Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Inteligentny termostat i inteligentne głowice - Smart Home Legrand Netatmo

magic9 16 Nov 2021 12:38 3444 8
 • #1
  magic9
  Editor
  Zdalne sterowanie domem jest coraz bardziej popularne. Firma Legrand oferuje bardzo intuicyjne rozwiązania, które dobrze razem współgrają. W swojej ofercie Legrand Netatmo, posiada szereg rozwiązań, dzięki którym dom staje się jeszcze bardziej bezpieczny i wygodny - jednym kliknięciem można wyłączyć wszystkie światła, opuścić rolety czy też wyłączyć ogrzewanie.

  Niezwykle ważnym elementem Smart Home zwłaszcza teraz - w okresie grzewczym - jest termostat i głowice termostatyczne, które również znajdziemy w ofercie Netatmo. To wygodne rozwiązanie pozwala zmienić temperaturę w domu, przebywając poza nim - np. wracając z ferii zimowych. Sterować ogrzewaniem można z poziomu smartfona za pomocą kliknięć lub jak ktoś woli - asystenta głosowego. Intuicyjna aplikacja nie powinna nikomu sprawić problemów w obsłudze. Wystarczy odpowiedzieć na 5 pytań, a termostat utworzy harmonogram uwzględniający przyzwyczajenia i styl życia mieszkańców domu. Można utworzyć dowolną ilość harmonogramów.

  Inteligentny termostat i inteligentne głowice - Smart Home Legrand Netatmo


  Dla każdego pomieszczenia osobno można ustawić inną temperaturę w różnych godzinach, co pozwala na automatyczne oszczędzanie na rachunkach za ogrzewanie. Co więcej - użytkownik takiego inteligentnego ogrzewania co miesiąc będzie otrzymywał spersonalizowany raport oszczędności energii. Raport ten pomoże nie tylko monitorować i analizować zużycie, ale także dostosować harmonogram ogrzewania tak, aby uzyskać optymalne rozwiązania.

  Inteligentny termostat i inteligentne głowice - Smart Home Legrand Netatmo
  Funkcja samodzielnej regulacji
  Funkcja samodzielnej regulacji (Auto-Adapt) Termostatu Netatmo wykorzystuje dane o izolacji termicznej domu i temperaturze na zewnątrz do zaprogramowania czasu uruchomienia ogrzewania. Dzięki temu można uzyskać żądaną temperaturę we właściwym czasie.
  Inteligentny termostat i inteligentne głowice - Smart Home Legrand Netatmo
  Funkcja samodzielnej konserwacji
  Dzięki funkcji samodzielnej konserwacji (Auto-Care) Termostat Netatmo powiadamia o niskim poziomie naładowania baterii lub też o niewłaściwym działaniu instalacji grzewczej.
  Inteligentny termostat i inteligentne głowice - Smart Home Legrand Netatmo
  Wykrywanie otwartego okna
  Gdy inteligentna głowica termostatyczna wykrywa otwarte okno, wyłącza ogrzewanie w pomieszczeniu, aby zapobiec marnowaniu energii.


  Inteligentny termostat i inteligentne głowice - Smart Home Legrand Netatmo
  Inteligentna regulacja
  Inteligentna głowica termostatyczna analizuje środowisko pomieszczenia w czasie rzeczywistym i dostosowuje ogrzewanie w zależności od nasłonecznienia i wykorzystania pomieszczenia.
  Inteligentny termostat i inteligentne głowice - Smart Home Legrand Netatmo
  Ręczne zwiększenie temperatury
  W razie potrzeby temperaturę można chwilowo podnieść w określonym pomieszczeniu na 3 godziny.
  Ponadczasowy i minimalistyczny design
  Termostat i głowice Netatmo mają prosty i elegancki wygląd, dzięki czemu będą pasowały do wnętrz o przeróżnej stylistyce.
  Termostat to półprzezroczysta kostka z pleksiglasu wyposażona w 4 wymienne kolorowe nakładki samoprzylepne, więc jej wygląd można dostosować do kolorystyki np. ściany, na której ma być powieszony.

  Inteligentny termostat i inteligentne głowice - Smart Home Legrand Netatmo


  Energooszczędność
  Urządzenie jest zoptymalizowane pod kątem oszczędności energii. Bateria wystarcza na 2 lata.

  Wygoda i bezpieczeństwo
  Dzięki harmonogramom i scenariuszom zarządzania jednym przyciskiem można przygotować dom na swój powrót.

