Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Toyota yaris 2 1.3 vvti 2007 pompa paliwa

miron1982pl 16 Nov 2021 15:37 1308 12
 • #1
  miron1982pl
  Level 3  
  Witam wszystkich. Jak dostać się do pompy paliwowej. Trzeba odkręcać bak czy jest jakiś inny sposób.? Jakiś wziernik lub okienko.
 • #2
  gimak
  Level 40  
  U mnie w corolli pod tylną kanapą jest pokrywa przykręcona chyba na trzy śruby. Pod nią jest dostęp do pokrywy pompy benzynowej z dwoma króćcami wylotowymi do wtryskiwaczy i do pochłaniacza oparów benzyny oraz złącze elektryczne zasilania pompy i do wskaźnika poziomu paliwa.
  Pokrywa ta jest u mnie nakręcana na kołnierz baku. Żeby ją odkręcić musiałem dorobić sobie odpowiednie narzędzie, bo tak mocno była dokręcona.
 • #3
  miron1982pl
  Level 3  
  Dzięki za odpowiedź. Nie wiem czy w yaris jest tak samo jak corolli. Może ktoś wie jak to jest w moim modelu. Bo nie wiem czy mnie mechanik nie robi w balona ze trzeba bak zdejmować.
 • #4
  gimak
  Level 40  
  To prawda, że może być inaczej, ale to chyba można łatwo sprawdzić przez podniesienie tylnej kanapy, czy pod nią jest jakaś pokrywa.
 • #5
  grzesiekw12
  Level 21  
  Jest tam dekiel nie na śruby a wciśnięty jak pokrywka w puszkę z farbą i obsmarowany czymś takim gumowatym jak pamiętam. Ciasno niesamowicie to spasowane, pompa ledwo wychodzi. Weź to odkurz powietrzem przed próbą odkręcania. Ja się dobierałem do potencjometra pływaka. Co tam chcesz zrobić?
 • #6
  miron1982pl
  Level 3  
  Potrzebuję wymienić pompę. Czy można samą pompę wymienić a jeśli tak to jak to zrobić.
 • #7
  gimak
  Level 40  
  A dlaczego chcesz wymieniać pompę i co rozumiesz przez pompę. W baku jest zabudowany zespół pompowy. Na który składa się: dwa filtry, pompa, zawór przelewowy, wężyki karbowane łączące te elementy i czujnik poziomu paliwa. To wszystko wyjmujesz w całości. Tak jest u mnie w corolli i przypuszczam, że jest w yarisce.
 • #8
  miron1982pl
  Level 3  
  Pompa nie podaje paliwa. Nie da się tylko pompy wymienić? Jakoś tam dali pompę
 • #9
  gimak
  Level 40  
  miron1982pl wrote:
  Pompa nie podaje paliwa.

  To być może masz to samo co było u mnie - pęknięty karbowany wężyk między pompą i zaworem przelewowym.
  miron1982pl wrote:
  Jakoś tam dali pompę

  Nie wiem jak to rozumieć. Sama pompa jest osadzona (wciśnięta) w filtr (o ile pamiętam). Może ją idzie wymienić, ale musiałaby być dokładnie taka sama - to raz, a dwa - to jak drążyłem ten temat, to nigdzie nie natrafiłem na możliwość kupienia samej pompy. Były całe zespoły (drogie - do mojej corolli 1670 zł, o ile pamiętam), zawory przelewowe, wężyki karbowane, może było coś więcej, ale już też nie pamiętam. Od razu dodam, że wymiana tych wężyków nie jest łatwa - nakładać trzeba na gorąco, a pole manewru bardzo małe. Jeżeli byś je miał wymieniać, to kup na zapas i potrenuj technikę ich nakładania na czymś innym.
 • #10
  miron1982pl
  Level 3  
  Wydaje mi się że zespół zasilający jest inny w obu pojazdach. A pompę od ręki do yaris można dostać wszędzie za 120 zł.
 • #11
  grzesiekw12
  Level 21  
  Ja wyjmowałem cały kosz pompy z pływakiem bo wskaźnik poziomu działał jak miał na to kaprys. Okazało się że w miejscu zaciśnięcia popękały druciki kabelka i nie zawsze stykały. Toyotka pojechała i więcej nie wróciła, identyczną sytuację miałem w volvo xc z dwoma pływakami. Jak chcesz odkręcić tą wielką nakrętkę pierścieniową to po wyczyszczeniu okolicy weź drewno i pobijaj młotkiem aż odkręcisz.
 • #12
  gimak
  Level 40  
  grzesiekw12 wrote:
  Jak chcesz odkręcić tą wielką nakrętkę pierścieniową to po wyczyszczeniu okolicy weź drewno i pobijaj młotkiem aż odkręcisz.

  Nie zawsze jest takie podejście umożliwiające takie działanie, a nakrętka może być mocno dokręcona, u mnie to się nie sprawdziło. Ja musiałem zrobić do tego odpowiedni nieskomplikowany przyrząd i użyć przedłużki, żeby to odkręcić.
 • #13
  miron1982pl
  Level 3  
  Pompę kupiłem razem z koszem. A jeśli ktoś chciałby kupić samą pompę to można to zrobić bez problemu i wymiana jest prosta. Swoją którą oddał mi mechanik zregeneruję, będzie jak nowa.