Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

NeoCortec i Honeywell opracowują sieć bezprzewodową mesh do wykrywania pożarów

ghost666 10 Nov 2021 10:18 333 0
 • NeoCortec i Honeywell opracowują sieć bezprzewodową mesh do wykrywania pożarów
  Firma NeoCortec, producent dwukierunkowych bezprzewodowych modułów sieci kratowych (mesh) o bardzo niskim poborze mocy, podpisał niedawno umowę z firmą Honeywell Building Technologies, światowym liderem w dziedzinie bezpieczeństwa pożarowego i ochrony życia. Umowa obejmuje wspólne opracowanie bezprzewodowych urządzeń do wykrywania pożarów, które oferują wyższą niezawodność, łatwość instalacji i uruchomienia i konkurencyjny koszt implementacji i eksploatacji.

  Technologia NeoCortec NeoMesh zostanie zintegrowana z bezprzewodowymi produktami firmy Honeywell do wykrywania pożarów, takimi jak czujniki dymu, moduły i urządzenia audiowizualne i inne. "Cieszymy się, że możemy współpracować z firmą Honeywell przy tworzeniu nowej generacji czujek bezprzewodowych, które łączą nasz bezprzewodowy protokół sieciowy i stos oprogramowania z doświadczeniem firmy Honeywell w zakresie wykrywania pożarów" powiedział Thomas Halkier, dyrektor generalny firmy NeoCortec.  Zaprojektowany z myślą o wszechstronności i zastosowaniu w różnych obszarach zastosowań, protokół sieci bezprzewodowej NeoCortec NeoMesh i stos oprogramowania firmy, są zoptymalizowane pod kątem działania przy bardzo niskim poborze mocy. NeoMesh idealnie nadaje się do instalacji bezprzewodowych sieci sensorowych, w których każde urządzenie jest wymagane do rzadkiego wysyłania małych pakietów danych. W takich zastosowaniach NeoMesh może umożliwić działanie sieci na małych bateriach przez nawet kilka lat. W przeciwieństwie do większości innych technologii sieci mesh, NeoMesh jest dynamiczny i skalowalny, z bardzo nielicznymi ograniczeniami rozmiaru lub głębokości sieci.

  "Bezprzewodowe systemy przeciwpożarowe mogą zapewnić właścicielom nieruchomości elastyczność, której potrzebują, aby sprostać stale zmieniającym się oczekiwaniom użytkowników, ponieważ przestrzenie budowlane stają się bardziej dynamiczne, a także oszczędzać koszty, jeśli chodzi o procedury testowania i konserwacji" powiedział Jurgen van Goethem, wiceprezes oraz dyrektor generalny działu Fire and Security w Honeywell Building Technologies.

  Źródło: https://www.eeweb.com/neocortec-signs-agreement-with-honeywell-to-develop-wireless-mesh-technology-for-fire-detection/

  Cool? Ranking DIY
  Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
  About Author
  ghost666
  Translator, editor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 wrote 10678 posts with rating 9001, helped 157 times. Live in city Warszawa. Been with us since 2003 year.