), a co do załączonego zrzutu - nie pomyślałem, że zrzut łapie nie tyle obraz na monitorze ile sygnał z karty graficznej, a po tej stronie wszystko jest w porządku :D .. Niestety - nie mam aparatu cyfrowego, ale owe pionowe linie są nieco wyrażniejsze od tych poziomych o których pisał Connor, a jak dziś zauważyłem - im mniejsza rozdzielczość tym linie (pionowa i biegnąca po łuku) pojawiają się bardziej w kierunku lewej krawędzi monitora..
  Po Święcie Zmarłych zaglądnę do monitora i oglądnę elektrolity (tak wyczytałem w jednym ze znalezionych postów), i jeśli zobaczę coś strasznego i obcego z czym nie będę potrafił sobie poradzić - ponowię zapytanie..

  W tym załączniku kolorem czerwonym oznaczyłem paski pojawiające się na monitorze w rozdz. 1024x768, zaś kolorem zielonym - w rozdz. 800x600 - może to w czymś pomoże..
  Papatki:)
 • Poziom 14  
  Monitor został sprzedany - wraz z "problem" dostałem 50 zł.:)..
  Temat zakończony.