Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Peugeot 508 1.6 HDI - Po wymianie akumulatora padło START-STOP, LEDy, lusterka

alek25 25 Oct 2021 23:43 1683 2
    alek25
    Level 25  
    Witam, choć dość mocno siedzę w sprzęcie biurowym (kopiarki, drukarki) to dość mocno zaskoczył mnie mój Peugeot. Akumulator padł dość chaotycznie,przy rozruchu zanik napięcia, potem jakieś podrygi, nie mogłem auta wyłączyć. Po podładowaniu jeszcze zapalił, potem ponowny pad. Wymieniłem akumulator. Po wymianie auto nie wykrywa kluczyka, nie składają się lusterka. Nie działa oświetlenie zewnętrzne. Lampy tył LED i przód LED. Kierunkowskazy działają tak jak i oświetlenie wewnętrzne i białe LEDy w lusterkach, działa radio. Co się mogło skopać ? Soft, konfiguracja, jest jakiś reset ECU, kurcze auto stoi i nie ma jak go ruszyć. Każda wskazówka jest cenna.
    M.Z Blazkowicz
    Level 12  
    Sprawdź dokładnie jaki miałeś poprzednio aku - parametry są bardzo istotne jaki to był AGM EFB czy jakiś inny (oraz jego parametry)
    Być może w Twoim samochodzie należy po wymianie aku zrobić tak zwaną "adaptacje" nowego akumulatora.
    Czy akumulator był wymieniany na podtrzymaniu prądu czy normalnie ?

Dodano po 3 [minuty]:

ew. jeśli nie było zasilanie w samochodzie może sie kluczyk rozkodował.
    Programowanie kluczyka prostsza metoda: https://www.youtube.com/watch?v=MIo8jmpUSJc
    alek25
    Level 25  
    Dziękuję za zainteresowanie, pomogło tlekodowanie w ASO Peugeot, auto zapomniało o swoich opcjach.