Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Opel Zafira A - Sterowanie z radia z kierownicy

McJacek 24 Oct 2021 17:05 147 5
    McJacek
    Level 2  
    Witam forumowiczów, z góry proszę o wyrozumiałość jako że to mój pierwszy post.
    Kupiłem Zafirę A z 2002 roku i wymieniłem radio zamontowane w aucie (jakiś Blaupunkt) na radio z androidem Joying JY-UQS03N4G-B, w starym sterowanie z kierownicy działało i było podlaczne kostką z czterema przewodami a w nowym mam dwa przewody key 1 i key 2. Czy da się to jakoś podłączyć bez dodatkowych urządzeń czy może nie jest to tak proste i potrzebuje jakichś dodatkowych interfejsów, proszę o podpowiedź ewentualnie linki gdzie i czego szukać. Dzięki
    McJacek
    Level 2  
    bubu1769 wrote:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3546663.html
    Podpinasz pin SWC (pin2 kostki zasilającej) pod KEY1 albo KEY2 (nie powinno być różnicy.
    a gdybym jutro dodał zdjęcia to byłbyś w stanie powiedzieć który to pin? Dostałem już odpowiedź prywatnie z linkiem do interfejsu ale oczywiście wolałbym sprawdzić opcje z wpięciem się w kostkę, jednak interface trochę kosztuje więc muszę pomyśleć czy warto czy dać sobie spokój
    McJacek
    Level 2  
    bubu1769 wrote:
    Pin zaznaczony na czerwono.
    Opel Zafira A - Sterowanie z radia z kierownicy

Dzięki za pomoc, rzeczywiście działa, choć u mnie było już coś przerabiane i przewód ten był w innej kostce ale po odnalezieniu działa dobrze
    McJacek
    Level 2  
    bubu1769 wrote:
    Pin zaznaczony na czerwono.
    Opel Zafira A - Sterowanie z radia z kierownicy

Dzięki za pomoc, rzeczywiście działa, choć u mnie było już coś przerabiane i przewód ten był w innej kostce ale po odnalezieniu działa dobrze

Dodano po 1 [minuty]:

Rozwiązany