Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

programy z Astry na tunerze Cyfra+

Janusz35 31 Paź 2005 19:56 10522 7
  • #1 31 Paź 2005 19:56
    Janusz35
    Poziom 10  

zakupiłem w ubiegłym tygogniu tuner Cyfry+ (Philips) z abonamentem,wszystko OK ale chciałbym jeszcze oglądać programy z Astry. Tuner mam podpiety pod duzą antenę z pozycjonerem (ostała sie z analoga). Mogę talerz obrócic na Astrę ale co dalej bo jestem zupełne zielony w tych sprawach a przez przypadek trafiłem na to forum. Prosze o wyrozumiałość i pomoc

0 7
  • Pomocny post
    #2 31 Paź 2005 21:59
    brzuch0
    Poziom 17  

Zapewne tuner nie ma aktywnego portu RS więc zabawa z softem narazie odpada. Można na tym tunerze i oryginalnym sofcie wyszukać programy z Astry wpisując w parametry kanału podstawowego któryś z transponderów Astry powiedzmy 11954000 H 27500 . Po tym przycisk back i szukamy satelity po znalezieniu klikamy ok. i zaczynamy przeszukanie satelity (znajdź kanały) jak kanałów będzie za mało (tuner i tak może zpisać max 300 ) trzeba sobie wyszukać taki transponder dla kanału podstawowego gdzie tych programów będzie więcej ( trnsponder UPC 10921000 H 22000 ). Po tym kanały z Hodbirda znikną i aby je mieć z powrotem ustawiasz konfigurację automatyczną dla cyfry i skanujesz Hotdirda.(trochę to uciążliwe ale tuner dość szybko wyszukuje kanały) Dane transponderów będą tu http://lyngsat.com/europe.html Szukasz przy astrze 19,2.

0
  • #3 02 Lis 2005 12:04
    Janusz35
    Poziom 10  

Dzięki za informacje.Szkoda tylko że po powrocie z Astry na HotBirda trzeba na nowo ustawiać programy. do tej pory miałem tylko analoga i myślałem że odbiór programów z różnych satelitów jest podobnya to bardziej skomplikowane.

0
  • #4 02 Lis 2005 20:50
    brzuch0
    Poziom 17  

Z tunerami cyfrowymi jest tak samo prosto odbierać programy z innych satelit jak na tunerze analogowym. Ból w Philipsie i oryginalnym oprogramowaniu jest taki że lista może zawierać do 300 kanałów (radiowe +tv) więc w oprogramowaniu producent nawet nie przewidział obsługi 2 satelitów. Oprogramowanie alternatywne w znacznym stopniu poszeża możliwości Philipsa (nie chodzi tu nawet o nielegalny odbiór czegokolwiek) Np można wgrać dowolną listę z dowolnymi programami ,dzięki temu oglądamy co chcemy a i lista programów jaką możemy zapisać rośnie nam do ponad 3000 (3 tys.) . Tunery z ostatnich promocji Cyfry pozbawione są możliwości wgrania oprogramowania alternatywnego (wycięte są układy odpowiedzialne za komunikację z komputerem oraz poprzecinane są niektóre ścieżki -można to naprawić) więc odbiór z innych satelitów wiąże się z każdorazowym przeskanowaniem satelity gdy chcemy go zmienić.

0
  • #5 06 Lis 2005 00:16
    zn21
    Poziom 18  

pojawił się soft na tuner 6010 który obsługuje 3000 kanałów. Co do astry to jak poszukasz to powinieneś znaleść soft który C+ obsłuży i ma wklepaną funkcję diseqc więc i Astra i Hot Bird będzie śmigała ( jeśli diseqc cie nie interesuje to musisz odpowiednią listę kanałów wgrać i obracać anteną - mało wygodne). Kiedyś sam soft z disegc widziałem w praktycznym zastosowaniu i wiem, że śmigał natomiast C+ nie sprawdzałem a tylko czytałem. Poszukaj na różnych forach sat na ten temat. Trochę nauki cię czeka ale jak masz zamiar pozostać przy 6010 to warto poczytać trochę i się zagłębić

0
  • #6 06 Lis 2005 00:26
    gesty74
    Poziom 12  

Cytat:
    pojawił się soft na tuner 6010 który obsługuje 3000 kanałów. Co do astry to jak poszukasz to powinieneś znaleść soft który C+ obsłuży i ma wklepaną funkcję diseqc więc i Astra i Hot Bird będzie śmigała ( jeśli diseqc cie nie interesuje to musisz odpowiednią listę kanałów wgrać i obracać anteną - mało wygodne). Kiedyś sam soft z disegc widziałem w praktycznym zastosowaniu i wiem, że śmigał natomiast C+ nie sprawdzałem a tylko czytałem. Poszukaj na różnych forach sat na ten temat. Trochę nauki cię czeka ale jak masz zamiar pozostać przy 6010 to warto poczytać trochę i się zagłębić

Jeśli tuner ma odłączoną komunikację przez port RS to nic się nie da wgrać.
    A inaczej nie ma obsługi diseq:cry:
    Pzdr.

0
  • #7 06 Lis 2005 01:17
    nadir11
    Poziom 21  

Cytat:
    Jeśli tuner ma odłączoną komunikację przez port RS to nic się nie da wgrać.

tak, ale taką komunikację zawsze można przywrócić, info TUTAJ

0
  • #8 07 Lut 2006 20:07
    Janusz35
    Poziom 10  

dzięki wszystkim trochę mi sie rozjaśniło w temacie

0