Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[kupię] kondensatory ELNA for Audio - 10000 uF/43V

madmax332 17 Nov 2021 15:36 432 10
    madmax332
    Level 11  
    Kupię 2 nowe kondensatory ELNA for Audio - 10000 uF/43V lub zamienniki.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    DiZMar
    Level 43  
    Dostępne takie
    [kupię] kondensatory ELNA for Audio - 10000 uF/43V [kupię] kondensatory ELNA for Audio - 10000 uF/43V
    lub takie
    [kupię] kondensatory ELNA for Audio - 10000 uF/43V [kupię] kondensatory ELNA for Audio - 10000 uF/43V
    Jeszcze audiofilskie
    Jakby coś zapraszam na PW.
    madmax332
    Level 11  
    Ok. Na razie poszukuję jednak 43V. Dopiero jeśli nieosiągalne - może skorzystam z oferty. Audiofilem nie jestem, więc wystarczy mi dobrej jakości "normalny" zamiennik (a najlepiej oryginał).
    Olkus
    Level 27  
    madmax332 wrote:
    Ok. Na razie poszukuję jednak 43V. Dopiero jeśli nieosiągalne - może skorzystam z oferty. Audiofilem nie jestem, więc wystarczy mi dobrej jakości "normalny" zamiennik (a najlepiej oryginał).

Napięcie 43V jest mocno nietypowe. Raczej nie znajdziesz takich nowych kondensatorów, może jakieś używane z wylutu.
    Kup 10000uF/50V jakiejś lepszej firmy i po problemie.

Pozdrawiam,
    A.
    modziul
    Level 20  
    50V oznacza tylko to że te kondensatory mogą wytrzymać właśnie takie napięcie.
    madmax332
    Level 11  
    Czy ten parametr z napięciem kondensatora nie jest swego rodzaju wentylem bezpieczeństwa ? Te dwa jakich poszukuję siedzą w starym wzmacniaczu stereo, który brumi. W czasie podgłaszania brumienie nie zwiększa się - jes po prostu zagłuszane przez muzykę. Jakieś sugestie ?

P.S. Aktualnie wzmacniacz jest odkurzany w środku. Warstwa kurzu & stan śrubek sugerują że w sprzęcie niby nikt nigdy nie grzebał.
    DiZMar
    Level 43  
    madmax332 wrote:
    Czy ten parametr z napięciem kondensatora nie jest swego rodzaju wentylem bezpieczeństwa

Napięcie podawane na etykiecie kondensatora jest największym przy jakim praca kondensatora jest bezpieczna. Nie ma ono wpływu na działanie kondensatora jako takiego. Przekroczenie tego napięcia może spowodować jego uszkodzenie łącznie z uszkodzeniem innych elementów układu zwłaszcza przez zalanie elektrolitem. Zawsze może być na większe a nawet korzystniejsze jest napięcie większe. Im większe dopuszczalne napięcie kondensatora tym zwykle większe jego rozmiary.
    juszczak120
    Level 12  
    Podaj wymiary.
    Raster
    modziul
    Level 20  
    Co do zakłóceń to przypuszczalnie mogą je powodować źródła pod kontem których ten stary sprzęt nie został sprawdzony takie jak: telefonia komórkowa, sieci wi fi, Internet radiowy itp. Osobiście w trakcie przegrywania starych kaset magnetofonowych musiałem te urządzenia wyłączać. Co do wzmacniacza to dobry efekt dało owinięcie przewodów głośnikowych folią aluminiową ( taką spożywczą na rolce) Oczywiście należy wyczyścić złącza żeby kable miały dobry kontakt.
    madmax332
    Level 11  
    1. Mój drugi równie wiekowy wzmacniacz jaki jest używany na codzień w tym samym pomieszczeniu nie brumi. Ten brumiący jak na razie był sprawdzany jedynie przez gniazdo słuchawkowe. Okablowanie audio jest ekranowane folią aluminiową fabrycznie, więc nie ma potrzeby robić tego ponownie. Końcówki okablowania i gniazda w sprzęcie nie są w jakimkolwek stopniu skorodowane, więc problemy z tym związane nie mają zupełnie miejsca.

2. Widzę że 43V jest nieosiagalny jako nowy - więc na wymianę ma być koniecznie ELNA for Audio 10000uF z nieco większym zakresem pracy niż oryginał.

Fizyczne wymiary obudowy obecnych oryginałów do wymiany to: średnica 25,6 mm x wysokość 50,5 mm.

Uprzedzając - produktami firm-krzaków, no-name oraz "audiofilskimi" nie jestem zainteresowany.
    madmax332
    Level 11  
    Temat do zamknięcia - ostatecznie kupiłem dwa Nichicon-y w rozmiarze 30x50mm. Znaleziona alternatywa no-name w rozmiarze 25x50mm nie zachęcała do jej zakupu.

Dziękuje za zainteresowanie tematem i pozdrawiam.