  Inteligentne rozwiązania Legrand - dowiedz się więcej:
  -sterowanie domem
  -bezpieczeństwo i komfort

  [News sponsorowany]
 • #2
  andrzejek23
  Level 19  
  Myślę, że słowo "inteligentny" w odniesieniu do automatyki budynkowej to duuuuuże nadużycie.
 • #3
  Jacekser
  Level 22  
  Wszystko fajne tylko ta cena .Możliwe że mimo wszystko będzie to warte tej ceny bo zapowiada się drogi okres grzewczy.Właśnie szukam zaworów regulacyjnych ,bo spółdzielnia zmodernizowała system grzewczy i zainstalowała podzielniki.Myślałem o regulatorach Honeywell bo są przystępne cenowo.Ciekawy jestem opinii tych Legrand-owych.
 • #4
  narmiak
  Level 10  
  Czy ten zestaw ma strefy grzewcze? Czyli kiedy dowolna z głowic/czujników zgłosi zapotrzebowanie na włączenie pieca, to termostat to zrobi, czy może wszystko jest zależne od temperatury zarejestrowanej na termostacie?
  W wypadku Honeywell Home można sobie ustawić strefy grzewcze, zgrupować w nich kilka głowic, dokupić dodatkowe czujniki i jak tylko temperatura pokoju spadnie poniżej normy, to piec zacznie grzanie nawet w sytuacji, gdy termostat odczytuje wyższą temperaturę. Oczywiście wszystkie zawory które są "powyżej" ustawionej temperatury będą zamknięte i dane pomieszczenie nie będzie dogrzewane.

  Widziałem wiele rozwiązań, gdzie jedynym źródłem temperatury dla włączenia pieca jest właśnie termostat i jeżeli umieścimy go w najcieplejszym pokoju to może się okazać, że piec długo się nie uruchomi schładzając jeszcze bardziej pozostałe pomieszczenia.
 • #5
  blokus
  Level 11  
  Dodam że termostat Netatmo może być obslugiwany z poziomu systemu starowania domem Domoticz. Osobiście używam Domoticz i czujników zbliżeniowych przy oknach do wyłączania boilera gdy którekolwiek okno jest otwarte.

  Dobrym rozwiązaniem jest możliwość podłączenia termostatu na dwa sposoby. Thermostat może być mobilny lub stacjonarny.

  Do minusów zaliczam słabą czytelność wyświetlacza termostatu.
 • #6
  jack63
  Level 43  
  magic9 wrote:
  Funkcja samodzielnej konserwacji
  Dzięki funkcji samodzielnej konserwacji (Auto-Care) Termostat Netatmo powiadamia o niskim poziomie naładowania baterii lub też o niewłaściwym działaniu instalacji grzewczej.

  Co to za marketingowy bełkot. Jakieś nowe znaczenie słowa konserwacja???
  Dobrze, że nie konserwa...
  W kwestii " inteligencji" wypowiedział się już jeden z kolegów.
  Nie ma żadnej informacji o sposobie zamykania zaworów. Tzn jakie są siłowniki.
  Nie ma słowa o bezpieczeństwie, czy reakcji na np ....brak połączenia z netem, bo routerowi się zasilacz zepsuł.
  Zero inf o ew stetowaniu predykcyjnym, ani o sterowaniu innymi niż grzejniki emiterami ciepła. I nie chodzi o ew rozpalnie kominka czy kozy....
 • #8
  lmoszcz
  Level 10  
  Jacekser wrote:
  regulatorach Honeywell

  Podzielam zdanie kolegi. Smart to takie hasło aby sciągnąc klienta. Ja mam regulator Honeywell i choć może są nowsze to bezawaryjny. W tych nowszych system się uczy zachowań ( śledzi temperatury ) i czasy właczenia. Dlatego bardzo ważne jest aby nerwowo nie reagować na ustawienia. Nawet jesli cos jest nie tak, na przyklad za ciepło to trzeba nieco poczekać i opserwować czy adaptacyjnie sytuacja się poprawia. Przy próbach zmiany programu wszystko mu się kiełbasi :)
 • #9
  wojtekNT
  Level 1  
  Mam pytanie odnośnie Netatmo.

  Chciałbym założyć termostat Netatmo + głowice

  Jak to zrobić skoro mój salon to ogrzewanie podłogowe, natomiast pokoje to grzejniki z głowicami.
  Czy jeżeli mam mieszane ogrzewanie (podłogówka i kaloryfery) to się u mnie nie sprawdzi? Boję się o ten salon gdzie jest podłogówka, czy termostat podłączony do pieca i powieszony w salonie będzie odpowiadał za temperarurę w nim i włączał/wyłaczał podłogówkę, natomiast zawory Netatmo założone na kaloryferach będą odpowiadały za pokoje?
  Pozoć trzeba w podłogówce wymienić jakiś termostat i to do niej podłączyć Netatmo?
  Może ktoś mi pomóc w tej kwestii?