Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Iphone 11 pro max - Bateria lawinowo leci w dół

prezes94 10 Nov 2021 09:59 165 6
    prezes94
    Level 19  
    Telefon z następującym problemem: Po naładowaniu do 100% poziom naładowania schodzi dosyć normalnie, przez noc spada 2-5% więc w normie. Problem pojawia się przy około 40% gdzie w ciągu kilku sekund bateria leci na 30% i zaraz na 20%. Oprogramowanie zaktualizowane, reset zrobiony. Kondycja baterii 93%. Podczas ładowania natomiast poziom baterii mega szybko idzie do góry, od 20 do 50% wystarczy 5min pod ładowarką ( ładowarka standardowa, żaden fast-charge)
    nemo333
    Level 30  
    Podmiana baterii na próbę i obserwacja. Obstawiam, że ta jest już zużyta i dlatego ma takie spadki.

Telefon nie wyłącza się przy niższych temperaturach, albo przy wyższym zapotrzebowaniu na prąd?
    prezes94
    Level 19  
    nemo333 wrote:
    Podmiana baterii na próbę i obserwacja. Obstawiam, że ta jest już zużyta i dlatego ma takie spadki.

Telefon nie wyłącza się przy niższych temperaturach, albo przy wyższym zapotrzebowaniu na prąd?

Czyli wychodzi na to, że wskazywana przez system kondycja baterii nijak może się mieć do faktycznego stanu baterii?
    Ogólnie telefon używany cały czas na „pełnych obrotach” i nic się nie dzieje…
    nemo333
    Level 30  
    Oczywiście, że ten wskaźnik jest gówno warty. A potwierdza to m.in. moja 7, która na kondycji 77% i sugestii serwisu działa lepiej niż inny znany mi egzemplarz który również na oryginalnej baterii ma lepsze statystyki i jest młodszy.
    To tylko taka sugestia dla głupich, żeby lecieli do serwisu jak im cyferki zlecą.
    prezes94
    Level 19  
    nemo333 wrote:
    Oczywiście, że ten wskaźnik jest gówno warty. A potwierdza to m.in. moja 7, która na kondycji 77% i sugestii serwisu działa lepiej niż inny znany mi egzemplarz który również na oryginalnej baterii ma lepsze statystyki i jest młodszy.
    To tylko taka sugestia dla głupich, żeby lecieli do serwisu jak im cyferki zlecą.

Czyli pierwsze co to podmianka baterii, już jestem mądrzejszy, dzięki ;-)
    bert_studionapraw
    Level 21  
    Halo, cześć.

Zwarty rezystor w liniach baterii, kiedy się nagrzeje, przepuszcza. Wygląda na to, że jest "podtrzymujący" - domowymi sposobami tego nie rozpoznasz. Znajdź dobry serwis. Jeśli wymienisz baterię, przez najbliższe kilkadziesiąt cykli sterownik baterii wyrówna potencjał. Kiedy braknie mu już mocy, poprzez własne zużycie na podwyższonych parametrach, objaw się odnowi i "pójdzie" dalej. Zapewne do głównego chargera - co nie powinno stanowić problemu jako sam przypadek. Problemem będzie odnalezienie winowajcy, wymieniający charger'a nie zauważy lub zbagatelizuje objaw.

- powodzenia
    prezes94
    Level 19  
    bert_studionapraw wrote:
    Halo, cześć.

Zwarty rezystor w liniach baterii, kiedy się nagrzeje, przepuszcza. Wygląda na to, że jest "podtrzymujący" - domowymi sposobami tego nie rozpoznasz. Znajdź dobry serwis. Jeśli wymienisz baterię, przez najbliższe kilkadziesiąt cykli sterownik baterii wyrówna potencjał. Kiedy braknie mu już mocy, poprzez własne zużycie na podwyższonych parametrach, objaw się odnowi i "pójdzie" dalej. Zapewne do głównego chargera - co nie powinno stanowić problemu jako sam przypadek. Problemem będzie odnalezienie winowajcy, wymieniający charger'a nie zauważy lub zbagatelizuje objaw.

- powodzenia

Generalnie telefon jest jeszcze na gwarancji a że zasugerowałeś, że to nie wina samej baterii oddam go na gwarancje i niech coś radzą ;-)