Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
RenexRenex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kenwood KDC-74D

31 Paź 2005 12:30 1269 9

• Poziom 14  
    Witam serdecznie.

Mam problem z Kenwood'em KDC-74D. Dostałem je jako "upadłe" i teraz jedyne co robi to reaguje na reset poprzez zapalenie się podświetlenia na ok. 1s. Sprawdziłem napięcia i są OK, przynajmniej +12V i +5V ze stabilizatora. Kiedyś już podobny temat był na forum, ale niestety nie został rozwiązany. Czy może ktoś ma schemat lub jakikolwiek pomysł co dalej robić? Płytkę sprawdziłem dokładnie i nie ma żadnych pęknięć, a szukanie zimnego lutu na dwustronnej płytce "na ślepo", bez schematu to karkołomne wyzwanie.

Z góry dziękuję za okazaną pomoc.
  • RenexRenex
  • Spec od car audio
    Na mój gust brak ACC albo jakis problem ze switchem rozłaczającym panel/rączkę kieszeni (nie pamietam jak ten model ma ale chyba kieszeń).
  • RenexRenex
  • Poziom 15  
    Witam
    Przy złączu z tyłu radia stoją dwa wysokie kondensatory filtrujące coś około 1000mikroF,
    wylutuj najwyższy (chyba fioletowa koszulka) a najlepiej obydwa. Pod jednym z nich
    biegnie bardzo cienka ścieżka i na bank jest podtrawiona (strona montażowa) . Na mierniku
    przerwa ,a gołym okiem nie widać , dopiero po zdrapaniu lakieru i lupa x10.
    Napisz czy trafiłem ?
    Pozdrawiam , Cezary

• Poziom 14  
    Pech chciał, ża akurat ta ścieżka jest cała. :( Biegnie od katody diody przy kondensatorach do katody zenerki w na drugim końcu płytki. Poszukam jeszcze przy kondensatorach innych ścieżek, bo ten klej wygląda mi podejrzanie. A może masz jeszcze jakieś pomysły? Masz może rozpiskę tego złącza szufladowego, bo z +12V podłączam tylko na kondensatory i nie wiem, czy przypadkiem nie trzeba jeszcze gdzieś mu napięcia przyłożyć.
  • Poziom 40  
    coolfoot dobrze kombinuje - ale sprawdź lutownicą inne kondensatory - te mniejsze czy któryś po przygrzaniu wyprowadzeń nie wydziela charakterystycznego zapachu (mocznik).
    Miałem taką awarie w takim modelu.
  • Poziom 15  
    Wylutuj całą płytkę wzmacniacza mocy i sprawdź elektrolity czy nie wykipiały na płytę główną.
    Jeśli masz oryginalną szufladę to muszą być dwa plusy(żółty i czerwony standardowo),
    na jednym z nich są chyba dwie puszki(filtry+bezpieczniki), sprawdź przejścia.
    Najlepiej podaj plus bezpośrednio na te dwa kondensatory o których pisałem.
    Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem, ale chyba masz obcięty któryś z plusowych kabli?
    Pozdrawiam

... a i jeszcze sprawdź przelotki(oczka) w części zasilającej , skoro jest po upadku

• Poziom 14  
    Problem w tym, że nie mam chwilowo szuflady do tego radioodbiornika, bo grzecznie jeździ sobie w samochodzie. :) Zrobię to co poradziłeś i dam znać co nowego.

Dzięki
  • Spec od car audio
    Ja się dalej upieram na brak ACC.
  • Poziom 15  
    djlj24 napisał:
    Ja się dalej upieram na brak ACC.

... tak, staramy się ustalić w którym miejscu ginie.

• Poziom 14  
    Dziękuję wszystkim za podpowiedzi. :) Okazało się jednak kilka zimnych lutów, ale troszkę z grotem musiałem polatać po płytce.

Pozdrawiam