Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot boxer 2.0 blue hdi 2018

adi1610 28 Oct 2021 09:11 468 7
    adi1610
    Level 6  
    Witam, pytanie czy ktoś przerabiał taki problem. Wyskakuje komunikat "nadmierna temperatura płynu chlodniczego" po sekundzie komunikat gaśnie i auto jedzie normalnie ale czasami szarpnie i zgasnie w momencie zapalenia błędu.Peugeot boxer 2.0 blue hdi 2018
  • Helpful post
    rnd0mb
    Level 26  
    Sprawdź, czy nie brakuje mu prądu. Miałem identyczne objawy przy luźnej klemie w Boxerze i Ducato.
    adi1610
    Level 6  
    Usunąłem błędy klema i masy sprawdzone niby wszystko jak nowe w tej chwili nic się nie zapala tylko obawiam się że problem wroci jak wyjadę dalej ale dziękuję za odpowiedź.
    arturdrzazga1983
    Level 2  
    adi1610 wrote:
    Usunąłem błędy klema i masy sprawdzone niby wszystko jak nowe w tej chwili nic się nie zapala tylko obawiam się że problem wroci jak wyjadę dalej ale dziękuję za odpowiedź.

Witam u mnie dokładnie te same objawy, szukam rozwiązania problemu, wymiana termostatu i rozrządu z pompa wody nie pomogły. U ciebie problem udało się rozwiązać?
    decybel91
    Level 42  
    Dwie opcje uszkodzony czujnik temperatury płynu lub jego wiązka, albo bardziej prawdopodobne że w momencie zapalenia błędu ginie z napięcia zasilania na ECU bądź can ECU do reszty.
    beryas
    Level 31  
    Jak macie start stop, sprawdzcie sobie akumulatory, ew skorzystajcie w kabli rorzuchowych
    arturdrzazga1983
    Level 2  
    W moim przypadku komunikat o nadmiernej temperaturze plynu pojawia się tylko na włączonym silniku, kiedy jest już w pełni rozgrzany. Auto zapala bez problemu zawsze bez względu czy jest zimny czy ciepły, jednakże gdy pojawi się komunikat z błędem potrafi zgasnąć.
    beryas
    Level 31  
    ok, ja przy diagnozie skupilbym sie na pierwszym bledzie, i obserwowal cisnienie na listwie podczas jazdy, szczegolnie spokojna jazda 3-4 bieg z pelnym obciazeniem