Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Samsung galaxy a510f odblokowanie ekranu raz dziala raz nie

wiedzminka9 13 Nov 2021 20:00 459 2
 • #1
  wiedzminka9
  Level 9  
  Witam,
  mam problem z samsungiem galaxy a5 2016 (a510f). Android 7.0 nougat (nnajwyższy dla tego modelu). Przy próbie odblokowania ekranu (czy to przyciskiem home, czy przyciskiem bocznym) telefon czasem budzi sie normalnie, a czasem w ogóle (niekiedy podświetla się przycisk home, ale ekran pozostaje czarny, niekiedy nic się nie dzieje) i dopiero po kilku-kilkunastu kolejnych przyciśnięciach udaje się go obudzić. Problem pojawia się dość często-występuje także w trybie bezpiecznym i po wyczyszczeniu cache. Zdarza się też, że odblokowuje się całkiem normalnie. Po odblokowaniu wszystko zawsze działa idealnie. Kilka razy zdarzyło się też, że ekran nie wybudzał się, gdy ktoś dzwonił-podświetlone przyciski itd.,ale ekran czarny, choć aktywny-jeśli się trafi w miejsce do przeciagnięcia słuchawki po ekranie, da się odebrać, a przynajmniej raz się udało. Problem też występuje tylko, gdy telefon był zablokowany przed nadejściem połączenia, kiedy jest odblokowany, wszystko zawsze ok. W serwisie na opisane objawy pan zapewnił mnie, że to uszkodzony wyświetlacz, więc nie opłaca się naprawiać oraz, że szkoda się bawić w przywracanie ustawień fabrycznych, bo nic to nie da. Czy to możliwe, żeby uszkodzony wyświetlacz nie dawał żadnych innych objawów poza wymienionymi? Nie miga, nie wyłącza się, nie ma problemów z kolorami, bad pixeli, etc. Oba przyciski, home i boczny, poza odblokowywaniem działają idealnie. W trakcie swego życia oczywiście spadał killa razy, ale nigdy nie były to jakieś poważne upadki, nie ma uszkodzonej szybki i jest w stanie niemal idealnym, zważywszy na jego wiek. Niemal brak dodatkowych aplikacji, więc to też raczej nie ich wina, zwłaszcza, że w trybie bezpiecznym problem występuje. Zawsze używany z etui i szkłem hartowanym-od dawna tym samym, więc ono raczej nie jest winne. Czy za pomocą jakiejś aplikacji dałoby się definitywnie stwierdzić, czy to rzeczywiście wina wyświetlacza? Lub czy serwis może to stwierdzić definitywnie jakimś dokładniejszym badaniem? Może jakieś styki lub taśmy źle kontaktujące mogłyby dawać podobne objawy? Może bateria (ma tyle lat, co telefon, ale trzyma bez zarzutu)? Może ktoś z Państwa akurat miał podobny problem lub wie, co może być przyczyną? Po weekendzie planuję przejść się też do innego serwisu.
  Z góry dziękuję za pomoc!
 • #2
  wiedzminka9
  Level 9  
  Jeszcze dodam, że w teście hardware'u androida (po wpisaniu kodu *#0*#) jedyny nie do końca prawidłowy wynik dotyczy klawiszy (sub key)-kolory co prawda się zmieniają przy naciskaniu kolejnych, ale same kolory sa jakby mocno przyciemnione i z jeszcze ciemniejszym pasem u góry ekranu (zdecydowanie inne nasycenie barw niż np. przy teście red blue green). Pozostałe testy prawidłowe.
 • #3
  wiedzminka9
  Level 9  
  Trudno powiedzieć, co było/jest przyczyną. Zadziałało przywrócenie ustawień fabrycznych i podniesienie nieco jasności ekranu (żadne z wymienionych samodzielnie nie pomogło)-działa idealnie już od roku bez zarzutu