Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony Trinitron KV-2720ES - szukam schematu

31 Paź 2005 19:37 1107 5
  • Poziom 20  
    Szukam schematu telewizora jak w tytule. Dostałem za nagranie gry na PSX i chcę spróbowac go naprawić. Wszelka pomoc mile widziana:).
    Zdążyłem go już rozebrac i ktos w nim grzebał, ktos niedoświadczony. Obok tranzystora odhylania poziomego są dwie duże diody i widac że były wylutowywane. Ktos wstawił w ich miejsce byv28-200 i jakąś w podobnej obudowie z dwoma czerwonymi paskami i liczbą 28. Mysle że to inne. Może ktos wie jakie tam mozna wsadzić? TV bez diód rusza, wysokie napięcie się załącza ale nie chodzi normalnie. Z diodami przetwornica "próbkuje"-tak to się chyba nazywa:D, takie regularne pykanie.
  • Poziom 20  
    Nie pasuje :cry: TV chodzi bez diody ale cos mi sie wydaje że sie uszkodzi bez niej, mylę się? Tamta była spalona a bez niej i bez zwarcia na niej działa. Zostawic tak? Poskładam go i zobaczę, może nie spłonie :D.

Przeniesiony z działu (Szukam) Schematu/instrukcji/artykułu. (am)
  • Specjalista od sprzętów RTV
    Jak na płycie oznaczone są te diody, D...
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam!
    Sony KV-2720ES - Chassis QEX - Schemat http://eserviceinfo.com => wpisz "qex" i kliknij Search.

Pozdrawiam.
  • Poziom 20  
    Jesteś wielki :D. Dziękuje bardzo, schemat pasuje. Te diody to D801 i D802. Jedna była spalona więc wyjąłem i chodzi bez niej a z nia próbkowała przetwornica. Obraz jest rozciagnięty w H, czy to przez diodę? Jeśli tak to jaka wstawić bo tej ze schematu nie mam napewno, poszukam u siebie i może zarzuce później zdjęcie to coś podpowiecie :D

Znalazłem te diody na schenmacie:
    D801 ERC26-155 H.DAMPER-1
    D802 ERC26-155 PROTECTOR

Czy jeżeli jedna była spalona to teraz od tego może byc rozciągnięty obraz? Jeżeli tak to na co te diody wymienić? Mam pare w domu, pospisuje i napisze.

Pech pechem, nie moge znaleść pudełka z diodami ale pare mam wylutowanych niedawno, jeszcze ciepłe :D
    300F-4-1J
    SR306
    BY251
    BA157N
    BYV28-200
    1N4001
    SKE4F
    SY360/05
    1E00
    BA157
    SY345
    1E00
    1N404
    BY135
    Nie wiem którą wstawić, jakas podpowiedź?

Dodano po 1 [godziny] 20 [minuty]:

Dodam jeszcze że na H. Size zero reakcji, obraz się nie zwęża ani trochę.

Dodano po 6 [minuty]:

Znalazłem jeszcze albo wyrwany porzez kogoś albo rozerwany(zostały same nóżki) kondensator C819 (0,022 200V), wymieniłem i nic