Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Losowe BSOD pojawiające się od paru dni.

WhiteNyga 02 Nov 2021 21:05 192 4
    WhiteNyga
    Level 6  
    Witam,
    w ciągu ostatnich dni napotkał mnie problem kilku Blue screenów o treści:
    driver overran stack buffer
    interrupt exception not handled

Podzespoły bazowe:

Podzespoły bazowe:
    -Intel i7 7700K 4.2~4.5GHz
    -Gigabyte Aorus Z270X Gaming K7
    -G.Skill Ripjaws V DDR4 16GB 3733MHz CL17
    -Inno3D iChill X4 GTX 1070 8GB GDDR5
    -Cooler Master V650S 650W

Dyski:
    - SSD ADATA XPG SX6000 PRO m.2 512GB
    - WD Blue 1TB WD10EZEX

Chłodzenie:
    -NZXT Kraken X62 V2 280mm
    -NZXT Kraken G12
    -Be Quiet! Silent Loop 280mm

System Win10 x64

W załącznikach dodaje zrzuty z CrystalDiskInfo / HW monitor/ i zawartość folderu minidump: Losowe BSOD pojawiające się od paru dni. Losowe BSOD pojawiające się od paru dni. Losowe BSOD pojawiające się od paru dni.
    Losowe BSOD pojawiające się od paru dni. Losowe BSOD pojawiające się od paru dni.

Prosiłbym o propozycje rozwiązania problemu.
    Nie wiem czy to kwestia aktualizacji Windowsa, czy sterowników, albo może coś ze sprzętu siada.
    Sytuacja miała miejsce 3 razy i za każdym razem w trakcie grania w Black Desert, ale kompletnie losowo.
    WhiteNyga
    Level 6  
    Wczoraj doszedł nowy BSOD o treści:
    "PAGE FAULT IN NONPAGED AREA"

Nie robiłem jeszcze testów pamięci, zacząłem od zrobienia resetu systemu do czyściocha z zachowaniem rzeczy osobistych żeby wykluczyć błąd w sterownikach albo uszkodzone pliki systemowe.

Dzisiaj jeszcze żaden błąd nie wyskoczył, badam dalej.
    WhiteNyga
    Level 6  
    Temat proponuje zamknąć ponieważ prawdopodobnie to był faktycznie problem związany z jakimś sterownikiem albo jego aktualizacja. Problem ustal po przywróceniu systemu do stanu fabrycznego. Od tamtej pory nie pojawił się żaden bluescreen.

Dziękuje za pomoc.
    WhiteNyga
    Level 6  
    Temat proponuje zamknąć ponieważ prawdopodobnie to był faktycznie problem związany z jakimś sterownikiem albo jego aktualizacja. Problem ustal po przywróceniu systemu do stanu fabrycznego. Od tamtej pory nie pojawił się żaden bluescreen.

Dziękuje za pomoc.

Dodano po 53 [sekundy]:

Przywróciłem system do stanu fabrycznego. Od tamtej pory żaden BSOD się nie pojawił więc to chyba załatwiło sprawe.