Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Seat Ibiza 6l 1.9 TDI - Odpowietrzanie hamlców

gruber9 14 Nov 2021 17:26 249 2
    gruber9
    Level 13  
    Witam. Auto Seat Ibiza 6l, 1.9 Tdi, 2003 rok, auto ma abs. Jak odpowietrzyć hamulce? Wymieniałem przewody hamulcowe z elastyczne z tyłu i z przodu, wiadomo płyn ściekł cały. Zalany układ od nowa, standardowo odpowietrzane od najbliższego koła abs i nie ma to żadnego skutku, co jest twardszy pedał, to po chwili zaraz znowu miękki. Mam i wrażenie, że pedał sprzęgła też stracił na oporze. Jak odpowietrzyć hamulce to wiadomo, ale jak odpowietrzyć pompę Abs? Doradzi ktoś? Próbowałem i na zapłonie odpowietrzać, na odpalonym silniku czego skutkiem jest aż mrugająca kontrolka od hamulca ręcznego. Proszę o pomoc i porady. Czy mam odpowietrzać aż do skutku mimo, że to może trwać nawet 2/3h?
    spinacz
    Level 41  
    Kolego sprawa nie tak prosta ponieważ do odpowietrzania hamulców wraz z pompa ABS jest cała procedura którą przeprowadzasz z komputerem. VCDS ma przeprowadzenie takiego odpowietrzania wraz z opisem co masz kiedy robić a on już odpowiednio otwiera zawory w pompie ABS.
    Wiec pozostaje VCDS, podnośnik i do dzieła.
    gruber9
    Level 13  
    Sprawa rozwiązana, zbiornik jest dwupłaszczyznowy i jedna płaszczyzna była zalana płynem, a druga niestety nie i ciągle zapowietrzał sie. Płyn został prawidłowo uzupełniony, koła odpowietrzone i hamulce działają jak należy.