Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mobilna wytaczarka Rawo - jaki agregat?

8701lukasz 26 Oct 2021 22:18 462 11
 • #1
  8701lukasz
  Level 4  
  Witam jestem zainteresowany zakupu mobilnej wytaczarki Rawo i mam pytanie jaka spawarkę do tego dobrać? Oraz jaki agregat prądotwórczy musiał by być aby dal rade to uciągnąć?
  Ewentualnie jaką wytaczarkę polecacie?
 • #2
  Cowboy zagrabie
  Level 31  
  Samo Rawo z tego co podpowiada google ma silnik o mocy 2000W. Do spawania grubego żelastwa potrzebny jest prąd rzędu 150-180A,a więc to spawarka będzie głównym wyznacznikiem doboru Agregatu. Jeżeli agregat trójfazowy to co najmniej 6kW dla pracy ciągłej (2KW na każdą fazę). Jeśli spawarka jednofazowa i agregat również, to 4KW dla pracy ciągłej powinno sobie poradzić. Jeżeli będzie to spawarka inwertorowa , to dobrze by było aby agregat dawał w miarę czysty sinus (elektronika może sobie nie poradzić z przebiegiem piłokształtnym).
 • #3
  8701lukasz
  Level 4  
  raczej trójfazowy możesz wskazać godny polecenia?
 • #4
  Cowboy zagrabie
  Level 31  
  Jeżeli Agregat trójfazowy to i spawarka również, jeżeli trójfazowym agregatem chciałbyś zasilić spawarkę jednofazową o prądzie spawania 180A, to agregat musiałby mieć co najmniej 12 KW. Co do wyboru to każdy z oznaczeniem AVR najlepiej na popularnym silniku Np. Honda lub Brigs&straton, aby w przyszłości nie było problemu z częściami.
 • #5
  8701lukasz
  Level 4  
  Tak spawarka migomat 3 fazowy
  Czyli FOGO FH 9000R ze stabilizacją napięcia AVR legitymujący się mocą maksymalną na poziomie 6,8 kW oraz mocą znamionową ok. 6,2 kW taki by starczy na silniku hondy tak?
  Czyli jeden temat juz doprecyzowany teraz jaka spawarke do tego dobrać właśnie około 150-180A ?
 • #6
  Cowboy zagrabie
  Level 31  
  Nigdy się nie rozglądałem za urządzeniami 3F, bo nie miałem takiego zasilania, natomiast od 20 lat pracuję jednofazowymi migomatami POWERMAT i spełniają moje oczekiwania. w jednym z czterech rozlutował się kabel diody, i ograniczył prąd spawania ale obyło się bez serwisu, sam przylutowałem połączenie i dalej działał bez uwag. Z półautomatami 3f w prywatnej praktyce nie miałem do czynienia, wiem że są o wiele bardziej elastyczne w pracy, odporne na zakłócenia i nierównomierne obciążenie sieci, ale w przypadku zasilania agregatem, nie ma to znaczenia. Z dobrych marek spawalniczych przychodzi mi do głowy LINCOLN. Ale każdy inny półautomat IGBT z osobną regulacją prądu i posuwu drutu zaspokoi twoje oczekiwania.
 • #7
  8701lukasz
  Level 4  
  A jakiś konkretnie model ma dobre opinie i wypada dobrze cenowo no i będzie współgrał z wytaczarka? A ktos ma doswiadczenie z wytaczarka?
 • Helpful post
  #8
  Cowboy zagrabie
  Level 31  
  Ta konkretna wytaczarka to komutatorowy silnik 2000w i do tego motoreduktor, tu nie ma żadnej filozofii. Do Samej wytaczarki wystarczy jednofazowy agregat 2500W. Schody się zaczynają gdy z tego samego agregatu próbujemy zasilić spawarkę do grubego metalu.
  Ja bym się skłaniał ku zestawowi: jednofazowa wytaczarka , jednofazowa spawarka 180A i jednofazowy agregat 4KW. zachowujemy mobilność,uniwersalność, wszystko spakujemy na busa o DMC 3,5 tony( prawo jazdy kat B) znajdzie się jeszscze miejsce na stół warsztatowy z imadłem, narzędzia, kompresor i pneumatyczną smarownicę. Biorąc się za taki byznes dołożyłbym jeszcze zaciskarkę do przewodów hydraulicznych :P
 • #9
  8701lukasz
  Level 4  
  Fakt Dopuszczalna masa sie liczy a z ta zaciskarka nie glupi pomysł.
  Czyli jedno fazowy starczy 4kv aby uciagnac wytaczarke i migomat.
  Zawsze dzialalem na dużych migach 3fazowych. Masz może jakiś model szczególny polecenia?
  Niepytam sprzedawców ponieważ prawdy niepowie sprzeda to co sie mu oplaci. A jestem aktualnie na załatwianiu papierów dofiannsowanie zawsze cos dadzą ale bym musiał wpisać jakiś model i szacowana wartoś tak samo miga.
 • #10
  Cowboy zagrabie
  Level 31  
  Dla twoich potrzeb agregat 3x2,5 kW lub 1x7kW, sam musisz wybrać. Sprawdź czy spawarka jednofazowa spełni twoje oczekiwania i wybierz. zawsze dobrze mieć chociaż 500 wat zapasu, chociażby na oświetlenie miejsca pracy w okresie zimowym... może jakaś suszarka do elektrod, jeżeli będzesz pracował w MMA zasadowym.
 • #11
  8701lukasz
  Level 4  
  A co do wytaczarki rawo miał może ktoś styczność? Jak działa i wogole?
  Lub jakąś inna?

  Dodano po 11 [godziny] 50 [minuty]:

  To jaka kwotę musiał bym Przeznaczyć na jakiś pozadny agregat?
 • #12
  8701lukasz
  Level 4  
  Liczyłem agregat w granica 8-10tys zł.