Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podłączenie wentylatora łazienkowego Helios - włącznik II biegowy

marbar6704 01 Nov 2021 15:11 558 5
    marbar6704
    Level 6  
    Cześć wszystkim,

Mam do podłączenia wentylator Helios Minivent M1 z czujnikiem wilgotności i dwoma zakresami wydajności. W instalacji mam włącznik jak na zdjęciu - Schneider. Niestety nie mam możliwości by upchać gdzieś oryginalny włącznik MVB przewidziany przez producenta. Czy jest ktoś w stanie mi pomóc i podpowiedzieć, czy da się podłączyć całość z włącznikiem, który mam - tak by włączać wentylator manualnie przyciskiem i drugim przyciskiem wybierać prędkość? Próbowałem różnych konfiguracji, ale całość nie działa albo działa przez kilkanaście sekund kiedy mogę zmieniać prędkość, po czym zostaje tylko jeden bieg.

Podłączenie wentylatora łazienkowego Helios - włącznik II biegowy Podłączenie wentylatora łazienkowego Helios - włącznik II biegowy Podłączenie wentylatora łazienkowego Helios - włącznik II biegowy
    kindlar
    Level 41  
    Jakie połączenia ma twój przełącznik?
    krzysiek7
    Moderator of Electricity
    Do zacisku L przełącznika powinna być dołączona faza. Co w tej chwili jest tam dołączone tą niebieską żyłą? Mostek na przełączniku u góry po prawej stronie jest zbędny. Do wentylatora masz dołączone oba zaciski L i N, chociaż schemat wskazuje, że zacisk L powinien zostać w tym przypadku wolny.
    damian1115
    Level 35  
    marbar6704 wrote:
    Niestety nie mam możliwości by upchać gdzieś oryginalny włącznik MVB przewidziany przez producenta.

Coś mi się wydaje, że bez oryginalnego wyłącznika raczej tego nie zrobisz. Oryginalny przełącza napięcie między pierwszym a drugim biegiem.
    Chyba że pierwszym będziesz załączał pierwszy bieg, a drugim po wyłączeniu pierwszego drugi bieg.
    Tak mi się przynajmniej wydaje, możesz spróbować
    dasilvaart
    Level 23  
    marbar6704 wrote:

Niestety nie mam możliwości by upchać gdzieś oryginalny włącznik MVB przewidziany przez producenta.

A możesz napisać czemu to nie masz możliwości upchać oryginalnego MVB ??
    Jak by co machnij fotkę puszki i tego co wewnątrz no i pstryknij fotkę oryginalnego łącznika - z profilu (część która najbardziej wystaje do tyłu (ta od łapek)
    Podobne "badziewia" upycham do sterowania rolet - wiem, że to droga przez mękę ale się da. Czy ta puszka od rolet jest jedyna czy jest coś w zestawie ?? (nad lub pod)
    W ostateczności przecinak i jechane z powiększaniem głębokości puszki - żmudna, nieprzyjemna i wnerwiająca "zabawa" ale efekt musi być zadowalający klienta

ps
    A próbowałeś z łącznikiem świecznikowym (wyżej było napisane 1 bieg i 2gi bieg) ??
    Brivido

Level 33  
    Oryginalny wygląda jak zwykły podwójny schodowy.