Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Astra G 2.0DTL - pompa nie podaje paliwa

ziooober88 13 Nov 2021 21:26 228 2
    ziooober88
    Level 15  
    Witam, posiadam Opla Astrę 2.0DTL z 2000r. Wczoraj auto nie chciało odpalić, ale po kilku próbach zapaliło. Przejechałem jakieś 5 km i w trakcie zgasło ale odpaliło od strzała. Przyjechałem do domu, wymieniłem filtr paliwa taki gdzie jest dojście i wyjście, dołożyłem zaworek zwrotny. Przegoniłem auto i było ok. Teraz chciałem odpalić auto i zero reakcji. Sprawdziłem jak pompa zasysa paliwo, jedna osoba kręciła a ja językiem przykładałem do wężyka, który idzie do pompy i tutaj zaskoczenie bo pompa praktycznie nie ciągnie. Teraz pytanie co może być nie tak? Na wyświetlaczu nie ma żadnych błędów. Jutro podepnę komputer i zobaczę czy jest jakikolwiek błąd. Co może być nie tak? Sterownik pompy uszkodzony? Tylko czemu nie ma żadnych błędów?
    koleś kit
    Level 39  
    Pierwsze to ogarnij układ dostarczania paliwa. Sprawdź czy nie schodzi paliwo. Przelewy na wtryskach oringi na wężach. Możliwe że smok w baku zasyfiony.Zaworki to nie naprawa. Możesz podłączyć też paliwo z kanistra zamiast języka i zobaczyć czy jak zasysa i czy odpali.

Dodano po 2 [minuty]:

Możesz pomóc sobie plakiem. Tylko dobrze by było podać ręcznie paliwo np gruchą bo ta pompa lepiej by nie chodziła na sucho.
    ziooober88
    Level 15  
    Dzisiaj już nie dam rady tego zrobić ale wymienię wężyki na przelewach bo wydają mi się one luźne. Jeżeli chodzi o oringi na wężach to wywaliłem oryginalny filtr i włożyłem od VW gdzie jest dojście i wyjście. Właśnie zaglądałem do baku i paliwo jest, smok ciągnie prawidłowo, syfu nie ma.
    Jak mu zapodam plaka to normalnie odpali ale chodzi tylko na plaku

P.S. Właśnie wymieniłem te przewody od przelewów i auto odpaliło. Zobaczę czy odpali jutro rano.

Dodano po 10 [godziny] 36 [minuty]:

Po wymianie przelewów dzisiaj rano test i ta sama sytuacja. Auto nie odpala.

Dodano po 9 [minuty]:

Mam jeszcze takie pytanie, w pompie na powrocie jest zawór zwrotny. Jaki byłby objaw jego uszkodzenia? Może on jest uszkodzony i jak auto odpali to jest ok ale jak zgaśnie to paliwo cofa się przez powrót? Jest ktoś w stanie wypowiedzieć się na ten temat?