Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jtag i problem z komunikacja z fleshem

31 Paź 2005 16:15 1946 1
  • Poziom 22  
    Mam martwy dekoder sat marki nextwave pewnie malo to komu cos mowi wiec pomine reszte opisu.
    Na pokladzie siedzi tam procesor IBM39 STB02500 PBA 05CA
    http://www-306.ibm.com/chips/techlib/techlib....9DAA487256BC2003813EF/$file/STBx25xxFINAL.PDF
    Oraz flash AT49BV162AT,oczywiscie jest tez polaczeni jtaga.
    Zlozylem jtag i komunikacja z procesorem jest ale juz zapis czy odczyt flesha wywala blad.
    Gdzie moze byc problem,moze w ustawieniach adresu?
    Uzywam programu patel jtag soft gsp musialem go troche uaktualnic o baze procesorow ale niestety w spisie nie posiada AT49BV162AT.
    Jesli to nie odpowiedni dzial to prosze o wyrozumialosc.
  • Poziom 22  
    Sprawe rozwiazalem zewnetrznie programujac flash.
    Code:

Przyczyna tego stanu był błąd flesza AT49BV162AT.Podstawowa sprawa okazuje się BOOT, w którym są zapisane informacje potrzebne do ponownego zaprogramowania flesza przez łącze rs232,w chwili gdy podczas komunikacji w programie, „Odyssey tester” wyskakuje błąd „error flash init” żadne dane nie są zapamiętane we fleszu i trzeba szukać innej metody np. zewnętrznie zaprogramować.
    Niestety do tego dekodera trudno znaleźć BOOT czy jakiś soft,ale na szczęście okazuje się ze nextwave to klon yumatu 8500 i do tego jest masa softow itp.
    Znalazłem kilka softow i zabrałem się za zaprogramowanie flesza zewnętrznie Universal Flasz Programmer v.6.0x ale wszystkie próby kończyły się niepowodzeniem,po czasie zrozumiałem ze potrzebuje flash damp bo mimo ze softy miały 2Mb i rozszerzenie .bin były pisane pod wyżej wspomniany program rs232…
    Dzięki memu koledze udało się ożywić dekoder, ale występował błąd „error flash init”, co powodowało utratę zapisanych danych po wyłączeniu zasilania (tylko te wprowadzone przez użytkownika np.kanaly,jezyk, itp.).
    Oczywiście jak już wspominałem próba zmiany sortu czy BOOT kończyła się niepowodzeniem w przypadku zmiany boota całkowitym brakiem komunikacji i ciemnym wyświetlaczem.
    Znalazłem właściwy damp,tu musze wspomnieć ze przeglądając zawartość binow (mowa o tych pod program rs232) np.w notatniku,warto sprawdzić czy znajduje się tam dany flesz w moim przypadku AT49BV162AT, bo jeśli nie to wystąpi sytulacjia z „error flash init”.
    Do pełni szczęścia brakowało mi tylko sortu, który by widział wewnętrzny matrix,większość softow pod yumate nie obsługuje go,znalazłem oryginalny image pod SUC-3200c pod nazwa Rom36051V2MSB2.29-SUC-3200CSATMASTER~SUC-3200CI-031027-1451.img ten soft wywala „error flash init” i trzeba od nowa programować zewnętrznie.
    Na stronie http://72.14.203.104/search?q=cache:QeuNUfSLggkJ:www.yumatu.com.tr/download_tr.asp+YUMATU+8700+Matrix&hl=pl&ct=clnk&cd=7&client=firefox-a
    (nie wiem, czemu ale nie można się dostać do działu download www.yumatu.com.tr wiec podaje kopie w sumie tylko tak mogłem pobrać to co w koncu rozwiązało do końca problem)
    jest właściwy soft
    Rom11051V2MSD3.03-SUC-3200CYU-MA-TU~YT-8500CASCI-031202-2026.img
    http://www.yumatu.com.tr/YT%208500%20CAS%20CI%20V%203.03.zip