Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mikro sterownik silnika krokowego

Zbychul 11 Nov 2021 20:39 321 4
 • #1
  Zbychul
  Level 22  
  Potrzebuję (na własny użytek) dorobić do wieloliniowej poziomnicy laserowej MECHANICZNY włącznik blokady. Nie chodzi tylko o odłączenie napięcia, ale o zablokowanie elementów ruchomych wewnątrz dla ochrony przed rozkalibrowaniem od wstrząsów. Można to oczywiście zrobić ręcznym suwakiem na obudowie, ale każde dotknięcie ww. na wysokim statywie powoduje przestawienie linii. Mam zdalne sterowanie wł/wył, mikro siłownik z silnikiem krokowym (innych nie widzę) z opisu: krokowy, dwufazowy silnik czteroprzewodowy, rezystancje uzwojeń ok 14 ohm. Po wielu poszukiwaniach znalazłem sterownik który do sterowania posiada interesujące mnie funkcje: lewo-prawo , innych tzn. z krokami nie potrzebuję.
  Problem polega na wymiarach tego sterownika. :cry: Czy ktoś spotkał się ze sterownikami o faktycznie miniaturowych wymiarach, choćby zbliżonych do tego "siłowniczka"?

  Mikro sterownik silnika krokowego
 • #2
  Jarzabek666
  Level 38  
  Jak cię interesuje tylko lewo/prawo to czemu się nie zainteresujesz A4988? Do tego jakiś stały PWM choć by na NE555 i dwa przyciski (podwójne NO).
 • #3
  mpier
  Level 28  
  Jeśli masz możliwość zbudować samodzielnie, to attiny13a razem z odbiornikiem podczerwieni będą mniejsze od tego silnika.
 • #4
  Zbychul
  Level 22  
  Dzięki , obie wersje dobre. Zrobię na A4988 .
 • #5
  krzysiek_krm
  Level 40  
  Zbychul wrote:
  Można to oczywiście zrobić ręcznym suwakiem na obudowie, ale każde dotknięcie ww. na wysokim statywie powoduje przestawienie linii. Mam zdalne sterowanie wł/wył, mikro siłownik z silnikiem krokowym

  Silnik krokowy też może generować wibracje. Tak czy siak, należy skorzystać z trybu mikro-krokowego.