Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pistolet do piaskowania do sprężarki

dariusz62 01 Nov 2021 13:22 597 5
 • #1
  dariusz62
  Level 3  
  Dzień dobry.
  Chciałbym Was prosić o pomoc w wyborze pistoletu do piaskowania do sprężarki. Sprężarkę mam z butlą 200 l, więc powinna dać sobie radę. Wiem o tym, że takie narzędzia nie nadają się do czyszczenia dużych elementów, ale ja go do tego celu nie potrzebuję. Pistolet jest mi niezbędny do takich drobnych prac typu wypiaskowanie jakiejś śruby, jakiegoś wspornika, generalnie drobne elementy. Mam już coś takiego:

  Pistolet do piaskowania do sprężarki  I od razu mówię, podziękuję. To się do niczego nie nadaje. W ogóle nie zasysa ścierniwa, może delikatnie, kilka ziarenek wyleci. W dodatku to zakręcanie jest do niczego, rurka w środku jest zakrzywiona, jak się nasypie ścierniwa to jest to bardzo ciężko zakręcić. U mnie już to zakręcanie nie trzyma, można kręcić w kółko. Do niczego.

  Myślałem o takim pistolecie z rurką na zasadzie że wkładam sobie wężyk do jakiegoś wiadra ze ścierniwem i sam mi zasysa. Co o czymś takim sądzicie? Daje to radę? Plus takiego rozwiązania jest taki, że te pistolety są dość lekkie, małe i poręczne i da się nimi fajnie manewrować czego nie można powiedzieć o tym pistolecie ze zbiorniczkiem. Ewentualnie może jakieś inne ciekawe rozwiązania?

  Na koniec, nie wiem czy to nie za wiele, ale fajnie jakby miał możliwość użycia sody bo czasem muszę zrobić bardzo delikatne elementy np. z jakiegoś aluminium i nie chciał bym go siekać ścierniwem żeby nie porobić dziur. Chodzi wyłącznie o oczyszczenie z brudu bo jak wiadomo aluminium nie koroduje tak jak stal.
 • #2
  User removed account
  Level 1  
 • #3
  User removed account
  Level 1  
 • #4
  dariusz62
  Level 3  
  wesolyyyy wrote:
  O ile nie mam doświadczenia z tanimi pistoletami do piaskowania, o tyle dam Ci prostą radę - nie kupuj. Zrób. Wystarczy stary pistolet do pompowania (taki z długą cienką twardą rurką. W rurce robisz otworek z boku, zatykasz na to butelkę z piaskiem i gotowe. Kosztowało 50 groszy i działa.

  Jako ciekawostkę dodać mogę, że do piaskowania dużych elementów dużo lepiej sprawdza się myjka ciśnieniowa przerobiona na urządzenie do piaskowania. Piasek rozpędzony przez wodę pod ciśnieniem prawie 200 barów, przy dobrej technice, potrafi ciąć stal. Testowałem samodzielnie, słaby bo słaby, ale powstał waterjet :)


  Mam oryginalną dyszę do piaskowania do karchera. Współpracuje u mnie z myjką z serii K7. Nie powiem, daje radę, ale jest jeden minus. Powierzchnia od razu pokrywa się korozją to raz a dwa, do małych elementów kompletnie się nie nadaje. Potrzebuję coś małego.
 • #5
  kortyleski
  Level 43  
  https://allegro.pl/oferta/piaskarka-kabinowa-...2Pc27cnBInF6s6rbTl5Fl4DE_9CGtrExoCIBgQAvD_BwE

  Kup sam pistolet od takiej piaskarki, występuje jako część zamienna. Mam i jestem bardzo zadowolony. Ścierniwa trzymaj nie w wiadrze a w wysuszonych bańkach 5l po wodzie mineralnej albo polietylenowych po chemii typu benzyna ekstrakcyjna czy nitro. To ważne bo szczelne zamknięcie powoduje że ścierniwo nie zawilgnie.
 • #6
  dariusz62
  Level 3  
  Właśnie dokładnie o czymś takim myślałem tzn o pistolecie z wężem który wsadza się do zbiornika ze ścierniwem tylko nie wiedziałem jak to się sprawuje i czy daje radę.