Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Siemens EQ6 seria 700 - Nie spienia mleka

ZbigniewStanisawski 03 Nov 2021 12:15 1971 6
    ZbigniewStanisawski
    Level 5  
    Ekspres Siemens EQ6 seria 700, nie spienia mleka, tylko je nalewa i trochę podgrzewa. Kupiłem nowy spieniacz mleka z wylewkami, gdzie podłączona jest rurka od mleka i nic to nie dało, do cappuccino leje nadal zwykłe mleko bez piany.
    W załączniku filmik z robienia cappuccino.
    Co to może być za problem? Pomożcie?
    dziubdziok
    Level 11  
    chętnie odkupie wylewke.skoro kupiles drugą wystaw na olx
    Problem jest gdzies glebiej powinien ktoś pomóc

Dodano po 48 [sekundy]:

u nie wylewka zepsuta urwany kawalek gumki i musialem wsadzic patyczka od lizaka zeby spienialo mleko
    ZbigniewStanisawski
    Level 5  
    Odesłałem tą wylewkę do ssklepu po wymysiu jej dokładnym jeśli nie przyjmą zwrotu to tak zrobię i się dogadamy, dam znać jak coś
    ZbigniewStanisawski
    Level 5  
    Naprawdę nikt nic w tej sprawie 🤔
    michaelx
    Level 1  
    Witam u mnie było tak samo. Ten sam piskliwy dźwięk przy robieniu cappuccino. Pomogła wymiana oringów od przystawki mleka dokładnie jest ich 3. Jak ściągniesz przystawkę to za przystawką znajdziesz 3 oringi, są zamontowane na sprzęgle spieniacza. I radzę zaopatrzyć się w przyrząd do ściągania oringów by nie uszkodzić sprzęgła spieniacza i przyrząd do zakładania oringów by bezpiecznie je włożyć na miejsca.
    ZbigniewStanisawski
    Level 5  
    Witam, przyczyną nie były oringi tylko zawór ceramiczny, po jego wymianie ze względu na inny problem ku mojemu zdziwieniu zaczęła się robić piękna pianka (pomimo nie naprawieniu tej usterki ze względu na którą wymieniłem ten zawor☺️
    adamk101
    Level 12  
    Mamy podobny problem już od roku i dzisiaj zabraliśmy się z córką za serwis.
    Stan przed: przy spienianiu mleka dużo pary i rozchlapywania, mały pobór mleka .
    Stan po: jakaś pianka tam wyszła , mniej pary ale to nie to co powinno być.
    Czy pobieranie mleka działa na zasadzie zwężki Venturiego?
    Gdzie jest zawór ceramiczny i jaka funkcje pełni ?
    Czy można go zregenerować bez 236PLN-ów ?
    Na koniec rozebrałem ten element z trzema o-ringami i wyczyściłem , ale efekt końcowy jest tymczasowy i niepewny.
    Zdrowia i Radości życzymy wszystkim.