Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Amplituner Pioneer VSX-S520D komunikat OT WARNING

Marylek 13 Nov 2021 13:22 288 4
 • #1
  Marylek
  Level 12  
  Kilka sekund po włączeniu amplitunera Pioneer VSX-S520D pojawia się komunikat OT WARNING i w tym samym momencie odłącza się dźwięk niezależnie od wybranego źródła. Zatem dźwięk w głośnikach lub słuchawkach jest tylko przez dwie sekundy. Potem zasilanie urządzenia nadal działa ale jest cisza. Przywrócenie ustawień fabrycznych nie pomogło, odłączenie wszystkich kabli i zasilania także nic nie dało.
 • #2
  mmmalecki
  Level 16  
  OT to prawdopodobnie Over Temperature. Jeśli rzeczywiście tak jest, to albo urządzenie się przegrzewa, albo czujnik temperatury jest uszkodzony (lub coś dookoła niego).
 • #3
  Marylek
  Level 12  
  Dziękuję za odpowiedź. Jeśli już to uszkodzenie czujnika bo w ciągu kilku sekund nic innego nie zdążyłoby się przegrzać.
 • #4
  mmmalecki
  Level 16  
  Jełi tranzystor umarłby w taki sposób, że bezpiecznik by się natychmiast nie przepalił, to byłby w stanie oddać pewnie koło 300-400W ciepła (choć to mało prawdopodobne).
  Miłej zabawy z diagnozą
 • #5
  Marylek
  Level 12  
  Sprzęt oddałem do serwisu Pioneer. Błąd OT WARNING nie został rozpoznany (nie ma takiego błędu w oficjalnej serwisówce). Na płycie głównej nie zlokalizowano żadnej usterki. Podmieniono mi więc całą płytę główną z innego egzemplarza przeznaczonego na części. Zatem nie znam rozwiązania problemu.