Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lg 55B1 - Parowanie pilota magic

belczowski_k 07 Nov 2021 21:17 1275 8
    belczowski_k
    Level 3  
    Witam.
    Nie wiem czy wybrałem właściwy dział. Proszę doświadczonych kolegów o poradę . Chcę sparować dwa piloty Magic z TV LG 55B1 . Udaje mi się sparować tylko jeden, kiedy paruję drugi , pierwszy traci ustawienia, a uzyskuje je drugi i na odwrót. Macie jakiś patent żeby dwa piloty uzyskały jednocześnie pełną funkcjonalność ?
    tomaszlonski
    Level 29  
    I tak ma być bo nie spotkałem LG w którym dało by sie parować więcej niż 1 pilot MAGIC.
    belczowski_k
    Level 3  
    tomaszlonski wrote:
    I tak ma być bo nie spotkałem LG w którym dało by sie parować więcej niż 1 pilot MAGIC.

a można połączyć inny pilot obsługujący TV ?
    tomaszlonski
    Level 29  
    Przecież jak każdy inny dowolny pilot działa z TV to gdzie go chcesz podłączyć ?

Możesz mieć tyle ile chcesz pilotów do swojego TV.
    belczowski_k
    Level 3  
    tomaszlonski wrote:
    Przecież jak każdy inny dowolny pilot działa z TV to gdzie go chcesz podłączyć ?

Możesz mieć tyle ile chcesz pilotów do swojego TV.

No właśnie niekoniecznie, można sparować tylko jeden. Po sparowaniu kolejnego pierwszy traci ustawienia.
    tomaszlonski
    Level 29  
    Odkąd to zwykłe piloty się paruje z TV?

Każdy dowolny pilot np od podobnych modeli albo w obrębie producenta albo uniwersalne który ma odpowiednie kody działa z TV bez jakiegokolwiek parowania.

Mam z 10 różnych modeli pilotów do LG i każdym mogę sterować jeden TV, problem tylko w tym że nie wszystkie klawisze się pokrywają, głównie te od funkcji których dany model nie posiada albo inaczej jest przypisany w TV.
    MAGIC też mam kilka ale działać może tylko jeden.

To samo mam z Philipsem i 4 pilotami z obsługą głosu. Działa
    bez problemu niezależnie każdy z pilotów ale obsługa komend głosowych jest tylko z jednego po parowaniu.
    belczowski_k
    Level 3  
    tomaszlonski wrote:
    Odkąd to zwykłe piloty się paruje z TV?

Każdy dowolny pilot np od podobnych modeli albo w obrębie producenta albo uniwersalne który ma odpowiednie kody działa z TV bez jakiegokolwiek parowania.

Mam z 10 różnych modeli pilotów do LG i każdym mogę sterować jeden TV, problem tylko w tym że nie wszystkie klawisze się pokrywają, głównie te od funkcji których dany model nie posiada albo inaczej jest przypisany w TV.
    MAGIC też mam kilka ale działać może tylko jeden.

Dzięki za obszerne info. Pytałem o piloty Magic wiem że zwykłych się nie paruje. Z treści wypowiedzi wnioskuję że zawodowo się tym zajmujesz ( ja nie) Może sprzedasz mi pilota do LG OLED 55 B1. Z różnych względów potrzebuje dwa działające piloty do jednego TV. Pozdrawiam.
    tomaszlonski
    Level 29  
    Ploty szukaj na allegro albo w sklepach. Powinny działać bez problemu, przynajmniej te wyprodukowane dla modeli w 2020/21.
    Praktyczniejszy czasami wydaje sie zakup pilota uniwersalnego.

Nie mam pojęcia jaki pilot w 100% będzie się pokrywał z obsługą tego modelu. Teoretycznie to każdy z LG będzie działał dla podstawowych funkcji w praktyce jak pisałem może nie uruchamiać czy używać innych niż oryginalny.
    belczowski_k
    Level 3  
    tomaszlonski wrote:
    Ploty szukaj na allegro albo w sklepach. Powinny działać bez problemu, przynajmniej te wyprodukowane dla modeli w 2020/21.
    Praktyczniejszy czasami wydaje sie zakup pilota uniwersalnego.

Nie mam pojęcia jaki pilot w 100% będzie się pokrywał z obsługą tego modelu. Teoretycznie to każdy z LG będzie działał dla podstawowych funkcji w praktyce jak pisałem może nie uruchamiać czy używać innych niż oryginalny.

Ok. Dzieki za pomoc i poświęcony czas